Nordjysk Mesterskab 15m riffel Senior, 2014 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
15852 Mariann H. Weinreich Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
15852 Mariann H. Weinreich Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 192.0 192.0 Mesterskab
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 196.0 196.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
11260 Lisbeth Sørensen Hjørring Skytteforening V3 185.0 185.0 Mesterskab
11260 Lisbeth Sørensen Hjørring Skytteforening V3 185.0 185.0 Hovedskydning
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 3 172.0 172.0 Hovedskydning
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 3 178.0 178.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
15599 Mette Sørensen Ulsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
15599 Mette Sørensen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
11526 Michael Vigsø Jensen Vester Han Herred Skytteforening ÅK3 194.0 194.0 Mesterskab
11526 Michael Vigsø Jensen Vester Han Herred Skytteforening ÅK3 193.0 193.0 Hovedskydning
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK2 193.0 193.0 Hovedskydning
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 2 179.0 179.0 Hovedskydning
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 2 185.0 185.0 Mesterskab
15632 Flemming Sørensen Ulsted Skytteforening 3 178.0 178.0 Mesterskab
15632 Flemming Sørensen Ulsted Skytteforening 3 181.0 181.0 Hovedskydning
11539 Louise Bedsted Vester Han Herred Skytteforening 1 187.0 187.0 Hovedskydning
11539 Louise Bedsted Vester Han Herred Skytteforening 1 185.0 185.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 198.0 198.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 197.0 197.0 Hovedskydning
15917 Jes Højen Olsen Aalborg Skyttekreds 1 190.0 190.0 Hovedskydning
15917 Jes Højen Olsen Aalborg Skyttekreds 1 193.0 193.0 Mesterskab
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
15317 Gitte Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
15317 Gitte Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening V2 189.0 189.0 Hovedskydning
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening V2 193.0 193.0 Mesterskab
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening V3 188.0 188.0 Mesterskab
88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening V3 184.0 184.0 Hovedskydning
14706 Katja Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK1 193.0 193.0 Hovedskydning
14706 Katja Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
14845 Christian Ottesen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
14845 Christian Ottesen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
82785 Poul Ligaard Sørensen Hjørring Skytteforening V3 185.0 185.0 Hovedskydning
82785 Poul Ligaard Sørensen Hjørring Skytteforening V3 184.0 184.0 Mesterskab
10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Mesterskab
10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening ÅK2 187.0 187.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening UNG 180.0 180.0 Hovedskydning
11161 Hanne K. Schultz Hjørring Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
11161 Hanne K. Schultz Hjørring Skytteforening V1 195.0 195.0 Hovedskydning
80781 Casper Krogh Frydkjær Ulsted Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
80781 Casper Krogh Frydkjær Ulsted Skytteforening UNG 184.0 184.0 Mesterskab
105678 Kurt Pedersen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening 2 189.0 189.0 Hovedskydning
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening 2 188.0 188.0 Mesterskab
105678 Kurt Pedersen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Mesterskab
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 1 198.0 198.0 Hovedskydning
95234 Mikkel Bertelsen Vodskov Skytteforening UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
95234 Mikkel Bertelsen Vodskov Skytteforening UNG 188.0 188.0 Mesterskab
104786 Anders Jeppesen Vodskov Skytteforening UNG 189.0 189.0 Hovedskydning
104786 Anders Jeppesen Vodskov Skytteforening UNG 184.0 184.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds V1 196.0 196.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds V1 194.0 194.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 193.0 193.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds 2 181.0 181.0 Mesterskab
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds 2 184.0 184.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 197.0 197.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 200.0 200.0 Hovedskydning
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening UNG 178.0 178.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening V1 195.0 195.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub V3 179.0 179.0 Hovedskydning
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub V3 177.0 177.0 Mesterskab
93957 Viggo Kristensen Ulsted Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
93957 Viggo Kristensen Ulsted Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 2 176.0 176.0 Mesterskab
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 2 181.0 181.0 Hovedskydning
11019 Simon Vissing Ulsted Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
11019 Simon Vissing Ulsted Skytteforening UNG 186.0 186.0 Mesterskab
115279 Henrik Møller Jakobsen Vester Hassing Skytteforening ÅK3 187.0 187.0 Hovedskydning
115279 Henrik Møller Jakobsen Vester Hassing Skytteforening ÅK3 194.0 194.0 Mesterskab
105679 Erling Pedersen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Mesterskab
105679 Erling Pedersen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Mesterskab
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
86371 Thomas Herskind Aalborg Skyttekreds 3 178.0 178.0 Hovedskydning
86371 Thomas Herskind Aalborg Skyttekreds 3 182.0 182.0 Mesterskab
11185 Chr. Schultz Hjørring Skytteforening V2 191.0 191.0 Hovedskydning
11185 Chr. Schultz Hjørring Skytteforening V2 193.0 193.0 Mesterskab
15364 Arne Jensen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
15364 Arne Jensen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 2 182.0 182.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 196.0 196.0 Mesterskab
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 192.0 192.0 Mesterskab
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 191.0 191.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 2 187.0 187.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
102175 Arne Schiönning Aalborg Skyttekreds V1 192.0 192.0 Hovedskydning
102175 Arne Schiönning Aalborg Skyttekreds V1 195.0 195.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 1 190.0 190.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 1 190.0 190.0 Mesterskab
137662 Michael Lindgaard Bagger Olesen Sæby og omegns skytteforening ÅK3 180.0 180.0 Hovedskydning
137662 Michael Lindgaard Bagger Olesen Sæby og omegns skytteforening ÅK3 175.0 175.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 197.0 197.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Hovedskydning
16533 Asger Kristensen Aalborg Skyttekreds V1 195.0 195.0 Hovedskydning
16533 Asger Kristensen Aalborg Skyttekreds V1 195.0 195.0 Mesterskab
49022 Mie Nielsen Aalborg Skyttekreds 1 183.0 183.0 Hovedskydning
49022 Mie Nielsen Aalborg Skyttekreds 1 180.0 180.0 Mesterskab
87889 Camilla K. Frydkjær Aalborg Skyttekreds 1 189.0 189.0 Hovedskydning
87889 Camilla K. Frydkjær Aalborg Skyttekreds 1 189.0 189.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 190.0 190.0 Mesterskab
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
12120 Arne Larsen Vilsted Skytteforening V3 189.0 189.0 Mesterskab
12120 Arne Larsen Vilsted Skytteforening V3 186.0 186.0 Hovedskydning
16554 Poul Nørgaard Aalborg Skyttekreds V2 199.0 199.0 Mesterskab
16554 Poul Nørgaard Aalborg Skyttekreds V2 198.0 198.0 Hovedskydning
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 1 190.0 190.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne V1 194.0 194.0 Mesterskab
13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening 2 180.0 180.0 Mesterskab
13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening 2 186.0 186.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Hovedskydning
111720 Inger Hebsgaard Aalborg Skyttekreds ÅK3 188.0 188.0 Mesterskab
111720 Inger Hebsgaard Aalborg Skyttekreds ÅK3 190.0 190.0 Hovedskydning
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
13678 Hans Verner Frandsen Pandrup Skytteforening 3 177.0 177.0 Mesterskab
13678 Hans Verner Frandsen Pandrup Skytteforening 3 170.0 170.0 Hovedskydning
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening 3 176.0 176.0 Hovedskydning
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening 3 178.0 178.0 Mesterskab
107943 Britta Kristensen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 190.0 190.0 Mesterskab
107943 Britta Kristensen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 1 191.0 191.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne V1 196.0 196.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening 2 181.0 181.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening 2 183.0 183.0 Hovedskydning
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne V1 197.0 197.0 Mesterskab
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne V1 195.0 195.0 Hovedskydning
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 199.0 199.0 Hovedskydning
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
15133 Svenne H. Weinreich Ulsted Skytteforening V2 192.0 192.0 Mesterskab
15133 Svenne H. Weinreich Ulsted Skytteforening V2 194.0 194.0 Hovedskydning
113915 Rasmus Steengaard Aalborg Skyttekreds ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
113915 Rasmus Steengaard Aalborg Skyttekreds ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
15890 Karsten Vestergaard Vester Hassing Skytteforening 3 174.0 174.0 Hovedskydning
15890 Karsten Vestergaard Vester Hassing Skytteforening 3 165.0 165.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 1 182.0 182.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 1 187.0 187.0 Hovedskydning
15237 Kirsten Weinreich Ulsted Skytteforening V2 193.0 193.0 Mesterskab
15237 Kirsten Weinreich Ulsted Skytteforening V2 193.0 193.0 Hovedskydning
115741 Susanne Svendsen Vester Hassing Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Mesterskab
115741 Susanne Svendsen Vester Hassing Skytteforening ÅK3 182.0 182.0 Hovedskydning
16312 Ole Stefansen Skytteforening Kimbrerne V1 196.0 196.0 Mesterskab
16312 Ole Stefansen Skytteforening Kimbrerne V1 195.0 195.0 Hovedskydning
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne V1 196.0 196.0 Mesterskab
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne V1 198.0 198.0 Hovedskydning

Til toppen