Landsdelsmesterskab 15m gevær 2015 DGI Midtjylland (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
22403 Magnus Bøgely Viborg Skytteforening UNG 184.0 184.0 Mesterskab
22403 Magnus Bøgely Viborg Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
112517 Jonas Overgård Nielsen Kjellerup Skytteforening BK3 186.0 186.0 Mesterskab
112517 Jonas Overgård Nielsen Kjellerup Skytteforening BK3 193.0 193.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening V1 198.0 198.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening V1 199.0 199.0 Mesterskab
102389 Josefine Hartvig Kjellerup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
102389 Josefine Hartvig Kjellerup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening V1 198.0 198.0 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
117906 Simone Heidmann Møldrup Skytteforening BK2 199.0 199.0 Mesterskab
117906 Simone Heidmann Møldrup Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UNG 181.0 181.0 Hovedskydning
19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UNG 179.0 179.0 Mesterskab
81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening V1 199.0 199.0 Hovedskydning
101432 Allan Hjerresen Kjellerup Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
101432 Allan Hjerresen Kjellerup Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening BK2 200.0 200.0 Mesterskab
113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening BK2 200.0 200.0 Hovedskydning
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 3 180.0 180.0 Mesterskab
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 3 186.0 186.0 Hovedskydning
117999 Ida L. Kristensen Møldrup Skytteforening BK2 199.0 199.0 Mesterskab
117999 Ida L. Kristensen Møldrup Skytteforening BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
119195 Nikolai Kristiansen Karup Skytteforening BK3 198.0 198.0 Hovedskydning
119195 Nikolai Kristiansen Karup Skytteforening BK3 196.0 196.0 Mesterskab
107453 Oliver Alexis Viborg Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
107453 Oliver Alexis Viborg Skytteforening BK2 199.0 199.0 Mesterskab
19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
84485 Therese Skrødstrup Vogt Kjellerup Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
84485 Therese Skrødstrup Vogt Kjellerup Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening J1 197.0 197.0 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J2 198.0 198.0 Mesterskab
31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Hovedskydning
31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening ÅK2 189.0 189.0 Mesterskab
109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
91687 Per poulsen Tougaard Viborg Skytteforening UNG 193.0 193.0 Mesterskab
91687 Per poulsen Tougaard Viborg Skytteforening UNG 189.0 189.0 Hovedskydning
19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening V1 198.0 198.0 Hovedskydning
19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening V1 194.0 194.0 Mesterskab
90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 189.0 189.0 Mesterskab
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 190.0 190.0 Hovedskydning
90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
88173 Jacob Laursen Viborg Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
100030 Carl Emil Hartvig Kjellerup Skytteforening J1 197.0 197.0 Mesterskab
100030 Carl Emil Hartvig Kjellerup Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening V1 194.0 194.0 Mesterskab
115233 Oliver Hermann Viborg Skytteforening BK3 196.0 196.0 Mesterskab
115233 Oliver Hermann Viborg Skytteforening BK3 197.0 197.0 Hovedskydning
102884 Marica Clausen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
102884 Marica Clausen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
88599 Helle Norup Bertelsen Karup Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
88599 Helle Norup Bertelsen Karup Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UNG 174.0 174.0 Hovedskydning
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds V2 194.0 194.0 Hovedskydning
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds V2 193.0 193.0 Mesterskab
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 179.0 179.0 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 192.0 192.0 Mesterskab
79034 Brian Grønn Rauh Karup Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
79034 Brian Grønn Rauh Karup Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
85425 Kasper A. Madsen Kjellerup Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
85425 Kasper A. Madsen Kjellerup Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Hovedskydning
19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 1 196.0 196.0 Mesterskab
19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 1 197.0 197.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 2 165.0 165.0 Hovedskydning
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 2 191.0 191.0 Hovedskydning
94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening V2 196.0 196.0 Hovedskydning
94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening V2 192.0 192.0 Mesterskab
119358 Lauge Thomsen Øberg Viborg Skytteforening BK3 199.0 199.0 Hovedskydning
119358 Lauge Thomsen Øberg Viborg Skytteforening BK3 197.0 197.0 Mesterskab
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 2 192.0 192.0 Mesterskab
107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
88173 Jacob Laursen Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
113666 Thomas Broe Højriis Christensen Viborg Skytteforening BK2 195.0 195.0 Mesterskab
113666 Thomas Broe Højriis Christensen Viborg Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
105418 Nanna Pors Jensen Kjellerup Skytteforening J2 195.0 195.0 Mesterskab
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 1 195.0 195.0 Hovedskydning
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 1 199.0 199.0 Mesterskab
112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening ÅK2 200.0 200.0 Mesterskab
112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
119360 Heidi Ø. Øberg Viborg Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
119360 Heidi Ø. Øberg Viborg Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
117857 William Früh Viborg Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
117857 William Früh Viborg Skytteforening BK3 187.0 187.0 Mesterskab
113123 Emilie Louise Rasmussen Kjellerup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
113123 Emilie Louise Rasmussen Kjellerup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
105418 Nanna Pors Jensen Kjellerup Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 1 195.0 195.0 Mesterskab
19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 1 195.0 195.0 Hovedskydning
108047 Mikael Buhl Carstensen Viborg Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
108047 Mikael Buhl Carstensen Viborg Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening BK2 197.0 197.0 Mesterskab
21896 Christopher Hjerresen Kjellerup Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
21896 Christopher Hjerresen Kjellerup Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab

Til toppen