Nordjysk Mesterskab Øst 15m riffel senior 2015 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 193.0 193.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 195.0 195.0 Mesterskab
11539 Louise Bedsted Vester Han Herred Skytteforening 2 188.0 188.0 Hovedskydning
11539 Louise Bedsted Vester Han Herred Skytteforening 2 181.0 181.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 3 172.0 172.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 3 157.0 157.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds UNG 189.0 189.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds UNG 193.0 193.0 Hovedskydning
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 3 132.0 132.0 Hovedskydning
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 3 160.0 160.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 180.0 180.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 177.0 177.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
87084 Torben Hjardemål Vester Han Herred Skytteforening V2 196.0 196.0 Hovedskydning
87084 Torben Hjardemål Vester Han Herred Skytteforening V2 197.0 197.0 Mesterskab
11526 Michael Vigsø Jensen Vester Han Herred Skytteforening ÅK2 189.0 189.0 Mesterskab
11526 Michael Vigsø Jensen Vester Han Herred Skytteforening ÅK2 171.0 171.0 Hovedskydning
16688 Hanne Otte Jensen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 179.0 179.0 Hovedskydning
16688 Hanne Otte Jensen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 176.0 176.0 Mesterskab
94453 Frederik Axelsen Vester Hassing Skytteforening UNG 175.0 175.0 Mesterskab
94453 Frederik Axelsen Vester Hassing Skytteforening UNG 162.0 162.0 Hovedskydning
92807 Nikolaj Lund Nymann Vester Hassing Skytteforening UNG 161.0 161.0 Hovedskydning
92807 Nikolaj Lund Nymann Vester Hassing Skytteforening UNG 178.0 178.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK1 192.0 192.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds 1 195.0 195.0 Mesterskab
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds 1 195.0 195.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds 3 183.0 183.0 Mesterskab
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds 3 179.0 179.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
103892 Kasper Schultz Aalborg Skyttekreds UNG 182.0 182.0 Mesterskab
103892 Kasper Schultz Aalborg Skyttekreds UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
15599 Mette Sørensen Ulsted Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
15599 Mette Sørensen Ulsted Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
17244 Birgit Prior Lindholm Sports Skytte Klub V1 198.0 198.0 Hovedskydning
17287 Allan Prior Lindholm Sports Skytte Klub V1 197.0 197.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
106980 C. C. Rose Rabech Lindholm Sports Skytte Klub V2 181.0 181.0 Hovedskydning
106980 C. C. Rose Rabech Lindholm Sports Skytte Klub V2 189.0 189.0 Mesterskab
112396 Lene Billingsøe Dons Boldt Vodskov Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
112396 Lene Billingsøe Dons Boldt Vodskov Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
113161 Pia Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
113161 Pia Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
92905 Kaj Mørk Vester Hassing Skytteforening UNG 183.0 183.0 Mesterskab
92905 Kaj Mørk Vester Hassing Skytteforening UNG 187.0 187.0 Hovedskydning
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 2 194.0 194.0 Mesterskab
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 2 193.0 193.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 2 191.0 191.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 2 191.0 191.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 190.0 190.0 Hovedskydning
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 195.0 195.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Mesterskab
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
120083 Casper Theilgaard Års Skytteforening ÅK2 173.0 173.0 Mesterskab
120083 Casper Theilgaard Års Skytteforening ÅK2 178.0 178.0 Hovedskydning
15501 Birgith Bendtsen Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening 2 178.0 178.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening 2 184.0 184.0 Hovedskydning
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
93828 Magnus Dahl Vester Hassing Skytteforening UNG 166.0 166.0 Hovedskydning
93828 Magnus Dahl Vester Hassing Skytteforening UNG 171.0 171.0 Mesterskab
92345 Daniel H. Pedersen Aalborg Skyttekreds UNG 189.0 189.0 Mesterskab
92345 Daniel H. Pedersen Aalborg Skyttekreds UNG 183.0 183.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 172.0 172.0 Mesterskab
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 175.0 175.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub UNG 186.0 186.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub UNG 192.0 192.0 Hovedskydning
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
14490 Winnie Rabech Lindholm Sports Skytte Klub V1 196.0 196.0 Hovedskydning
14490 Winnie Rabech Lindholm Sports Skytte Klub V1 194.0 194.0 Mesterskab
15501 Birgith Bendtsen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 185.0 185.0 Hovedskydning
10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 189.0 189.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 3 179.0 179.0 Hovedskydning
87036 Christian Frederiksen Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
87036 Christian Frederiksen Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 191.0 191.0 Mesterskab
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 193.0 193.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 189.0 189.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 2 182.0 182.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 2 190.0 190.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Vester Hassing Skytteforening 3 188.0 188.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Vester Hassing Skytteforening 3 183.0 183.0 Mesterskab
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 196.0 196.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 192.0 192.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK2 200.0 200.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 3 179.0 179.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 193.0 193.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 197.0 197.0 Mesterskab

Til toppen