Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Midtdjurs Nytårsstævne 2015 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Midt- og Vestsjælland
Alle foreninger
Balle skytteforening
Ballerup Skytteforening
Grenå Skyttekreds
Hinnerup Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Lyngby Skyttekreds
Midtdjurs skytteforening
Randers Skyttekreds
Rosenholm Skytteforening
Rønde Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
198.000
198.000
Mesterskab
18472
Bjarne Schou Nielsen
Randers Skyttekreds
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
18472
Bjarne Schou Nielsen
Randers Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Mesterskab
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V2
196.000
196.000
Mesterskab
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
23175
Walther Kristensen
Rønde Skytteforening
3
166.000
166.000
Mesterskab
23175
Walther Kristensen
Rønde Skytteforening
3
174.000
174.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
23823
Carl Evald Poulsen
Balle skytteforening
V3
188.000
188.000
Mesterskab
23823
Carl Evald Poulsen
Balle skytteforening
V3
182.000
182.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Hinnerup Skytteforening
3
179.000
179.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Hinnerup Skytteforening
3
170.000
170.000
Mesterskab
104775
Simon Outzen
Hinnerup Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
104775
Simon Outzen
Hinnerup Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Mesterskab
109468
Clara Ida Jensen
Samsø Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
109468
Clara Ida Jensen
Samsø Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
17480
Thomas Boen Flyvbjerg
Århus Riffelskytte klub
1
194.000
194.000
Hovedskydning
17480
Thomas Boen Flyvbjerg
Århus Riffelskytte klub
1
191.000
191.000
Mesterskab
116151
Rene Elgaard
Midtdjurs skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
116151
Rene Elgaard
Midtdjurs skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
101279
Benjamin Lahn Pedersen
Randers Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
101279
Benjamin Lahn Pedersen
Randers Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V3
181.000
181.000
Mesterskab
91098
Peder Nedergaard
Samsø Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
91098
Peder Nedergaard
Samsø Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
25213
Stine Jensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
25213
Stine Jensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
109267
Mie Jørgensen
Grenå Skyttekreds
3
179.000
179.000
Mesterskab
109267
Mie Jørgensen
Grenå Skyttekreds
3
179.000
179.000
Hovedskydning
92668
Tobias Maarup Pedersen
Rønde Skytteforening
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
92668
Tobias Maarup Pedersen
Rønde Skytteforening
UNG
184.000
184.000
Mesterskab
115090
Ivan Kongsgaard
Midtdjurs skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
115090
Ivan Kongsgaard
Midtdjurs skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
114483
Thomas Marding Thorsen-Poulsen
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
114483
Thomas Marding Thorsen-Poulsen
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
V2
195.000
195.000
Mesterskab
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Mesterskab
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
117976
Rune Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
117976
Rune Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
108160
Stefan Hvam
Randers Skyttekreds
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
108160
Stefan Hvam
Randers Skyttekreds
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
114387
Julie H Christiansen
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
114387
Julie H Christiansen
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
118417
Daniel Norsgård Vinther
Midtdjurs skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
118417
Daniel Norsgård Vinther
Midtdjurs skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
111767
Christoffer Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
111767
Christoffer Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
119861
Thomas B. Iversen
Rosenholm Skytteforening
ÅK3
177.000
177.000
Hovedskydning
119861
Thomas B. Iversen
Rosenholm Skytteforening
ÅK3
178.000
178.000
Mesterskab
106868
Nicolaj Berg Lassen
Randers Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Mesterskab
106868
Nicolaj Berg Lassen
Randers Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
110761
Sofie Elkhøj Bundgaard
Samsø Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
110761
Sofie Elkhøj Bundgaard
Samsø Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
2
185.000
185.000
Mesterskab
91099
Ellen Holm
Samsø Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
91099
Ellen Holm
Samsø Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113291
Mille Holck
Lyngby Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
113291
Mille Holck
Lyngby Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
UNG
196.000
196.000
Mesterskab
96896
Pia Holm-Jensen
Grenå Skyttekreds
2
178.000
178.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
97530
Karl Sønderskov
Balle skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
97530
Karl Sønderskov
Balle skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
118828
Morten Brokdorff Elkjær
Midtdjurs skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
118828
Morten Brokdorff Elkjær
Midtdjurs skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
115096
Søren Mortensen
Midtdjurs skytteforening
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
81559
Ingelise Rasmussen
Balle skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
81559
Ingelise Rasmussen
Balle skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
115096
Søren Mortensen
Midtdjurs skytteforening
V3
194.000
194.000
Mesterskab
118632
Christian Damsgaard Andreasen
Midtdjurs skytteforening
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
148347
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
118632
Christian Damsgaard Andreasen
Midtdjurs skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
113293
Victoria Bjerregaard
Lyngby Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
113293
Victoria Bjerregaard
Lyngby Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
23028
Bo Petersen
Lyngby Skyttekreds
3
178.000
178.000
Mesterskab
23028
Bo Petersen
Lyngby Skyttekreds
3
177.000
177.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
96896
Pia Holm-Jensen
Grenå Skyttekreds
2
184.000
184.000
Mesterskab
119935
Jacob Lauritzen
Midtdjurs skytteforening
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
120022
Josefine K R Kejser
Midtdjurs skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
120022
Josefine K R Kejser
Midtdjurs skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
148347
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
119858
Rickey Iversen
Rosenholm Skytteforening
V3
182.000
182.000
Hovedskydning
119858
Rickey Iversen
Rosenholm Skytteforening
V3
182.000
182.000
Mesterskab
119860
Patrick M. Iversen
Rosenholm Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
119860
Patrick M. Iversen
Rosenholm Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
119935
Jacob Lauritzen
Midtdjurs skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
107607
Erik Kruse
Randers Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
107607
Erik Kruse
Randers Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Mesterskab
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
189.000
189.000
Mesterskab
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
99536
Nicolaj August Brock Jensen
Midtdjurs skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
96188
Mads Rasmussen
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
96188
Mads Rasmussen
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
99536
Nicolaj August Brock Jensen
Midtdjurs skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111362
Andreas Pedersen
Randers Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
117047
Mark Frøsig
Hinnerup Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
95349
Kristian Gyldenløv
Århus Riffelskytte klub
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
95349
Kristian Gyldenløv
Århus Riffelskytte klub
J2
195.000
195.000
Mesterskab
117047
Mark Frøsig
Hinnerup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
23394
Simon Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
23394
Simon Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
23413
Rita Jensen
Grenå Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Mesterskab
23413
Rita Jensen
Grenå Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
111362
Andreas Pedersen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
2
184.000
184.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
193.000
193.000
Hovedskydning
119688
Lærke Egekjær Madsen
Lyngby Skyttekreds
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
119688
Lærke Egekjær Madsen
Lyngby Skyttekreds
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
193.000
193.000
Mesterskab
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
104261
Bjørn Voigt
Hinnerup Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
104261
Bjørn Voigt
Hinnerup Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
185.000
185.000
Mesterskab
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
182.000
182.000
Hovedskydning
98797
Louise Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
2
185.000
185.000
Mesterskab
111766
Marcus Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
111766
Marcus Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
98797
Louise Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
2
181.000
181.000
Hovedskydning
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
2
185.000
185.000
Mesterskab
107606
Holger Kruse
Randers Skyttekreds
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
107606
Holger Kruse
Randers Skyttekreds
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
86770
Henning Kristiansen
Midtdjurs skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
86770
Henning Kristiansen
Midtdjurs skytteforening
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
113290
Matilde Mønsted Jensen
Lyngby Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
113290
Matilde Mønsted Jensen
Lyngby Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Mesterskab
103742
Anne-Sofie Sattrup
Rønde Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
103742
Anne-Sofie Sattrup
Rønde Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
81504
Claus Kristensen
Lyngby Skyttekreds
V2
185.000
185.000
Mesterskab
81504
Claus Kristensen
Lyngby Skyttekreds
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
117950
Simone K. Rasmussen
Lyngby Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
187.000
187.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
23612
Kjeld B Jensen
Grenå Skyttekreds
V2
193.000
193.000
Mesterskab
23612
Kjeld B Jensen
Grenå Skyttekreds
V2
185.000
185.000
Hovedskydning
97512
Karoline Henriksen
Grenå Skyttekreds
UNG
184.000
184.000
Hovedskydning
97512
Karoline Henriksen
Grenå Skyttekreds
UNG
184.000
184.000
Mesterskab
117782
Søren Nikolas Petersen
Randers Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
102108
Julie Olsen
Lyngby Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
102108
Julie Olsen
Lyngby Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
113292
Maja K. Christensen
Lyngby Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113292
Maja K. Christensen
Lyngby Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
117782
Søren Nikolas Petersen
Randers Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
117950
Simone K. Rasmussen
Lyngby Skyttekreds
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
106870
Kenni Vestergård Henriksen
Randers Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
106870
Kenni Vestergård Henriksen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
116842
Josefine Bachmann
Lyngby Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
116842
Josefine Bachmann
Lyngby Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
114726
Jakob Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
114726
Jakob Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen