Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
15 m luftrangliste i Esrum 2013 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Damsholte Skytteforening
Dauglykke Skytteforening
Esrum Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Helsinge S&i - Skytteafd.
Jørlunde Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Søllerød Skytteforening
Værløse Skytteforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
84218
Jacob Warrer
Værløse Skytteforening
3
172.000
172.000
Hovedskydning
84218
Jacob Warrer
Værløse Skytteforening
3
183.000
183.000
Mesterskab
60633
Claus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
2
190.000
190.000
Hovedskydning
60633
Claus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
2
185.000
185.000
Mesterskab
62466
Thomas Pedersen
Jørlunde Skytteforening
2
192.000
192.000
Mesterskab
62466
Thomas Pedersen
Jørlunde Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
64173
Hans Carlsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
64173
Hans Carlsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V2
193.000
193.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V1
193.000
193.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
91087
Sixten Franke
Søllerød Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
91087
Sixten Franke
Søllerød Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
101813
Michael Føns Bendix
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
101813
Michael Føns Bendix
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
62534
Lennart Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
2
187.000
187.000
Hovedskydning
61712
Jørgen Andersen
Værløse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
64692
Maja Freiberg Sørensen
Esrum Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
64692
Maja Freiberg Sørensen
Esrum Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
61712
Jørgen Andersen
Værløse Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
61878
Jonas Rytter Ottosen
Ølstykke Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
61908
David Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
61908
David Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
61878
Jonas Rytter Ottosen
Ølstykke Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
80548
Louise Bendix
Ølstykke Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
80548
Louise Bendix
Ølstykke Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
62534
Lennart Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
2
186.000
186.000
Mesterskab
101867
Jacob Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
101867
Jacob Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
101188
Nicolai Hougesen
Ølstykke Skytteforening
BK2
177.000
177.000
Hovedskydning
101188
Nicolai Hougesen
Ølstykke Skytteforening
BK2
179.000
179.000
Mesterskab
65216
Jonas Holm-Larsen
Dauglykke Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
62442
Arne Pedersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
62442
Arne Pedersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V1
198.000
198.000
Mesterskab
65218
Jette Holm-Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
3
170.000
170.000
Hovedskydning
106884
Sebastian Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
106884
Sebastian Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
110277
Mads Rosenlund Hansen
Esrum Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
110277
Mads Rosenlund Hansen
Esrum Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
65218
Jette Holm-Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
3
168.000
168.000
Mesterskab
65225
Ib Holm-Larsen
Dauglykke Skytteforening
V2
172.000
172.000
Hovedskydning
65225
Ib Holm-Larsen
Dauglykke Skytteforening
V2
157.000
157.000
Mesterskab
110278
Christian Søgaard Rasmussen
Esrum Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
110278
Christian Søgaard Rasmussen
Esrum Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
97834
Kasper Boysen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
105044
Daniel Rasmussen
Værløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
105044
Daniel Rasmussen
Værløse Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
65216
Jonas Holm-Larsen
Dauglykke Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
101866
Peter Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
101866
Peter Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
97834
Kasper Boysen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
93758
Mads Walther Lihme
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
93758
Mads Walther Lihme
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
90190
Mikkel Adam Warrer
Værløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
90190
Mikkel Adam Warrer
Værløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
96330
Sebastian Wallin Pedersen
Værløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
96330
Sebastian Wallin Pedersen
Værløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
99191
Phillip Jeppesen
Esrum Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
99191
Phillip Jeppesen
Esrum Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
96316
Michala Worm Bjørnestad
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
198.000
198.000
Mesterskab
61820
Natasja Emilie Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
UNG
185.000
185.000
Hovedskydning
61820
Natasja Emilie Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
UNG
176.000
176.000
Mesterskab
107705
Mathias Vestergård Jensen
Ølstykke Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
107705
Mathias Vestergård Jensen
Ølstykke Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
81468
Connie-Karina Smidt Madsen
Ølstykke Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
81468
Connie-Karina Smidt Madsen
Ølstykke Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
103961
Victor Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
96316
Michala Worm Bjørnestad
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
98213
Martin Sachs
Værløse Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
98213
Martin Sachs
Værløse Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
103961
Victor Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
104564
Max Franke
Søllerød Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Mesterskab
104564
Max Franke
Søllerød Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
Til toppen