Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
LDM 50-200-300-NM300 m 14 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Holmegaard Skytteforening
Maribo Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Vestfalster Skytteforening
Østmøn Sg&i
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
147.000
147.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Mesterskab
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
V2
148.000
148.000
Hovedskydning
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
V2
143.000
143.000
Mesterskab
105053
Anne M. Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
126.000
126.000
Mesterskab
105053
Anne M. Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
122.000
122.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
3
131.000
131.000
Mesterskab
55915
Lasse Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
3
132.000
132.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
146.000
146.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
144.000
144.000
Mesterskab
53807
Henrik Leon Hansen
Ravnsborg Skytteforening
3
131.000
131.000
Hovedskydning
53807
Henrik Leon Hansen
Ravnsborg Skytteforening
3
136.000
136.000
Mesterskab
54180
Finn Munksbo
Østmøn Sg&i
V1
141.000
141.000
Hovedskydning
54180
Finn Munksbo
Østmøn Sg&i
V1
142.000
142.000
Mesterskab
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
131.000
131.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
141.000
141.000
Mesterskab
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
144.000
144.000
Mesterskab
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
147.000
147.000
Hovedskydning
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Mesterskab
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
147.000
147.000
Hovedskydning
72629
Simon Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
148.000
148.000
Mesterskab
72629
Simon Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
3
137.000
137.000
Hovedskydning
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
3
135.000
135.000
Mesterskab
80876
Ruddy Frederiksen
Næstved Skytteforening
ÅK2
137.000
137.000
Hovedskydning
80876
Ruddy Frederiksen
Næstved Skytteforening
ÅK2
142.000
142.000
Mesterskab
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
147.000
147.000
Mesterskab
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
130.000
130.000
Hovedskydning
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK2
129.000
129.000
Hovedskydning
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK2
133.000
133.000
Mesterskab
54253
Kjeld Noergaard
Tingsted Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
54253
Kjeld Noergaard
Tingsted Skytteforening
V1
142.000
142.000
Hovedskydning
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
ÅK2
148.000
148.000
Hovedskydning
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
ÅK2
137.000
137.000
Mesterskab
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
V1
145.000
145.000
Mesterskab
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
138.000
138.000
Mesterskab
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
132.000
132.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
V1
145.000
145.000
Mesterskab
53054
Per Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
140.000
140.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
146.000
146.000
Mesterskab
54298
Mogens Guldborg Jensen
Vestfalster Skytteforening
V2
144.000
144.000
Hovedskydning
54298
Mogens Guldborg Jensen
Vestfalster Skytteforening
V2
145.000
145.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
121.000
121.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
129.000
129.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
BK
141.000
141.000
Mesterskab
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Østmøn Sg&i
V2
137.000
137.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Østmøn Sg&i
V2
134.000
134.000
Hovedskydning
56183
Martin Behrens Frederiksen
Næstved Skytteforening
ÅK2
138.000
138.000
Mesterskab
56183
Martin Behrens Frederiksen
Næstved Skytteforening
ÅK2
128.000
128.000
Hovedskydning
101877
Kenneth Bonell-Buskbjerg
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
130.000
130.000
Mesterskab
101877
Kenneth Bonell-Buskbjerg
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Hovedskydning
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
UNG
142.000
142.000
Hovedskydning
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
UNG
141.000
141.000
Mesterskab
99282
Niels Lauge Hermansen
Østmøn Sg&i
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
99282
Niels Lauge Hermansen
Østmøn Sg&i
ÅK2
144.000
144.000
Mesterskab
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
3
138.000
138.000
Mesterskab
55908
Leif Klausen
Næstved Skytteforening
ÅK1
144.000
144.000
Mesterskab
55908
Leif Klausen
Næstved Skytteforening
ÅK1
141.000
141.000
Hovedskydning
90163
Jonas Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
ÅK1
145.000
145.000
Hovedskydning
90163
Jonas Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
ÅK1
147.000
147.000
Mesterskab
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
3
129.000
129.000
Hovedskydning
54631
Bjarne Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
V2
136.000
136.000
Hovedskydning
54631
Bjarne Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
V2
130.000
130.000
Mesterskab
53229
Kaj Pedersen
Østmøn Sg&i
V2
127.000
127.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Østmøn Sg&i
V2
137.000
137.000
Mesterskab
106258
Annika Engler
Vestfalster Skytteforening
BK
142.000
142.000
Mesterskab
106258
Annika Engler
Vestfalster Skytteforening
BK
138.000
138.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
3
135.000
135.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
3
135.000
135.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
145.000
145.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
UNG
122.000
122.000
Mesterskab
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
UNG
123.000
123.000
Hovedskydning
87542
Claus Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
87542
Claus Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
150.000
150.000
Mesterskab
54509
Knud Holse
Vestfalster Skytteforening
V2
145.000
145.000
Mesterskab
54509
Knud Holse
Vestfalster Skytteforening
V2
144.000
144.000
Hovedskydning
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Mesterskab
54713
Per Christensen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
150.000
150.000
Mesterskab
54713
Per Christensen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Hovedskydning
48926
Bjarne Basse Nielsen
Tingsted Skytteforening
ÅK2
132.000
132.000
Mesterskab
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
3
138.000
138.000
Hovedskydning
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
3
128.000
128.000
Mesterskab
48926
Bjarne Basse Nielsen
Tingsted Skytteforening
ÅK2
141.000
141.000
Hovedskydning
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
2
139.000
139.000
Mesterskab
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
2
138.000
138.000
Hovedskydning
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
V2
147.000
147.000
Mesterskab
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
V2
145.000
145.000
Hovedskydning
99458
Michael Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
111724
Simon Frederiksen
Holmegaard Skytteforening
BK
133.000
133.000
Mesterskab
107498
Christine Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
147.000
147.000
Hovedskydning
107498
Christine Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
144.000
144.000
Mesterskab
99458
Michael Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK
146.000
146.000
Mesterskab
111724
Simon Frederiksen
Holmegaard Skytteforening
BK
117.000
117.000
Hovedskydning
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
JUN
139.000
139.000
Mesterskab
92040
Marc Jensen
Vestfalster Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Hovedskydning
54958
Carsten Klich
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
92040
Marc Jensen
Vestfalster Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Mesterskab
54958
Carsten Klich
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
150.000
150.000
Hovedskydning
54267
Jacob Høegh
Tingsted Skytteforening
2
131.000
131.000
Mesterskab
54267
Jacob Høegh
Tingsted Skytteforening
2
130.000
130.000
Hovedskydning
Til toppen