Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Vissenbjergstævnet 2013 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Fyn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Bullerup Skyttekreds
Dalum Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Glud Skytteforening
Horne Skytteforening
Krarup/Espe Skytteforening
Nyborg Skytteforening
Odense Salonskydeklub af 1885
Paarup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Sdr. Broby Skytteforening
Sportsskydeklubben Odense
Stege Ndr. Skytteforening
Svendborg Skyttekreds
Særslev Skytteforening
Sødinge Skytteforening
Tommerup Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
52665
Benny Sørensen
Paarup Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
52665
Benny Sørensen
Paarup Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
47295
Hugo Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
190.000
190.000
Mesterskab
47295
Hugo Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
193.000
193.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
190.000
190.000
Mesterskab
94741
Mathias Mauritsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
91738
Susanne Højbjerg
Tommerup Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Mesterskab
91738
Susanne Højbjerg
Tommerup Skytteforening
ÅK2
182.000
182.000
Hovedskydning
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
194.000
194.000
Mesterskab
93481
Anna Thrane
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
93481
Anna Thrane
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
46934
Rasmus M. Hansen
Svendborg Skyttekreds
1
191.000
191.000
Mesterskab
47306
Flemming Back Olsen
Tommerup Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
47306
Flemming Back Olsen
Tommerup Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
110492
Peter H. Christensen
Særslev Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
112854
Sasha B. Nielsen
Tommerup Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
75424
Lissy Hansen
Glud Skytteforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
75424
Lissy Hansen
Glud Skytteforening
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
49364
Erik Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
49364
Erik Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
183.000
183.000
Mesterskab
109270
Kristoffer Bøje
Vissenbjerg Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
109270
Kristoffer Bøje
Vissenbjerg Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
113169
Benjamin Bøje Tubæk Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
113877
Andreas Dam Pedersen
Tommerup Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
99588
Mia Andersen
Horne Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
99588
Mia Andersen
Horne Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
110129
Mike Haugaard Nielsen
Nyborg Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
112188
Karl William Klausen
Bullerup Skyttekreds
BK4
198.000
198.000
Hovedskydning
112188
Karl William Klausen
Bullerup Skyttekreds
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
48198
Henning Steffensen
Horne Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
48198
Henning Steffensen
Horne Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
47308
Filip Olsen
Tommerup Skytteforening
3
169.000
169.000
Mesterskab
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
46704
Knud F. Hansen
Sødinge Skytteforening
2
192.000
192.000
Mesterskab
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
110300
Morten Tornbjerg
Odense Salonskydeklub af 1885
J2
193.000
193.000
Mesterskab
110300
Morten Tornbjerg
Odense Salonskydeklub af 1885
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
112842
Nicolai Højskred Hansen
Tommerup Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Glud Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Glud Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
49281
Laurits Hansen
Vissenbjerg Skytteforening
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
49281
Laurits Hansen
Vissenbjerg Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
49368
Elin Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V1
191.000
191.000
Mesterskab
49368
Elin Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
96642
Thor Dallerup
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
97868
Kim Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK3
181.000
181.000
Hovedskydning
97868
Kim Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
105139
Alberte Sibbesen
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
113279
Andreas Sørensen
Vissenbjerg Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
47173
Bonnie Fay Wermuth
Horne Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
47173
Bonnie Fay Wermuth
Horne Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
107969
Mette Larsen
Krarup/Espe Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
107969
Mette Larsen
Krarup/Espe Skytteforening
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
113278
Benjamin Sørensen
Vissenbjerg Skytteforening
BK4
177.000
177.000
Mesterskab
102804
Bent Ankjær Jørgensen
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Hovedskydning
102804
Bent Ankjær Jørgensen
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
108757
Christopher Callaway
Odense Salonskydeklub af 1885
J2
197.000
197.000
Mesterskab
108757
Christopher Callaway
Odense Salonskydeklub af 1885
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
47854
Kurt Asmussen
Vissenbjerg Skytteforening
1
188.000
188.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
100217
Christoffer Tinggaard Nielsen
Paarup Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
91732
Frederik Back Olsen
Tommerup Skytteforening
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
91732
Frederik Back Olsen
Tommerup Skytteforening
J2
186.000
186.000
Mesterskab
113435
Jonas Elfang
Særslev Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
105329
Kristine Jeppesen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
112794
Hans M. Christensen
Paarup Skytteforening
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
112794
Hans M. Christensen
Paarup Skytteforening
V3
192.000
192.000
Mesterskab
52046
Ebbe Præstekjær
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
52046
Ebbe Præstekjær
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
114413
Louise Djelby
Vissenbjerg Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
107177
Maigen Madsen
Tommerup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
91739
Jonas Godbersen
Tommerup Skytteforening
J2
181.000
181.000
Hovedskydning
91739
Jonas Godbersen
Tommerup Skytteforening
J2
168.000
168.000
Mesterskab
52684
Tage Skovgaard
Paarup Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
52684
Tage Skovgaard
Paarup Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
97955
Emil Lund Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
97955
Emil Lund Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
52514
Pia Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
1
190.000
190.000
Mesterskab
97956
Oliver Mauritsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
106019
Matias Lohmann
Dalum Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
97156
Jonas Mølgaard Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
UNG
181.000
181.000
Hovedskydning
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
UNG
177.000
177.000
Mesterskab
39795
Lene Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
39795
Lene Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
47442
Ulrich Andersen
Sdr. Broby Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
109290
Amalie Tofte Rasmussen
Horne Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
108226
Micas Holmberg
Tommerup Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
47442
Ulrich Andersen
Sdr. Broby Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
52423
Henrik Greve Nielsen
Sportsskydeklubben Odense
1
192.000
192.000
Mesterskab
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
98477
Palle Pedersen
Paarup Skytteforening
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
98477
Palle Pedersen
Paarup Skytteforening
V2
195.000
195.000
Mesterskab
94796
Mathias S. Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
106492
Jonas Olesen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
110279
Claudia Ravnsbæk
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
UNG
172.000
172.000
Mesterskab
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
UNG
176.000
176.000
Hovedskydning
90681
Bent Nielsen
Paarup Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
90681
Bent Nielsen
Paarup Skytteforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
84985
Mikkel Fogh
Odense Salonskydeklub af 1885
J1
198.000
198.000
Mesterskab
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
Til toppen