Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
01-503 Vadum skf. 15m stævne (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Hobro Egnens Skytteforening
Lindholm Sports Skytte Klub
Mou og Omegns Skytteforening
Pandrup Skytteforening
Postens Skyttelaug, Ålborg
Skytteforening Kimbrerne
Skørping Skytteforening
Støvring Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
13929
Annette Højbak
Pandrup Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
13929
Annette Højbak
Pandrup Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
102935
Victor B. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Mesterskab
102935
Victor B. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
14840
Dan Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
182.000
182.000
Mesterskab
14840
Dan Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
182.000
182.000
Hovedskydning
14845
Christian Ottesen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
14845
Christian Ottesen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
105785
Brian Ravn Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
178.000
178.000
Hovedskydning
105785
Brian Ravn Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
13078
Torben Bak
Skørping Skytteforening
ÅK3
182.000
182.000
Hovedskydning
13078
Torben Bak
Skørping Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
114555
Markus Kjær Pedersen
Hobro Egnens Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
114555
Markus Kjær Pedersen
Hobro Egnens Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
105678
Kurt Pedersen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
11768
Ruby Larsen
Vilsted Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
11768
Ruby Larsen
Vilsted Skytteforening
V2
185.000
185.000
Hovedskydning
109040
Anna Pejs Wernich Thomsen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
13177
Allan Bak
Skørping Skytteforening
ÅK3
183.000
183.000
Mesterskab
13177
Allan Bak
Skørping Skytteforening
ÅK3
175.000
175.000
Hovedskydning
17244
Birgit Prior
Lindholm Sports Skytte Klub
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
17244
Birgit Prior
Lindholm Sports Skytte Klub
V1
196.000
196.000
Mesterskab
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
186.000
186.000
Hovedskydning
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
114947
Patrick Kolmorgen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
197.000
197.000
Mesterskab
114947
Patrick Kolmorgen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
99370
Brian Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
97291
Per Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
113918
Christian Lund
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
198.000
198.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
192.000
192.000
Hovedskydning
113918
Christian Lund
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
92559
Nicolai Alex Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
92559
Nicolai Alex Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
92558
Michael Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
92558
Michael Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
97291
Per Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
99346
Mathias Meulengracht
Mou og Omegns Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
98454
Rasmus Greth Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
98454
Rasmus Greth Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
99346
Mathias Meulengracht
Mou og Omegns Skytteforening
J2
185.000
185.000
Mesterskab
97314
Christoffer Skov Olsen
Skørping Skytteforening
2
187.000
187.000
Hovedskydning
97314
Christoffer Skov Olsen
Skørping Skytteforening
2
183.000
183.000
Mesterskab
109040
Anna Pejs Wernich Thomsen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
102042
Alexander Staal
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
93828
Magnus Dahl
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
93828
Magnus Dahl
Vester Hassing Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
111294
Nikoline Svendsen
Vester Hassing Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
111294
Nikoline Svendsen
Vester Hassing Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
14525
Svend Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
V3
186.000
186.000
Mesterskab
14525
Svend Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
109338
Jens Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
ÅK3
193.000
193.000
Mesterskab
92563
Rasmus Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
J2
197.000
197.000
Mesterskab
92563
Rasmus Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
1
184.000
184.000
Hovedskydning
92807
Nikolaj Lund Nymann
Vester Hassing Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
92807
Nikolaj Lund Nymann
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
102042
Alexander Staal
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
105679
Erling Pedersen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
87578
Michael Nielsen
Pandrup Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
86372
Christinna Herskind
Aalborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Mesterskab
86372
Christinna Herskind
Aalborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
103892
Kasper Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
103892
Kasper Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
15402
Per Schultz
Vester Hassing Skytteforening
2
176.000
176.000
Hovedskydning
15402
Per Schultz
Vester Hassing Skytteforening
2
178.000
178.000
Mesterskab
105787
Niklas Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
105787
Niklas Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
113705
Nicolai Mathias Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
113705
Nicolai Mathias Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
14658
Louise Pedersen
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
14658
Louise Pedersen
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
94453
Frederik Axelsen
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
94453
Frederik Axelsen
Vester Hassing Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
114843
Jens Kaae Rasmussen
Vester Hassing Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
114843
Jens Kaae Rasmussen
Vester Hassing Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
113914
Jean Jasinski
Aalborg Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Mesterskab
113914
Jean Jasinski
Aalborg Skyttekreds
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
99366
Mike R. M. Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
99366
Mike R. M. Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
99838
Nicki R. M. Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
99838
Nicki R. M. Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
39563
Nicki Fabricius
Aalborg Skyttekreds
2
182.000
182.000
Mesterskab
39563
Nicki Fabricius
Aalborg Skyttekreds
2
185.000
185.000
Hovedskydning
17163
Hans Jørgen Madsen
Lindholm Sports Skytte Klub
V3
182.000
182.000
Hovedskydning
17163
Hans Jørgen Madsen
Lindholm Sports Skytte Klub
V3
174.000
174.000
Mesterskab
83743
Casper Juhl Jensen
Støvring Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
113908
Maliina Dahlin
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
176.000
176.000
Mesterskab
113908
Maliina Dahlin
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
105679
Erling Pedersen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Hovedskydning
87578
Michael Nielsen
Pandrup Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
97544
Esben Pallisgaard
Mou og Omegns Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
105786
Jonas Ø. Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
J1
200.000
200.000
Mesterskab
105786
Jonas Ø. Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
92345
Daniel H. Pedersen
Aalborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
92345
Daniel H. Pedersen
Aalborg Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Mesterskab
98920
Frederik Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
98920
Frederik Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
108608
Niels Peter Bro
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
108608
Niels Peter Bro
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
110080
Kristoffer Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
110080
Kristoffer Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
111032
Frederikke Juul
Skytteforening Kimbrerne
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
111032
Frederikke Juul
Skytteforening Kimbrerne
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
112464
Oliver Brun Flodin
Mou og Omegns Skytteforening
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
112464
Oliver Brun Flodin
Mou og Omegns Skytteforening
J2
181.000
181.000
Mesterskab
97544
Esben Pallisgaard
Mou og Omegns Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
100082
Mathias B. Larsen
Lindholm Sports Skytte Klub
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
92905
Kaj Mørk
Vester Hassing Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
92905
Kaj Mørk
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
98921
Brian Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
106965
Alexander H. Santis
Lindholm Sports Skytte Klub
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
98921
Brian Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
12117
Bent Godiksen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
17184
Flemming B. Frederiksen
Postens Skyttelaug, Ålborg
2
185.000
185.000
Hovedskydning
17184
Flemming B. Frederiksen
Postens Skyttelaug, Ålborg
2
177.000
177.000
Mesterskab
106965
Alexander H. Santis
Lindholm Sports Skytte Klub
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
12117
Bent Godiksen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
15758
Trine Weinreich Klit Andersen
Vester Hassing Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
110586
Christian P. W. Thomsen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK3
176.000
176.000
Hovedskydning
110586
Christian P. W. Thomsen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK3
172.000
172.000
Mesterskab
91252
Benjamin Kristensen
Mou og Omegns Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
91252
Benjamin Kristensen
Mou og Omegns Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
97825
Frederik Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
97825
Frederik Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
113710
William Ekman Johannesen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
113710
William Ekman Johannesen
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
113919
Frederik Eisenhardt
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
113919
Frederik Eisenhardt
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
102087
Jens Peter Niss
Mou og Omegns Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Mesterskab
102087
Jens Peter Niss
Mou og Omegns Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
112462
Daniel Brun Flodin
Mou og Omegns Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
112462
Daniel Brun Flodin
Mou og Omegns Skytteforening
J2
191.000
191.000
Mesterskab
112612
Richard Jensen
Mou og Omegns Skytteforening
ÅK3
181.000
181.000
Hovedskydning
104375
Freja Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
104375
Freja Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
104385
Jacob Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
110810
Helena Petersen
Lindholm Sports Skytte Klub
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
110810
Helena Petersen
Lindholm Sports Skytte Klub
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
104385
Jacob Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
114028
Morten Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK3
189.000
189.000
Hovedskydning
109549
Chrestine Stenild Andersen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
109549
Chrestine Stenild Andersen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
97295
Pernille Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
97295
Pernille Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
192.000
192.000
Hovedskydning
93142
Andreas Vølker
Aalborg Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
113921
Linette Koch
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
113921
Linette Koch
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
112345
Magnus Søholm
Lindholm Sports Skytte Klub
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
112345
Magnus Søholm
Lindholm Sports Skytte Klub
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
111030
Ida Juul
Skytteforening Kimbrerne
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
111030
Ida Juul
Skytteforening Kimbrerne
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
91952
Martin Troelsen
Støvring Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Hovedskydning
106972
Jeppe W. Johansen
Lindholm Sports Skytte Klub
J2
189.000
189.000
Mesterskab
106972
Jeppe W. Johansen
Lindholm Sports Skytte Klub
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
111031
Lars Juul
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
93142
Andreas Vølker
Aalborg Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Mesterskab
97292
Jonas Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
J1
192.000
192.000
Mesterskab
97292
Jonas Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
104886
Emil Lindholt Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
104886
Emil Lindholt Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
98049
Emili H. Sørensen
Mou og Omegns Skytteforening
J2
185.000
185.000
Mesterskab
98049
Emili H. Sørensen
Mou og Omegns Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
99019
Charlotte Pallisgaard
Mou og Omegns Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
99019
Charlotte Pallisgaard
Mou og Omegns Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
111031
Lars Juul
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
114028
Morten Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK3
197.000
197.000
Mesterskab
92566
Søren Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
113909
Rasmus Dahlin
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
169.000
169.000
Mesterskab
113909
Rasmus Dahlin
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
92566
Søren Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
99345
Mads Meulengracht
Mou og Omegns Skytteforening
J2
172.000
172.000
Hovedskydning
99345
Mads Meulengracht
Mou og Omegns Skytteforening
J2
176.000
176.000
Mesterskab
107945
Frederik Wasard Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
107945
Frederik Wasard Thomsen
Skytteforening Kimbrerne
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
13302
Ove Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
13302
Ove Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
88866
Matias Juellund
Skørping Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
88866
Matias Juellund
Skørping Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
92846
Casper Stagge
Skørping Skytteforening
J2
185.000
185.000
Mesterskab
92846
Casper Stagge
Skørping Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
92848
Tonni Horn
Skørping Skytteforening
V3
186.000
186.000
Mesterskab
92848
Tonni Horn
Skørping Skytteforening
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
101584
Leif Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
101584
Leif Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
16875
Tinna Laursen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
16875
Tinna Laursen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
101585
Jonas N. Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
101585
Jonas N. Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
113699
Jakob Imer
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
113699
Jakob Imer
Vadum Skytteforening af 1970
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
100403
Niels Kaasing
Mou og Omegns Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
100403
Niels Kaasing
Mou og Omegns Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
103375
Niels Løjengaard Hermansen
Mou og Omegns Skytteforening
BK2
184.000
184.000
Hovedskydning
103375
Niels Løjengaard Hermansen
Mou og Omegns Skytteforening
BK2
185.000
185.000
Mesterskab
108860
Jon Jensen
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
108860
Jon Jensen
Mou og Omegns Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
112456
Jonas Bonde Lauersen
Mou og Omegns Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
Til toppen