Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
01501 Aalborg skyttekreds pistolterrænstævne (TerrænPistol) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
Alle foreninger
Allingåbro Skytteforening
Assentoft Skytteforening
Asaa Skytteforening
Djurslands PistolKlub
Frederikshavn Skyttekreds
Grenå Skyttekreds
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
IF 2001 SEP/HOK/IF
Ikast Skytteforening
Karby Skyttekreds
Karup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Kolding-Bramdrup Skytteforening
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
Lind Skytteforening
Løsning-Hedensted Skytteforening
Mou og Omegns Skytteforening
Ry-Emborg Skytteforening
Silkeborg Skyttekreds
Sindal Skyttekreds
Sjørring Skytteforening
Skjern Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Spjald Skytteforening
St. Restrup Idrætsforening
Støvring Skytteforening
Thisted Pistolklub
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vejen/Skibelund Skf.
Vester Han Herred Skytteforening
Viborg Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Østbirk Pistol Skytter
Aalborg Skyttekreds
Århus Pistolklub
Års Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
29055
Ebbe Sørensen
Thisted Pistolklub
1
64.000
49.000
Mesterskab
32035
Peter Davis
Lind Skytteforening
1
68.000
52.000
Mesterskab
41920
Kaj Kastrup
Vejen/Skibelund Skf.
VET
51.000
39.000
Mesterskab
16943
Peter Bentsen
Asaa Skytteforening
2
55.000
42.000
Mesterskab
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
1
59.000
45.000
Mesterskab
17021
Linda Hougaard
Asaa Skytteforening
3
53.000
41.000
Mesterskab
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
2
55.000
42.000
Mesterskab
73857
Nicolai Sandgaard
Klejs-Juelsminde Skytteforening
2
47.000
36.000
Mesterskab
20506
Jens Arnfast
Østbirk Pistol Skytter
1
66.000
51.000
Mesterskab
18494
Benny Dyrby Pedersen
Djurslands PistolKlub
VET
47.000
36.000
Mesterskab
18262
Ivan Jensen
Djurslands PistolKlub
VET
26.000
20.000
Mesterskab
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1
58.000
45.000
Mesterskab
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
2
62.000
48.000
Mesterskab
22548
Jan Bøgely
Silkeborg Skyttekreds
3
33.000
25.000
Mesterskab
11999
Jens Jensen
Års Skytteforening
2
60.000
46.000
Mesterskab
23880
Allan Nyegaard
Grenå Skyttekreds
3
40.000
31.000
Mesterskab
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
3
35.000
27.000
Mesterskab
11606
Gert Bedsted
Vester Han Herred Skytteforening
2
50.000
38.000
Mesterskab
15266
John Nørgaard Nielsen
Asaa Skytteforening
VET
33.000
25.000
Mesterskab
15546
Marianne Vanggaard
Asaa Skytteforening
3
31.000
24.000
Mesterskab
15557
Jens B. Johansen
Asaa Skytteforening
3
31.000
24.000
Mesterskab
17636
Vagn D. Nielsen
Djurslands PistolKlub
VET
46.000
35.000
Mesterskab
24998
Torben Brohus
Århus Pistolklub
2
50.000
38.000
Mesterskab
28669
Torben Ribberholt Hansen
Sjørring Skytteforening
3
53.000
41.000
Mesterskab
83224
Flemming Jensen
Hjørring Skytteforening
3
51.000
39.000
Mesterskab
95405
Nils Bløcher-Hansen
Djurslands PistolKlub
3
47.000
36.000
Mesterskab
13972
Per Damborg
Vadum Skytteforening af 1970
3
23.000
18.000
Mesterskab
14453
Birgitte Bæk Larsen
Aalborg Skyttekreds
2
53.000
41.000
Mesterskab
10488
Michael Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
3
44.000
34.000
Mesterskab
14941
Lars Kruse Jørgensen
Asaa Skytteforening
3
24.000
18.000
Mesterskab
82887
Leif Larsen
Hjørring Skytteforening
VET
29.000
22.000
Mesterskab
85281
Torben Breindahl
Hjørring Skytteforening
2
53.000
41.000
Mesterskab
90087
John Henry Just Schreiber
Hjørring Skytteforening
VET
25.000
19.000
Mesterskab
12658
René Tuure
Støvring Skytteforening
2
44.000
34.000
Mesterskab
12415
Ernst Klysner Jensen
Års Skytteforening
VET
57.000
44.000
Mesterskab
13408
Jens Gammelby
Års Skytteforening
3
30.000
23.000
Mesterskab
63339
Frederik Jensen
Års Skytteforening
VET
30.000
23.000
Mesterskab
82905
Ken Goritz Grønhøj
Mou og Omegns Skytteforening
2
44.000
34.000
Mesterskab
87429
Tim Riise
Mou og Omegns Skytteforening
3
37.000
28.000
Mesterskab
16937
Peter Lund Jacobsen
Aalborg Skyttekreds
2
50.000
38.000
Mesterskab
17166
Hanne Toft
Aalborg Skyttekreds
3
36.000
28.000
Mesterskab
89656
Martin Leong
Aalborg Skyttekreds
3
27.000
21.000
Mesterskab
90173
Bianca Christiansen
Aalborg Skyttekreds
3
18.000
14.000
Mesterskab
10577
Eskil Aachmann
Frederikshavn Skyttekreds
3
20.000
15.000
Mesterskab
10602
Bo Bæk Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
2
59.000
45.000
Mesterskab
11207
Bent Jørgensen
Frederikshavn Skyttekreds
VET
40.000
31.000
Mesterskab
28929
Kern Mærkedahl Larsen
Thisted Pistolklub
2
48.000
37.000
Mesterskab
26916
Jan H. B. Knudsen
Karby Skyttekreds
2
48.000
37.000
Mesterskab
31072
Marius Petersen
Viborg Skytteforening
VET
43.000
33.000
Mesterskab
32361
Knud Jensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
3
48.000
37.000
Mesterskab
23724
Hans Kurt Pedersen
Grenå Skyttekreds
VET
55.000
42.000
Mesterskab
26402
Jens Krukow
Allingåbro Skytteforening
2
28.000
22.000
Mesterskab
95781
Camilla Mau
Allingåbro Skytteforening
3
30.000
23.000
Mesterskab
18461
Bruno Kristoffersen
Djurslands PistolKlub
VET
60.000
46.000
Mesterskab
24801
Lars Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
1
52.000
40.000
Mesterskab
23961
Uffe Høgh
Århus Pistolklub
VET
55.000
42.000
Mesterskab
24106
Henrik Kruse Pedersen
Århus Pistolklub
1
68.000
52.000
Mesterskab
24121
Steffen Høgh
Århus Pistolklub
1
58.000
45.000
Mesterskab
24732
Mikkel Troelsen
Århus Pistolklub
UNG
49.000
38.000
Mesterskab
24744
Dan Troelsen
Århus Pistolklub
2
63.000
48.000
Mesterskab
17700
Svend Kolling
Vejen/Skibelund Skf.
VET
32.000
25.000
Mesterskab
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
1
68.000
52.000
Mesterskab
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
3
28.000
22.000
Mesterskab
80150
Dieter Meier
Klejs-Juelsminde Skytteforening
3
41.000
32.000
Mesterskab
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
2
60.000
46.000
Mesterskab
16179
Christian Schou
Mou og Omegns Skytteforening
VET
14.000
11.000
Mesterskab
32639
Heidi Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
2
35.000
27.000
Mesterskab
37659
Preben Pedersen
Skjern Skytteforening
1
60.000
46.000
Mesterskab
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
1
62.000
48.000
Mesterskab
81109
John Harry Nielsen
Ørnhøj Skytteforening
2
41.000
32.000
Mesterskab
31855
Thomas Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
1
67.000
52.000
Mesterskab
15548
Mads Jensen
Ulsted Skytteforening
2
49.000
38.000
Mesterskab
36252
Richard Davis
Lind Skytteforening
1
65.000
50.000
Mesterskab
12731
Torben B. Schmidt
St. Restrup Idrætsforening
2
52.000
40.000
Mesterskab
17637
Uwe Christiansen
Assentoft Skytteforening
3
8.000
6.000
Mesterskab
22786
Michael Strøm
Århus Pistolklub
1
56.000
43.000
Mesterskab
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
2
60.000
46.000
Mesterskab
95488
Henrik Braun
Frederikshavn Skyttekreds
3
25.000
19.000
Mesterskab
94228
Kim Bossow Sørensen
Grenå Skyttekreds
3
28.000
22.000
Mesterskab
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
VET
53.000
41.000
Mesterskab
16532
Benny Sørensen
St. Restrup Idrætsforening
2
52.000
40.000
Mesterskab
17109
Joakim Hjort
Aalborg Skyttekreds
3
44.000
34.000
Mesterskab
28483
Mathias Yde
Sjørring Skytteforening
UNG
36.000
28.000
Mesterskab
28747
Poul Erik Bloch
Thisted Pistolklub
1
54.000
42.000
Mesterskab
2
48.000
37.000
Mesterskab
95406
Danni Hellerup Korreborg
Djurslands PistolKlub
3
34.000
26.000
Mesterskab
10600
Bo Tolstrup Sørensen
Frederikshavn Skyttekreds
1
48.000
37.000
Mesterskab
13442
Flemming Hansen
Aalborg Skyttekreds
VET
55.000
42.000
Mesterskab
10910
Henning Nielsen
Hjørring Skytteforening
VET
23.000
18.000
Mesterskab
11061
Mikkel Jepsen
Hjørring Skytteforening
UNG
49.000
38.000
Mesterskab
11178
Daniel Nielsen
Hjørring Skytteforening
2
43.000
33.000
Mesterskab
83743
Casper Juhl Jensen
Mou og Omegns Skytteforening
3
20.000
15.000
Mesterskab
16843
Bendt Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
2
58.000
45.000
Mesterskab
12636
John Olesen
Hobro Egnens Skytteforening
3
50.000
38.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
2
29.000
22.000
Mesterskab
14027
Lars Kjeldgaard
Aalborg Skyttekreds
2
53.000
41.000
Mesterskab
15062
Thomas Thomsen
Aalborg Skyttekreds
1
57.000
44.000
Mesterskab
15088
Jette Thomsen
Aalborg Skyttekreds
3
46.000
35.000
Mesterskab
15094
Frank Thomsen
Aalborg Skyttekreds
1
41.000
32.000
Mesterskab
16206
Claus Rittig
Aalborg Skyttekreds
1
51.000
39.000
Mesterskab
10649
Bjarne Nielsen
Sindal Skyttekreds
3
19.000
15.000
Mesterskab
27337
Mogens Berthelsen
Lind Skytteforening
3
49.000
38.000
Mesterskab
17282
Anders Bystrup
Aalborg Skyttekreds
3
40.000
31.000
Mesterskab
20212
Ejner Paaske Jensen
Østbirk Pistol Skytter
1
65.000
50.000
Mesterskab
16046
Otto Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
3
49.000
38.000
Mesterskab
95913
Thomas Vestergaard
Frederikshavn Skyttekreds
3
27.000
21.000
Mesterskab
92435
Lone Stenbæk
Spjald Skytteforening
3
27.000
21.000
Mesterskab
31374
Søren Andersen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
1
61.000
47.000
Mesterskab
22736
Allan Nielsen
Silkeborg Skyttekreds
2
46.000
35.000
Mesterskab
75613
Lasse Grønlund Kampmann
Silkeborg Skyttekreds
2
52.000
40.000
Mesterskab
18772
Asger Angel
Århus Pistolklub
3
61.000
47.000
Mesterskab
18305
Heidi Pedersen
Allingåbro Skytteforening
3
44.000
34.000
Mesterskab
15562
Flemming Jensen
Asaa Skytteforening
1
61.000
47.000
Mesterskab
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
1
65.000
50.000
Mesterskab
23224
Peder H. Mikkelsen
Skytteklubben DSB/ASF
VET
26.000
20.000
Mesterskab
25936
Steffen Vejersøe Mogensen
Skytteklubben DSB/ASF
VET
38.000
29.000
Mesterskab
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
3
24.000
18.000
Mesterskab
44494
Werner Christ
Kolding-Bramdrup Skytteforening
VET
32.000
25.000
Mesterskab
23604
Kristian Nørby Larsen
Grenå Skyttekreds
1
59.000
45.000
Mesterskab
15298
Henning Mortensen
Ulsted Skytteforening
VET
24.000
18.000
Mesterskab
89287
Martin Sonne
Hjørring Skytteforening
3
45.000
35.000
Mesterskab
18421
Claus Andersen
Allingåbro Skytteforening
3
45.000
35.000
Mesterskab
20256
Anna Lis Nybo
Østbirk Pistol Skytter
2
47.000
36.000
Mesterskab
93328
Mads Stenbæk Lauesen
Skjern Skytteforening
UNG
42.000
32.000
Mesterskab
87303
Alex Høj
Skjern Skytteforening
3
65.000
50.000
Mesterskab
UNG
17.000
13.000
Mesterskab
80262
Kasper Lund Poulsen
Års Skytteforening
UNG
36.000
28.000
Mesterskab
23219
Bent Kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
VET
58.000
45.000
Mesterskab
89771
Mikael Jakobsen
Ry-Emborg Skytteforening
2
27.000
21.000
Mesterskab
90250
Sissal Skaale
Allingåbro Skytteforening
UNG
58.000
45.000
Mesterskab
90665
Elizabeth Marx
Allingåbro Skytteforening
UNG
39.000
30.000
Mesterskab
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
VET
56.000
43.000
Mesterskab
10659
Tom Heidmann
Sindal Skyttekreds
3
34.000
26.000
Mesterskab
17165
Hans Held
Aalborg Skyttekreds
2
26.000
20.000
Mesterskab
17262
Annette Hyldgaard
Aalborg Skyttekreds
2
47.000
36.000
Mesterskab
12376
Tommy Madsen
Års Skytteforening
2
49.000
38.000
Mesterskab
14058
Jens Damborg
Vadum Skytteforening af 1970
UNG
45.000
35.000
Mesterskab
22935
Kurt Persen
Allingåbro Skytteforening
VET
45.000
35.000
Mesterskab
14780
Holger W. Sørensen
IF 2001 SEP/HOK/IF
1
54.000
42.000
Mesterskab
13406
Jens Grundvad
Skjern Skytteforening
VET
54.000
42.000
Mesterskab
36214
Daniel Rosander Pedersen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
UNG
6.000
5.000
Mesterskab
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
VET
41.000
32.000
Mesterskab
23365
Søren Mortensen
Grenå Skyttekreds
3
57.000
44.000
Mesterskab
18263
Ivan Hansen
Assentoft Skytteforening
3
43.000
33.000
Mesterskab
16520
Chresten Uttrup
Vadum Skytteforening af 1970
VET
45.000
35.000
Mesterskab
81433
Henrik Denecke
Skytteklubben DSB/ASF
3
31.000
24.000
Mesterskab
16281
Thomas Clausen
St. Restrup Idrætsforening
2
55.000
42.000
Mesterskab
83423
Michael Kristensen
Asaa Skytteforening
UNG
34.000
26.000
Mesterskab
83422
Michael Bertelsen
Asaa Skytteforening
3
41.000
32.000
Mesterskab
17570
Frank Kristensen
Allingåbro Skytteforening
2
48.000
37.000
Mesterskab
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1
47.000
36.000
Mesterskab
16986
Michael Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
3
57.000
44.000
Mesterskab
17233
Børge Nielsen
St. Restrup Idrætsforening
3
32.000
25.000
Mesterskab
10789
Alex Lauritsen
Sindal Skyttekreds
3
21.000
16.000
Mesterskab
13216
Henrik Jensen
Støvring Skytteforening
2
57.000
44.000
Mesterskab
13293
Per S. Nielsen
Støvring Skytteforening
VET
32.000
25.000
Mesterskab
80458
Bo Bergstrøm
Støvring Skytteforening
3
24.000
18.000
Mesterskab
91952
Martin Troelsen
Mou og Omegns Skytteforening
3
22.000
17.000
Mesterskab
78455
Claus Rødsgaard
Assentoft Skytteforening
3
47.000
36.000
Mesterskab
91881
Mette Skjoldgaard
Aalborg Skyttekreds
3
28.000
22.000
Mesterskab
17477
Valther Jørgensen
Skytteklubben DSB/ASF
2
55.000
42.000
Mesterskab
34791
Henrik Nielsen
Løsning-Hedensted Skytteforening
1
65.000
50.000
Mesterskab
87302
Bjarne Høj
Skjern Skytteforening
2
43.000
33.000
Mesterskab
16565
Niels Jørgen Mikkelsen
Sjørring Skytteforening
3
30.000
23.000
Mesterskab
13030
Brian Pedersen
Støvring Skytteforening
3
54.000
42.000
Mesterskab
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
3
47.000
36.000
Mesterskab
96278
Morten thomsen
Aalborg Skyttekreds
3
28.000
22.000
Mesterskab
78290
David Dam Olsson
Skytteklubben DSB/ASF
1
58.000
45.000
Mesterskab
Til toppen