Landsdelsturnering 15m riffel runde 3 2013/2014 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 196.000 196.000 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds V1 198.000 198.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds V1 197.000 197.000 Hovedskydning
42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 1 188.000 188.000 Mesterskab
42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 1 186.000 186.000 Hovedskydning
42340 John Fogh Haderslev Skyttekreds V3 188.000 188.000 Hovedskydning
42340 John Fogh Haderslev Skyttekreds V3 185.000 185.000 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds 2 183.000 183.000 Hovedskydning
43471 Jan Poulsen Broagerlands Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 198.000 198.000 Hovedskydning
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds V1 193.000 193.000 Hovedskydning
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds V1 194.000 194.000 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 190.000 190.000 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 185.000 185.000 Mesterskab
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 185.000 185.000 Hovedskydning
42449 Alex Rasmussen Nordals Skyttekreds 3 146.000 146.000 Hovedskydning
93206 Lars Nielsen Sundeved Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Hovedskydning
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 197.000 197.000 Hovedskydning
43002 Finn Christensen Sundeved Skytteforening 2 188.000 188.000 Mesterskab
43002 Finn Christensen Sundeved Skytteforening 2 181.000 181.000 Hovedskydning
114654 Winnie Andersen Rødekro Skytteforening BK4 173.000 173.000 Hovedskydning
103298 Morten Schmidt Sundeved Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
103298 Morten Schmidt Sundeved Skytteforening J2 189.000 189.000 Mesterskab
110922 Simon Graversen Sønderborg Skyttekreds BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
39683 Anders Friis Sparta Idrætsforening V2 195.000 195.000 Hovedskydning
42036 Jens Peter Johansen Vojens Skytteforening V1 190.000 190.000 Hovedskydning
42708 Eric Abrahamsen Nordals Skyttekreds 3 180.000 180.000 Hovedskydning
42721 Kristian Bolding Nordals Skyttekreds V2 191.000 191.000 Hovedskydning
3 178.000 178.000 Mesterskab
3 169.000 169.000 Hovedskydning
43368 Finn Becker-Kristensen Grænseegnens Skytteforening 2 180.000 180.000 Hovedskydning
43368 Finn Becker-Kristensen Grænseegnens Skytteforening 2 181.000 181.000 Mesterskab
2 185.000 185.000 Hovedskydning
2 187.000 187.000 Mesterskab
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
93808 Brian Popp Toftlund Skytteforening ÅK3 191.000 191.000 Hovedskydning
98706 Emma Thyssen Sparta Idrætsforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
42306 Preben Holdensgaard Vojens Skytteforening V2 196.000 196.000 Hovedskydning
88651 Lise Sørensen Vojens Skytteforening V2 195.000 195.000 Hovedskydning
107099 Dan Lassen Vojens Skytteforening ÅK3 194.000 194.000 Hovedskydning
108578 Annabell Lysmose Vojens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
108578 Annabell Lysmose Vojens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
44224 John Maass Haderslev Skyttekreds V1 197.000 197.000 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds V1 199.000 199.000 Hovedskydning
97707 Martin Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 192.000 192.000 Mesterskab
97707 Martin Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 190.000 190.000 Hovedskydning
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds J2 195.000 195.000 Hovedskydning
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds J2 192.000 192.000 Mesterskab
106011 Tine Freese Nielsen Haderslev Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
111757 Mads Weidemann Bruhn Haderslev Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
114293 Svend Åge Andersen Haderslev Skyttekreds ÅK3 139.000 139.000 Hovedskydning
114293 Svend Åge Andersen Haderslev Skyttekreds ÅK3 141.000 141.000 Mesterskab
114294 Simon Jespersen Haderslev Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
42757 Tom Petersen Broagerlands Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
43491 Dan Larsen Broagerlands Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
88384 Anette Lauritzen Broagerlands Skytteforening ÅK1 192.000 192.000 Hovedskydning
103062 Kevin Larsen Broagerlands Skytteforening J2 175.000 175.000 Hovedskydning
103062 Kevin Larsen Broagerlands Skytteforening J2 178.000 178.000 Mesterskab
108386 Kasper Elling Broagerlands Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
108387 Jonas Petersen Broagerlands Skytteforening BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
110549 Jacob Beck Nowak Broagerlands Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
110549 Jacob Beck Nowak Broagerlands Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
114608 Anja Christensen Broagerlands Skytteforening ÅK3 182.000 182.000 Hovedskydning
114608 Anja Christensen Broagerlands Skytteforening ÅK3 184.000 184.000 Mesterskab
114609 Sam Christensen Broagerlands Skytteforening ÅK3 178.000 178.000 Mesterskab
114609 Sam Christensen Broagerlands Skytteforening ÅK3 187.000 187.000 Hovedskydning
114610 Mike Christensen Broagerlands Skytteforening BK4 179.000 179.000 Hovedskydning
83333 Roman Damm Sundeved Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
107378 Mads Lunde Graversen Sønderborg Skyttekreds BK4 193.000 193.000 Hovedskydning
42421 Jørgen Lyk Sønderborg Skyttekreds V3 191.000 191.000 Hovedskydning
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds V2 196.000 196.000 Hovedskydning
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds V2 197.000 197.000 Mesterskab
42869 Mathias Iversen Sønderborg Skyttekreds UNG 180.000 180.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 188.000 188.000 Hovedskydning
85923 Noa N. Grunske Jepsen Sønderborg Skyttekreds J2 190.000 190.000 Hovedskydning
107376 Jens Alexander Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 188.000 188.000 Hovedskydning
109935 Josehine Gummer Lauritsen Sønderborg Skyttekreds BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
112027 Philip Alexander Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds BK4 181.000 181.000 Hovedskydning
114058 Magnus Mosby Madsen Sønderborg Skyttekreds BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
114368 Rajkumar Sengodan Kannaijan Sønderborg Skyttekreds 3 169.000 169.000 Hovedskydning
114606 Vivian Vogt Sønderborg Skyttekreds ÅK3 185.000 185.000 Hovedskydning
96253 Randi Ebsen Toftlund Skytteforening ÅK3 191.000 191.000 Hovedskydning
97684 Emil Jensen Toftlund Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
98079 Bjarke Schmidt Toftlund Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
101498 Mia Rasmussen Toftlund Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
101506 Tom I. Zeerow Toftlund Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
103719 Frederik Larsen Toftlund Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
112426 Lisbeth Christensen Toftlund Skytteforening ÅK3 195.000 195.000 Hovedskydning
43351 Kurt Mortensen Grænseegnens Skytteforening V3 189.000 189.000 Hovedskydning
43354 Keld Grønlund Grænseegnens Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening V2 195.000 195.000 Hovedskydning
103948 Cecilie Kehling Rødekro Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
108695 Sebastian Nissen Rødekro Skytteforening BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
114661 Rasmus Uth Jensen Rødekro Skytteforening BK4 186.000 186.000 Hovedskydning
114675 Lasse Niemann Rødekro Skytteforening BK4 181.000 181.000 Hovedskydning
114677 Emanuel Rahr Rødekro Skytteforening BK4 174.000 174.000 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
114013 Christoffer Jensen Sparta Idrætsforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
42676 Jan Sørensen Nordals Skyttekreds 2 183.000 183.000 Hovedskydning
42816 Petter Sköld Kjemtrup Sønderborg Skyttekreds ÅK1 188.000 188.000 Hovedskydning
42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds 1 188.000 188.000 Hovedskydning
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 186.000 186.000 Hovedskydning
ÅK2 187.000 187.000 Hovedskydning
ÅK2 190.000 190.000 Mesterskab
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
98141 Kristine Petersen Sundeved Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
98141 Kristine Petersen Sundeved Skytteforening J2 189.000 189.000 Mesterskab
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 2 189.000 189.000 Hovedskydning
67521 Maria Mikkelsen Nordals Skyttekreds ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
100363 Niels Christian Møller Grænseegnens Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
42128 Peter Ebsen Toftlund Skytteforening ÅK2 194.000 194.000 Hovedskydning
42336 Karin Rudebeck Vojens Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 2 188.000 188.000 Hovedskydning
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
87643 Torben Paulsen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
87643 Torben Paulsen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Mesterskab
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
107384 Filip Glock Sønderborg Skyttekreds BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
87609 Thomas Nielsen Haderslev Skyttekreds J2 199.000 199.000 Hovedskydning
87609 Thomas Nielsen Haderslev Skyttekreds J2 198.000 198.000 Mesterskab
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 182.000 182.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 198.000 198.000 Hovedskydning
97703 Jonas Thielsen Haderslev Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
101212 Phillip Mattich Haderslev Skyttekreds BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
111571 Tony Galsgaard Nordals Skyttekreds ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V1 194.000 194.000 Hovedskydning
98290 Connie Valentin Sundeved Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
98290 Connie Valentin Sundeved Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 194.000 194.000 Hovedskydning
42661 John Haas Nordals Skyttekreds V2 191.000 191.000 Hovedskydning
42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds V3 191.000 191.000 Hovedskydning
92845 Steen Henriksen Vojens Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
94000 Anna Jensen Nordals Skyttekreds BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
96043 Lise-Lotte A. Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 3 177.000 177.000 Hovedskydning
96043 Lise-Lotte A. Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 3 181.000 181.000 Mesterskab
112838 Mikkel Christensen Nordals Skyttekreds BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
104370 Christian Beier Sparta Idrætsforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
43382 Kristina Lykke Schnuchel Grænseegnens Skytteforening ÅK1 200.000 200.000 Mesterskab
43382 Kristina Lykke Schnuchel Grænseegnens Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 200.000 200.000 Hovedskydning
44406 Bue Petersen Vojens Skytteforening V3 187.000 187.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 197.000 197.000 Mesterskab
109029 Mathias Terp Vojens Skytteforening BK3 198.000 198.000 Mesterskab
109029 Mathias Terp Vojens Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
44089 Thomas Brodersen Haderslev Skyttekreds ÅK3 187.000 187.000 Hovedskydning
44089 Thomas Brodersen Haderslev Skyttekreds ÅK3 183.000 183.000 Mesterskab
44155 Morten Haa Haderslev Skyttekreds ÅK3 193.000 193.000 Mesterskab
44155 Morten Haa Haderslev Skyttekreds ÅK3 195.000 195.000 Hovedskydning
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds V2 194.000 194.000 Hovedskydning
98532 Signe Frits Nielsen Haderslev Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
112947 Ida Maria Rande Thomsen Haderslev Skyttekreds BK4 191.000 191.000 Hovedskydning
114992 Mathias Højer Thielsen Haderslev Skyttekreds BK4 190.000 190.000 Hovedskydning
84091 Kenneth Clausen Broagerlands Skytteforening ÅK1 194.000 194.000 Hovedskydning
84635 Hans Jørgen Nissen Broagerlands Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
114991 Viktor Kronika Broagerlands Skytteforening BK4 184.000 184.000 Hovedskydning
109042 Jennifer F. Damm Nordals Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
42784 Susanne Jakobsen Sundeved Skytteforening ÅK2 186.000 186.000 Hovedskydning
86381 Julie Christensen Sundeved Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
42411 Mikkel Sørensen Sønderborg Skyttekreds J1 191.000 191.000 Hovedskydning
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 197.000 197.000 Hovedskydning
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 198.000 198.000 Mesterskab
86290 Irene Clausen Sønderborg Skyttekreds V2 192.000 192.000 Hovedskydning
86291 Kjeld P. P. Clausen Sønderborg Skyttekreds V2 186.000 186.000 Hovedskydning
93697 Daniel Pedersen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
97270 Jonas Matthiesen Sønderborg Skyttekreds BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
99879 Mathias N Blankschøn Sønderborg Skyttekreds BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds V2 191.000 191.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
107381 Marek Modlinski Sønderborg Skyttekreds J2 195.000 195.000 Hovedskydning
109936 Oskar Gummer Lauritzen Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
108651 Jonas Schmidt Toftlund Skytteforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
108651 Jonas Schmidt Toftlund Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
111177 Christoffer Thøgersen Toftlund Skytteforening BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 193.000 193.000 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
107183 Sebastian Petersen Grænseegnens Skytteforening BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening ÅK1 193.000 193.000 Hovedskydning
99373 Thomas Andersen Sparta Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
104368 Rebecca Schlüter Sparta Idrætsforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
109796 Mads Høj Jørgensen Sparta Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
111105 Peter Beier Sparta Idrætsforening ÅK3 192.000 192.000 Hovedskydning
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 194.000 194.000 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds V1 200.000 200.000 Hovedskydning
43011 Erik Thomsen Sundeved Skytteforening 3 176.000 176.000 Hovedskydning
43011 Erik Thomsen Sundeved Skytteforening 3 178.000 178.000 Mesterskab
81387 Jonas Ebsen Toftlund Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
109812 Magnus Toft Hamberg Sundeved Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
94053 Mathias Nielsen Sundeved Skytteforening BK2 186.000 186.000 Hovedskydning
93209 Cecilie Nielsen Sundeved Skytteforening J2 181.000 181.000 Hovedskydning
93209 Cecilie Nielsen Sundeved Skytteforening J2 181.000 181.000 Mesterskab
104168 Kristina Beckert Rødekro Skytteforening J2 190.000 190.000 Hovedskydning
114671 Thor Lorenzen Rødekro Skytteforening J2 184.000 184.000 Hovedskydning
107379 Hans-Peder Graversen Sundeved Skytteforening ÅK3 187.000 187.000 Hovedskydning
80161 Martin Svenson Rødekro Skytteforening J2 188.000 188.000 Hovedskydning
43004 Eva Jensen Nordals Skyttekreds 3 177.000 177.000 Hovedskydning

Til toppen