Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
BYS 15m 2013 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
Alle foreninger
Bjergby SGI&U
Boddum-Ydby Skytteforening
Sjørring Skytteforening
Skals Skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Viborg Skytteforening
Østerild Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
29014
Henning Christensen
Sjørring Skytteforening
V3
192.000
192.000
Mesterskab
29014
Henning Christensen
Sjørring Skytteforening
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
93640
Rasmus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
93640
Rasmus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
112069
Martin Svendsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
112069
Martin Svendsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
114441
Leif Svalgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
190.000
190.000
Mesterskab
114441
Leif Svalgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
190.000
190.000
Hovedskydning
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
19126
Tage Grubbe Andersen
Skals Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
19126
Tage Grubbe Andersen
Skals Skytteforening
1
192.000
192.000
Mesterskab
79491
Andreas Lausten
Skals Skytteforening
UNG
164.000
164.000
Mesterskab
79491
Andreas Lausten
Skals Skytteforening
UNG
169.000
169.000
Hovedskydning
108391
Sofie Jensen
Østerild Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
108391
Sofie Jensen
Østerild Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
28262
Kristian Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
28262
Kristian Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
82600
Celine Schäffer
Sjørring Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
82600
Celine Schäffer
Sjørring Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
88024
Nanna Lynggaard Kristensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
88024
Nanna Lynggaard Kristensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
93949
Jakob Lyngaard Kristensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
93949
Jakob Lyngaard Kristensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
103796
Jens Martin Lyngs
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
103769
Katrine Lund
Østerild Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
103769
Katrine Lund
Østerild Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
103770
Mikkel Lund
Østerild Skytteforening
BK3
173.000
173.000
Mesterskab
103770
Mikkel Lund
Østerild Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
89538
Joachim Larsen
Bjergby SGI&U
J1
198.000
198.000
Mesterskab
89538
Joachim Larsen
Bjergby SGI&U
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
106222
Marc Lund Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
106222
Marc Lund Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
109498
Marianne Riis
Bjergby SGI&U
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
109498
Marianne Riis
Bjergby SGI&U
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
28517
Karl Jonasen
Sjørring Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Hovedskydning
28517
Karl Jonasen
Sjørring Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
29117
Bitten Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
29117
Bitten Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
108063
Jonathan Kjeldsen Thorhauge
Sjørring Skytteforening
BK4
169.000
169.000
Hovedskydning
108063
Jonathan Kjeldsen Thorhauge
Sjørring Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Mesterskab
110940
Jesper Forman-Ravn
Sjørring Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Mesterskab
110940
Jesper Forman-Ravn
Sjørring Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
28179
Tommy Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
28179
Tommy Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
28188
Steffan Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
181.000
181.000
Hovedskydning
28188
Steffan Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
176.000
176.000
Mesterskab
28245
Louise Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
28245
Louise Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
88266
Inge Spanggaard Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
3
169.000
169.000
Hovedskydning
88266
Inge Spanggaard Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
3
178.000
178.000
Mesterskab
91423
Mads Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
91423
Mads Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
112439
Mike Hersom
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
177.000
177.000
Mesterskab
112439
Mike Hersom
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
177.000
177.000
Hovedskydning
113516
Frede Bossen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
113516
Frede Bossen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
114505
Søren Nørbjerg Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
114505
Søren Nørbjerg Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
97729
Anne D. V. Hjortshøj
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
97729
Anne D. V. Hjortshøj
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
108410
Rasmus Nicolajsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
108410
Rasmus Nicolajsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
19466
Finn Karlsson
Skals Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
19466
Finn Karlsson
Skals Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
88173
Jacob Laursen
Viborg Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
88173
Jacob Laursen
Viborg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
87346
Oliver Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
87346
Oliver Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
1
191.000
191.000
Mesterskab
29126
Bent Olesen
Sjørring Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
29126
Bent Olesen
Sjørring Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
88271
Mia Meyer Jensen
Østerild Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
88271
Mia Meyer Jensen
Østerild Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
183.000
183.000
Mesterskab
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
93636
Lars Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
173.000
173.000
Mesterskab
93636
Lars Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
178.000
178.000
Hovedskydning
114760
Chris Øgaard Gøttrup
Østerild Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
28415
Asbjørn Søndergård
Sjørring Skytteforening
UNG
183.000
183.000
Hovedskydning
28415
Asbjørn Søndergård
Sjørring Skytteforening
UNG
177.000
177.000
Mesterskab
114760
Chris Øgaard Gøttrup
Østerild Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
110392
Søren Jensen
Østerild Skytteforening
ÅK3
182.000
182.000
Hovedskydning
106756
Malthe O.K. Mogensen
Sjørring Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
106756
Malthe O.K. Mogensen
Sjørring Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
110392
Søren Jensen
Østerild Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
113485
Simon K. Stephansensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
93637
Bent Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
113485
Simon K. Stephansensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
93650
Hjalte Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
93650
Hjalte Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
106697
Andreas Pedersen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
106697
Andreas Pedersen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
93561
Mogens Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
93561
Mogens Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
88017
Pernille Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
88017
Pernille Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
101592
Elly Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V2
196.000
196.000
Hovedskydning
101592
Elly Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V2
190.000
190.000
Mesterskab
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
160.000
160.000
Mesterskab
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
163.000
163.000
Hovedskydning
28312
Daniel Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
187.000
187.000
Mesterskab
106223
Mikkel Lund Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
106223
Mikkel Lund Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
108418
Christoffer M. Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
108418
Christoffer M. Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
85621
Rasmus Immersen
Sjørring Skytteforening
BK1
190.000
190.000
Mesterskab
110961
Kasper Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
110961
Kasper Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
85621
Rasmus Immersen
Sjørring Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
82605
Lise Schäffer
Sjørring Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
113511
Amanda M. Kongensgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
113511
Amanda M. Kongensgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
113531
Hanne L. Johannesen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
113531
Hanne L. Johannesen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
113906
Line Østergaard Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
114442
Robert Sørensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
114442
Robert Sørensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
178.000
178.000
Mesterskab
88272
Melissa Andreasen
Østerild Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
88272
Melissa Andreasen
Østerild Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
97735
Lærke Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
97735
Lærke Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
92382
Nana Bloch Christensen
Sjørring Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
92382
Nana Bloch Christensen
Sjørring Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
82605
Lise Schäffer
Sjørring Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
104000
Liselotte Overbeck Gregersen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
113901
Johan Vilhelmsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
113901
Johan Vilhelmsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Mesterskab
113563
Niels Bossen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
113563
Niels Bossen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
81858
Magnus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
168.000
168.000
Hovedskydning
81858
Magnus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
174.000
174.000
Mesterskab
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
104000
Liselotte Overbeck Gregersen
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
112609
Martinus Laurits Jørgensen
Bjergby SGI&U
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
112609
Martinus Laurits Jørgensen
Bjergby SGI&U
J2
194.000
194.000
Mesterskab
102580
Kasper Lund Larsen
Sjørring Skytteforening
BK2
183.000
183.000
Mesterskab
102580
Kasper Lund Larsen
Sjørring Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
108488
Jonas Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
193.000
193.000
Mesterskab
108488
Jonas Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Hovedskydning
93637
Bent Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
97734
Kristian Overbeck Gregersen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
97734
Kristian Overbeck Gregersen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
108431
Mikkel D. Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
108431
Mikkel D. Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
113486
Morten S. Sørensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
113486
Morten S. Sørensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
93954
Erling Munkholm
Boddum-Ydby Skytteforening
V2
196.000
196.000
Hovedskydning
93954
Erling Munkholm
Boddum-Ydby Skytteforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
97871
Peter Josefsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
97871
Peter Josefsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
103302
Dennis Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
103302
Dennis Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
106220
Kasper Hjorth Lousdal
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
106220
Kasper Hjorth Lousdal
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113904
Sten Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
169.000
169.000
Hovedskydning
113904
Sten Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
V3
190.000
190.000
Mesterskab
Til toppen