Aalborg Skyttekreds 15 meter riffelstævne 2015 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 200.0 200.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 199.0 199.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 VÅ3 193.0 193.0 Mesterskab
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 VÅ3 191.0 191.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
17244 Birgit Prior Lindholm Sports Skytte Klub SE1 199.0 199.0 Mesterskab
17244 Birgit Prior Lindholm Sports Skytte Klub SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
102935 Victor B. Nielsen Aalborg Skyttekreds J1 199.0 199.0 Hovedskydning
102935 Victor B. Nielsen Aalborg Skyttekreds J1 200.0 200.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 196.0 196.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 182.0 182.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 182.0 182.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds US2 174.0 174.0 Hovedskydning
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds US2 177.0 177.0 Mesterskab
107192 Anders Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
107192 Anders Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
98454 Rasmus Greth Sørensen Skytteforening Kimbrerne J2 188.0 188.0 Hovedskydning
98454 Rasmus Greth Sørensen Skytteforening Kimbrerne J2 188.0 188.0 Mesterskab
122619 Dennis Khoury Frederikshavn Skyttekreds BK4 174.0 174.0 Mesterskab
122619 Dennis Khoury Frederikshavn Skyttekreds BK4 168.0 168.0 Hovedskydning
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
14658 Louise Pedersen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
101919 Lonnie Heby Pedersen Aalborg Skyttekreds BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
101919 Lonnie Heby Pedersen Aalborg Skyttekreds BK1 197.0 197.0 Mesterskab
105787 Niklas Pedersen Aalborg Skyttekreds BK2 199.0 199.0 Mesterskab
105787 Niklas Pedersen Aalborg Skyttekreds BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen Ulsted Skytteforening UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen Ulsted Skytteforening UÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
93030 Magnus Bisgaard Larsen Vilsted Skytteforening BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
93030 Magnus Bisgaard Larsen Vilsted Skytteforening BK2 196.0 196.0 Mesterskab
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening J2 197.0 197.0 Hovedskydning
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
103890 Hanna Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
103890 Hanna Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
92807 Nikolaj Lund Nymann Vester Hassing Skytteforening US2 182.0 182.0 Hovedskydning
19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening VS1 197.0 197.0 Hovedskydning
19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening VS1 197.0 197.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening VS2 186.0 186.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening VS2 189.0 189.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
92807 Nikolaj Lund Nymann Vester Hassing Skytteforening US2 180.0 180.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS2 186.0 186.0 Hovedskydning
102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening BK4 194.0 194.0 Hovedskydning
121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening BK4 193.0 193.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS2 182.0 182.0 Mesterskab
106053 Jonathan Larsen Frederikshavn Skyttekreds J2 196.0 196.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds VS2 188.0 188.0 Mesterskab
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds VS2 179.0 179.0 Hovedskydning
106053 Jonathan Larsen Frederikshavn Skyttekreds J2 197.0 197.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 198.0 198.0 Hovedskydning
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds BK1 199.0 199.0 Mesterskab
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 197.0 197.0 Mesterskab
109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
15852 Mariann H. Weinreich Ulsted Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening US1 190.0 190.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening US1 191.0 191.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
102087 Jens Peter Niss Mou og Omegns Skytteforening VÅ2 189.0 189.0 Mesterskab
102087 Jens Peter Niss Mou og Omegns Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Hovedskydning
122266 Rasmus Hou Jensen Frederikshavn Skyttekreds BK4 189.0 189.0 Hovedskydning
122266 Rasmus Hou Jensen Frederikshavn Skyttekreds BK4 189.0 189.0 Mesterskab
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub SE3 181.0 181.0 Mesterskab
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub SE3 175.0 175.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening J2 192.0 192.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening J2 184.0 184.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
122615 Victor Gerner Nielsen Aalborg Skyttekreds BK4 191.0 191.0 Hovedskydning
14706 Katja Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 UÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
14845 Christian Ottesen Vadum Skytteforening af 1970 UÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
14845 Christian Ottesen Vadum Skytteforening af 1970 UÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Vester Han Herred Skytteforening VS2 188.0 188.0 Mesterskab
112612 Richard Jensen Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Mesterskab
116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening J1 196.0 196.0 Mesterskab
116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
112612 Richard Jensen Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 189.0 189.0 Hovedskydning
119712 Helle Sletting Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 184.0 184.0 Hovedskydning
117987 Anne Jacobi Viborg Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
117987 Anne Jacobi Viborg Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds J1 197.0 197.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds J1 197.0 197.0 Hovedskydning
119712 Helle Sletting Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 182.0 182.0 Mesterskab
118344 Emil Hedemann Vester Hassing Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
92905 Kaj Mørk Vester Hassing Skytteforening US2 191.0 191.0 Hovedskydning
93828 Magnus Dahl Vester Hassing Skytteforening US2 185.0 185.0 Mesterskab
118344 Emil Hedemann Vester Hassing Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds US1 196.0 196.0 Hovedskydning
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds US1 196.0 196.0 Mesterskab
98051 Jonas Brix Kristensen Vester Hassing Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
98051 Jonas Brix Kristensen Vester Hassing Skytteforening J1 198.0 198.0 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
119474 Sarah Frankfurth Aalborg Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
119474 Sarah Frankfurth Aalborg Skyttekreds BK2 200.0 200.0 Mesterskab
119475 Silas Frankfurth Aalborg Skyttekreds BK3 196.0 196.0 Hovedskydning
119475 Silas Frankfurth Aalborg Skyttekreds BK3 195.0 195.0 Mesterskab
122615 Victor Gerner Nielsen Aalborg Skyttekreds BK4 192.0 192.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
113840 Nicoline V. Knapp Mou og Omegns Skytteforening BK2 195.0 195.0 Mesterskab
122270 Lukas Blankensteiner Frederikshavn Skyttekreds BK4 181.0 181.0 Hovedskydning
122270 Lukas Blankensteiner Frederikshavn Skyttekreds BK4 183.0 183.0 Mesterskab
103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne J1 200.0 200.0 Mesterskab
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne J1 198.0 198.0 Hovedskydning
108110 Tobias Bøgh jensen Ulsted Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
108110 Tobias Bøgh jensen Ulsted Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
120622 Emil Rimer Ulsted Skytteforening BK4 185.0 185.0 Hovedskydning
120622 Emil Rimer Ulsted Skytteforening BK4 188.0 188.0 Mesterskab
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg VS2 183.0 183.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg VS2 182.0 182.0 Mesterskab
114684 Mads Lynge Vester Hassing Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
114684 Mads Lynge Vester Hassing Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
119628 Daniel Larsen Vester Hassing Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
119630 Kasper Rosenmeier Jensen Vester Hassing Skytteforening BK3 196.0 196.0 Mesterskab
119630 Kasper Rosenmeier Jensen Vester Hassing Skytteforening BK3 195.0 195.0 Hovedskydning
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK2 193.0 193.0 Mesterskab
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK2 191.0 191.0 Hovedskydning
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds J1 200.0 200.0 Mesterskab
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds J1 198.0 198.0 Hovedskydning
106059 Andreas Erbs Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
106059 Andreas Erbs Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 188.0 188.0 Hovedskydning
19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening US1 197.0 197.0 Mesterskab
19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening US1 197.0 197.0 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds J2 195.0 195.0 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds J2 190.0 190.0 Hovedskydning
114946 Elias Erbs Frederikshavn Skyttekreds BK3 194.0 194.0 Mesterskab
114946 Elias Erbs Frederikshavn Skyttekreds BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
93828 Magnus Dahl Vester Hassing Skytteforening US2 181.0 181.0 Hovedskydning
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
103891 Simon Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
122618 Lærke Iversen Frederikshavn Skyttekreds BK4 191.0 191.0 Hovedskydning
122618 Lærke Iversen Frederikshavn Skyttekreds BK4 188.0 188.0 Mesterskab
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
103891 Simon Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
108955 Silja Francoise Nielsen Vester Hassing Skytteforening J2 194.0 194.0 Hovedskydning
122614 Jonas W. Pedersen Aalborg Skyttekreds BK4 190.0 190.0 Mesterskab
122614 Jonas W. Pedersen Aalborg Skyttekreds BK4 189.0 189.0 Hovedskydning
92345 Daniel H. Pedersen Aalborg Skyttekreds US2 190.0 190.0 Hovedskydning
92345 Daniel H. Pedersen Aalborg Skyttekreds US2 191.0 191.0 Mesterskab
122796 Emma Mortensen Vilsted Skytteforening BK4 182.0 182.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
113840 Nicoline V. Knapp Mou og Omegns Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Mou og Omegns Skytteforening VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Mou og Omegns Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 165.0 165.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US2 184.0 184.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US2 179.0 179.0 Mesterskab
121475 Emil Mogensen Ulsted Skytteforening BK4 190.0 190.0 Mesterskab
121475 Emil Mogensen Ulsted Skytteforening BK4 197.0 197.0 Hovedskydning
122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 170.0 170.0 Hovedskydning
122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening BK3 189.0 189.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 190.0 190.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Hovedskydning
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK2 198.0 198.0 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
120441 Phillip M. L. Gade Frederikshavn Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Mesterskab
120441 Phillip M. L. Gade Frederikshavn Skyttekreds BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
122268 Mads Trangeled Christensen Frederikshavn Skyttekreds BK4 184.0 184.0 Hovedskydning
122268 Mads Trangeled Christensen Frederikshavn Skyttekreds BK4 178.0 178.0 Mesterskab
113843 Nina Guldbæk Larsen Mou og Omegns Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
113843 Nina Guldbæk Larsen Mou og Omegns Skytteforening BK2 200.0 200.0 Mesterskab
120067 Nikolaj Mortensen Vilsted Skytteforening BK3 191.0 191.0 Hovedskydning
120067 Nikolaj Mortensen Vilsted Skytteforening BK3 190.0 190.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
117893 Sissel Malmkjær Vilsted Skytteforening BK2 191.0 191.0 Hovedskydning
117893 Sissel Malmkjær Vilsted Skytteforening BK2 189.0 189.0 Mesterskab

Til toppen