Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Glumsø stævne 2011 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Faxe Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Glumsøegnens Skytteforening
Greve Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Høng Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Sorø Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Tuse Skytteforening
Tølløse Skytteforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
58473
Michael Bragt
Sorø Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
58473
Michael Bragt
Sorø Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
56448
Knud Nielsen
Kongsted Skytteforening
V3
191.000
191.000
Mesterskab
56448
Knud Nielsen
Kongsted Skytteforening
V3
191.000
191.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing Sj. Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing F. Skytteforening
1
187.000
187.000
Mesterskab
60211
Erik Jørgensen
Ringsted Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
60211
Erik Jørgensen
Ringsted Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
59869
Kim Oldin
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
59869
Kim Oldin
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
UNG
172.000
172.000
Hovedskydning
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
UNG
175.000
175.000
Mesterskab
59925
Allan Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
59925
Allan Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
92111
Anna Christensen
Holmegaard Skytteforening
J2
185.000
185.000
Mesterskab
92111
Anna Christensen
Holmegaard Skytteforening
J2
180.000
180.000
Hovedskydning
56284
Benny Christiansen
Kongsted Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
56284
Benny Christiansen
Kongsted Skytteforening
V1
190.000
190.000
Hovedskydning
94781
Bo Hansen
Korsør Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
94781
Bo Hansen
Korsør Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
84004
Erik Nielsen
Glumsøegnens Skytteforening
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
97979
Michael Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
97979
Michael Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
101435
Daniel Rasmussen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
101435
Daniel Rasmussen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
101437
Victor Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
101437
Victor Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
102796
Katrine Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
102796
Katrine Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
96800
Lars Jacobsen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
96800
Lars Jacobsen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
2
183.000
183.000
Hovedskydning
56827
Niels Müller
Kongsted Skytteforening
V1
187.000
187.000
Hovedskydning
56827
Niels Müller
Kongsted Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
92515
Rikke Lindegaard
Faxe Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
92515
Rikke Lindegaard
Faxe Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Mesterskab
101438
Lucas Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
101438
Lucas Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
101434
Søren Ibsen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
101434
Søren Ibsen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
2
179.000
179.000
Hovedskydning
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
2
182.000
182.000
Mesterskab
101527
Lars Dalgaard Hansen
Sorø Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
101527
Lars Dalgaard Hansen
Sorø Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
85762
Tony Hvied
Høng Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
85762
Tony Hvied
Høng Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
90829
Jonas Olsen
Tølløse Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
90829
Jonas Olsen
Tølløse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
59218
Chevy Hansen
Korsør Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
59218
Chevy Hansen
Korsør Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
94782
Stine Kiel Wolff
Korsør Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
94782
Stine Kiel Wolff
Korsør Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
59922
Anders Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
UNG
183.000
183.000
Mesterskab
59922
Anders Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Hovedskydning
82582
Malene Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
82582
Malene Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
97984
Ditlev Bigand
Glumsøegnens Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
97984
Ditlev Bigand
Glumsøegnens Skytteforening
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
99993
Morten Bigand
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
99993
Morten Bigand
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
194.000
194.000
Mesterskab
102797
Freddie Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
102797
Freddie Jørgensen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
102802
Jonas Rasmussen
Glumsøegnens Skytteforening
BK4
162.000
162.000
Hovedskydning
56134
Tor O. Riddervold
Kongsted Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
56134
Tor O. Riddervold
Kongsted Skytteforening
V1
191.000
191.000
Mesterskab
56001
Jan Mortensen
Næstved Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
56001
Jan Mortensen
Næstved Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
190.000
190.000
Mesterskab
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
V1
190.000
190.000
Mesterskab
101436
Heino Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
101436
Heino Johansen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
58942
Ken Brohus
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
190.000
190.000
Mesterskab
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
56391
Elisabeth Toftvad
Holmegaard Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
56391
Elisabeth Toftvad
Holmegaard Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
89175
Gert Lessow
Høng Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
89175
Gert Lessow
Høng Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
Til toppen