Sønderjydsk Mesterskab 15m. gevær 2014 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds V1 190.0 190.0 Mesterskab
113810 Martin Hansen Sundeved Skytteforening BK4 188.0 188.0 Hovedskydning
113810 Martin Hansen Sundeved Skytteforening BK4 191.0 191.0 Mesterskab
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening V2 183.0 183.0 Hovedskydning
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening V2 191.0 191.0 Mesterskab
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J2 190.0 190.0 Hovedskydning
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J2 196.0 196.0 Mesterskab
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 187.0 187.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 180.0 180.0 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 200.0 200.0 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 200.0 200.0 Mesterskab
107099 Dan Lassen Vojens Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
107099 Dan Lassen Vojens Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 2 181.0 181.0 Mesterskab
95665 Henrik Christensen Rødekro Skytteforening ÅK3 186.0 186.0 Mesterskab
95665 Henrik Christensen Rødekro Skytteforening ÅK3 183.0 183.0 Hovedskydning
44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 2 183.0 183.0 Hovedskydning
83332 Harry Damm Sundeved Skytteforening 3 179.0 179.0 Hovedskydning
83332 Harry Damm Sundeved Skytteforening 3 177.0 177.0 Mesterskab
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds V1 193.0 193.0 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 1 190.0 190.0 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 1 186.0 186.0 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 196.0 196.0 Mesterskab
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 194.0 194.0 Hovedskydning
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 195.0 195.0 Mesterskab
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening J2 192.0 192.0 Hovedskydning
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening J2 192.0 192.0 Mesterskab
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 2 188.0 188.0 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 2 188.0 188.0 Mesterskab
98141 Kristine Petersen Sundeved Skytteforening J2 193.0 193.0 Mesterskab
98141 Kristine Petersen Sundeved Skytteforening J2 191.0 191.0 Hovedskydning
43083 Renate Nielsen Rødekro Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
43083 Renate Nielsen Rødekro Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK2 193.0 193.0 Mesterskab
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds V2 193.0 193.0 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 188.0 188.0 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 188.0 188.0 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 2 180.0 180.0 Mesterskab
39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 2 178.0 178.0 Hovedskydning
43251 Johan P. Carstensen Tinglev Skyttekreds ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
43251 Johan P. Carstensen Tinglev Skyttekreds ÅK2 187.0 187.0 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 1 188.0 188.0 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 1 190.0 190.0 Hovedskydning
102595 Jan Pedersen Gram Skytteforening 3 179.0 179.0 Mesterskab
107376 Jens Alexander Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 194.0 194.0 Hovedskydning
107376 Jens Alexander Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 199.0 199.0 Mesterskab
102595 Jan Pedersen Gram Skytteforening 3 175.0 175.0 Hovedskydning
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds V2 193.0 193.0 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK2 197.0 197.0 Mesterskab
84635 Hans Jørgen Nissen Broagerlands Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 194.0 194.0 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
84635 Hans Jørgen Nissen Broagerlands Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds V1 199.0 199.0 Mesterskab
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds V1 199.0 199.0 Hovedskydning
39548 Preben Friis Sparta Idrætsforening 3 168.0 168.0 Mesterskab
39548 Preben Friis Sparta Idrætsforening 3 176.0 176.0 Hovedskydning
39648 Ebbe Thyssen Sparta Idrætsforening 3 172.0 172.0 Hovedskydning
39648 Ebbe Thyssen Sparta Idrætsforening 3 171.0 171.0 Mesterskab
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Mesterskab
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
115819 Thomas Leed Poulsen Vojens Skytteforening ÅK3 185.0 185.0 Mesterskab
115819 Thomas Leed Poulsen Vojens Skytteforening ÅK3 190.0 190.0 Hovedskydning
88651 Lise Sørensen Vojens Skytteforening V2 194.0 194.0 Hovedskydning
88651 Lise Sørensen Vojens Skytteforening V2 196.0 196.0 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Vojens Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Vojens Skytteforening V1 196.0 196.0 Mesterskab
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK2 194.0 194.0 Mesterskab
101936 Jonas Hviid Skov Sønderborg Skyttekreds J2 191.0 191.0 Mesterskab
101936 Jonas Hviid Skov Sønderborg Skyttekreds J2 192.0 192.0 Hovedskydning
113348 Michael F. Lauritzen Grænseegnens Skytteforening ÅK3 194.0 194.0 Mesterskab
112837 Anna Bonefeld Nordals Skyttekreds BK4 186.0 186.0 Mesterskab
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening BK4 187.0 187.0 Mesterskab
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening BK4 197.0 197.0 Hovedskydning
39655 Connie Schmidt Sparta Idrætsforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
39655 Connie Schmidt Sparta Idrætsforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
109793 Johannes Latter Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
109793 Johannes Latter Sparta Idrætsforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
98290 Connie Valentin Sundeved Skytteforening J2 198.0 198.0 Mesterskab
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 182.0 182.0 Mesterskab
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 196.0 196.0 Mesterskab
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 195.0 195.0 Hovedskydning
114013 Christoffer Jensen Sparta Idrætsforening BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
114013 Christoffer Jensen Sparta Idrætsforening BK3 189.0 189.0 Mesterskab
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds V1 195.0 195.0 Mesterskab
107861 Kamilla Jakobsen Petersen Tinglev Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Mesterskab
107861 Kamilla Jakobsen Petersen Tinglev Skyttekreds BK2 189.0 189.0 Hovedskydning
114990 Maiken Jensen Sparta Idrætsforening BK4 190.0 190.0 Hovedskydning
114990 Maiken Jensen Sparta Idrætsforening BK4 196.0 196.0 Mesterskab
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 185.0 185.0 Mesterskab
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds V1 196.0 196.0 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 187.0 187.0 Mesterskab
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 187.0 187.0 Hovedskydning
44224 John Maass Haderslev Skyttekreds V1 192.0 192.0 Mesterskab
44224 John Maass Haderslev Skyttekreds V1 195.0 195.0 Hovedskydning
107106 Thor Averhoff Vojens Skytteforening BK2 196.0 196.0 Mesterskab
107106 Thor Averhoff Vojens Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
112837 Anna Bonefeld Nordals Skyttekreds BK4 190.0 190.0 Hovedskydning
43248 Jørn Grevsen Tinglev Skyttekreds ÅK2 186.0 186.0 Mesterskab
104370 Christian Beier Sparta Idrætsforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
104370 Christian Beier Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
43248 Jørn Grevsen Tinglev Skyttekreds ÅK2 190.0 190.0 Hovedskydning
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 191.0 191.0 Hovedskydning
98290 Connie Valentin Sundeved Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
113348 Michael F. Lauritzen Grænseegnens Skytteforening ÅK3 193.0 193.0 Hovedskydning
39683 Anders Friis Sparta Idrætsforening V2 187.0 187.0 Hovedskydning
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
39683 Anders Friis Sparta Idrætsforening V2 193.0 193.0 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 188.0 188.0 Mesterskab
104368 Rebecca Schlüter Sparta Idrætsforening J2 193.0 193.0 Mesterskab
104368 Rebecca Schlüter Sparta Idrætsforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 183.0 183.0 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 190.0 190.0 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 198.0 198.0 Mesterskab
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 184.0 184.0 Hovedskydning
114988 Jonas Matthiesen Sparta Idrætsforening BK4 196.0 196.0 Mesterskab
114988 Jonas Matthiesen Sparta Idrætsforening BK4 195.0 195.0 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 184.0 184.0 Mesterskab
96323 Jacob Deigaard Nordals Skyttekreds J2 186.0 186.0 Mesterskab
96323 Jacob Deigaard Nordals Skyttekreds J2 193.0 193.0 Hovedskydning
98706 Emma Thyssen Sparta Idrætsforening J1 197.0 197.0 Mesterskab
98706 Emma Thyssen Sparta Idrætsforening J1 196.0 196.0 Hovedskydning
83333 Roman Damm Sundeved Skytteforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
83333 Roman Damm Sundeved Skytteforening BK1 194.0 194.0 Hovedskydning
42869 Mathias Iversen Sønderborg Skyttekreds UNG 182.0 182.0 Hovedskydning
42869 Mathias Iversen Sønderborg Skyttekreds UNG 180.0 180.0 Mesterskab
113816 Stella Hansen Sundeved Skytteforening ÅK3 188.0 188.0 Hovedskydning
113816 Stella Hansen Sundeved Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Mesterskab
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 196.0 196.0 Mesterskab
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds V2 191.0 191.0 Mesterskab
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds V2 194.0 194.0 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 192.0 192.0 Mesterskab
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
99373 Thomas Andersen Sparta Idrætsforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
99373 Thomas Andersen Sparta Idrætsforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
109796 Mads Høj Jørgensen Sparta Idrætsforening BK1 196.0 196.0 Mesterskab
109796 Mads Høj Jørgensen Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
111105 Peter Beier Sparta Idrætsforening ÅK3 194.0 194.0 Hovedskydning
111105 Peter Beier Sparta Idrætsforening ÅK3 197.0 197.0 Mesterskab

Til toppen