Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Jyllandsstævnet 15m 2016 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
Alle foreninger
Aulum Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Broagerlands Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Bullerup Skyttekreds
Dalum Skytteforening
Djurslands PistolKlub
Esbjerg Skyttekreds
Faaborg Skytteforening
Haderup Skytteforening
Hem Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Holstebro Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Horsens Skyttekreds
Ikast Skytteforening
Karup Skytteforening
Kerteminde Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Lind Skytteforening
Mou og Omegns Skytteforening
Nørresundby Skytteforening
Odder Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Sjørring Skytteforening
Skive Pistolklub
Sundeved Skytteforening
Tjørring IF Skytteafdeling
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Vejle Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aabenraa Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Års Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
51246
Klaus Mørkeberg
Bullerup Skyttekreds
V1H2
261.000
261.000
Hovedskydning
51246
Klaus Mørkeberg
Bullerup Skyttekreds
V1H2
263.000
263.000
Mesterskab
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
V1H1
275.000
275.000
Hovedskydning
99370
Brian Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
V2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
99370
Brian Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
V2H1
260.000
260.000
Mesterskab
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bullerup Skyttekreds
S2H1
269.000
269.000
Mesterskab
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bullerup Skyttekreds
S2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
V1H2
260.000
260.000
Mesterskab
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
V1H2
274.000
274.000
Hovedskydning
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
S2H1
279.000
279.000
Mesterskab
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
S2H1
255.000
255.000
Hovedskydning
40479
Villy Nissen
Esbjerg Skyttekreds
V1H1
272.000
272.000
Hovedskydning
40479
Villy Nissen
Esbjerg Skyttekreds
V1H1
275.000
275.000
Mesterskab
27337
Mogens Berthelsen
Hem Skytteforening
V1H2
273.000
273.000
Hovedskydning
27337
Mogens Berthelsen
Hem Skytteforening
V1H2
263.000
263.000
Mesterskab
21140
John D. Larsen
Horsens Skyttekreds
V2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
21140
John D. Larsen
Horsens Skyttekreds
V2H1
260.000
260.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
S2H2
254.000
254.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
S2H2
253.000
253.000
Hovedskydning
119496
Ole Dejgaard
Aulum Skytteforening
V1H1
274.000
274.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Brørup Skyttekreds
V2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Brørup Skyttekreds
V2H1
266.000
266.000
Mesterskab
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
V1H4
246.000
246.000
Mesterskab
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
V1H4
240.000
240.000
Hovedskydning
16135
Anni Sørensen
Mou og Omegns Skytteforening
S2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
16135
Anni Sørensen
Mou og Omegns Skytteforening
S2H1
265.000
265.000
Mesterskab
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
V1H3
243.000
243.000
Hovedskydning
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
V1H3
247.000
247.000
Mesterskab
107292
Willy Friis
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
S2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
116825
Søren Kaster
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H1
261.000
261.000
Hovedskydning
116825
Søren Kaster
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H1
250.000
250.000
Mesterskab
118959
Ove Jensen
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
118959
Ove Jensen
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
232.000
232.000
Mesterskab
121881
Peter Søgaard
Bullerup Skyttekreds
V1H2
268.000
268.000
Hovedskydning
121881
Peter Søgaard
Bullerup Skyttekreds
V1H2
272.000
272.000
Mesterskab
14453
Birgitte Bæk Larsen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
263.000
263.000
Hovedskydning
107514
Kristian Grøn Pedersen
Hjørring Skytteforening
V2H1
249.000
249.000
Hovedskydning
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
BK
269.000
269.000
Mesterskab
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
BK
261.000
261.000
Hovedskydning
14722
Jørn Jeppesen
Vodskov Skytteforening
V2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
14722
Jørn Jeppesen
Vodskov Skytteforening
V2H2
244.000
244.000
Mesterskab
14643
Markus Hierzmann
Nørresundby Skytteforening
S2H2
225.000
225.000
Mesterskab
14643
Markus Hierzmann
Nørresundby Skytteforening
S2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
15996
Benny Thomasen
Nørresundby Skytteforening
S2H2
213.000
213.000
Hovedskydning
17093
Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skytteforening
S2H1
248.000
248.000
Mesterskab
17093
Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skytteforening
S2H1
260.000
260.000
Hovedskydning
15532
Sven Dahl Nielsen
Vodskov Skytteforening
V1H2
262.000
262.000
Hovedskydning
15532
Sven Dahl Nielsen
Vodskov Skytteforening
V1H2
268.000
268.000
Mesterskab
120364
Kivan Villund
Sjørring Skytteforening
V1H4
205.000
205.000
Mesterskab
120364
Kivan Villund
Sjørring Skytteforening
V1H4
218.000
218.000
Hovedskydning
30257
Gert Lysgaard
Holstebro Skytteforening
V1H2
256.000
256.000
Hovedskydning
19759
Claus Nielsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V1H3
257.000
257.000
Mesterskab
19759
Claus Nielsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V1H3
255.000
255.000
Hovedskydning
32474
John Madsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
220.000
220.000
Mesterskab
32474
John Madsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
230.000
230.000
Hovedskydning
32510
Jesper Meyhoff
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H2
265.000
265.000
Hovedskydning
32510
Jesper Meyhoff
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H2
266.000
266.000
Mesterskab
114325
Torben Jensen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
246.000
246.000
Hovedskydning
114325
Torben Jensen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
241.000
241.000
Mesterskab
95373
Matilde Hede
Haderup Skytteforening
JUN
238.000
238.000
Hovedskydning
95373
Matilde Hede
Haderup Skytteforening
JUN
245.000
245.000
Mesterskab
18455
Carl Erik Iversen
Djurslands PistolKlub
S2H2
219.000
219.000
Mesterskab
18455
Carl Erik Iversen
Djurslands PistolKlub
S2H2
225.000
225.000
Hovedskydning
120950
Karsten M. Jørgensen
Odder Skytteforening
V1H3
255.000
255.000
Hovedskydning
120950
Karsten M. Jørgensen
Odder Skytteforening
V1H3
255.000
255.000
Mesterskab
123711
Søren Fuglsang Andersen
Horsens Skyttekreds
V2H2
193.000
193.000
Mesterskab
123711
Søren Fuglsang Andersen
Horsens Skyttekreds
V2H2
210.000
210.000
Hovedskydning
34026
Elvart N. Jensen
Vejle Skytteforening
S2H2
224.000
224.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
S2H1
256.000
256.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
S2H1
275.000
275.000
Mesterskab
120499
Morten Jensen
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
271.000
271.000
Hovedskydning
120499
Morten Jensen
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
238.000
238.000
Mesterskab
97268
Dennis Christiansen
Holsted Skyttekreds
V1H4
234.000
234.000
Hovedskydning
44044
Finn H. O. Andersen
Aabenraa Skytteforening
S2H2
248.000
248.000
Mesterskab
44044
Finn H. O. Andersen
Aabenraa Skytteforening
S2H2
250.000
250.000
Hovedskydning
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
V1H2
244.000
244.000
Mesterskab
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
V1H2
260.000
260.000
Hovedskydning
99764
Hans Ove Rasmussen
Faaborg Skytteforening
S2H2
233.000
233.000
Mesterskab
99764
Hans Ove Rasmussen
Faaborg Skytteforening
S2H2
226.000
226.000
Hovedskydning
117733
Oliver Kastrup
Bullerup Skyttekreds
JUN
194.000
194.000
Hovedskydning
52144
Kenneth Nielsen
Bullerup Skyttekreds
V1H1
277.000
277.000
Hovedskydning
52144
Kenneth Nielsen
Bullerup Skyttekreds
V1H1
276.000
276.000
Mesterskab
86212
Jørgen Uldal Hansen
Bullerup Skyttekreds
V1H4
247.000
247.000
Mesterskab
86212
Jørgen Uldal Hansen
Bullerup Skyttekreds
V1H4
245.000
245.000
Hovedskydning
51103
Martin Christensen
Kerteminde Skytteforening
V1H2
259.000
259.000
Hovedskydning
51103
Martin Christensen
Kerteminde Skytteforening
V1H2
265.000
265.000
Mesterskab
122680
Ulla Larsen
Bullerup Skyttekreds
V2H2
249.000
249.000
Hovedskydning
122680
Ulla Larsen
Bullerup Skyttekreds
V2H2
251.000
251.000
Mesterskab
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
V1H1
281.000
281.000
Hovedskydning
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
JUN
275.000
275.000
Mesterskab
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
JUN
268.000
268.000
Hovedskydning
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
V1H1
273.000
273.000
Mesterskab
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
V1H1
273.000
273.000
Hovedskydning
32683
Erling Jørgensen
Lind Skytteforening
S2H1
264.000
264.000
Hovedskydning
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V2H2
258.000
258.000
Hovedskydning
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V2H2
265.000
265.000
Mesterskab
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
V2H1
265.000
265.000
Mesterskab
51010
Egon Nielsen
Bullerup Skyttekreds
V1H3
258.000
258.000
Mesterskab
51010
Egon Nielsen
Bullerup Skyttekreds
V1H3
248.000
248.000
Hovedskydning
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
V1H1
275.000
275.000
Hovedskydning
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
V1H1
278.000
278.000
Mesterskab
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V2H1
260.000
260.000
Mesterskab
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
U1H
263.000
263.000
Hovedskydning
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
U1H
275.000
275.000
Mesterskab
108916
Astrid Jensen
Haderup Skytteforening
JUN
242.000
242.000
Mesterskab
108916
Astrid Jensen
Haderup Skytteforening
JUN
252.000
252.000
Hovedskydning
50943
Michael Kragebær
Bullerup Skyttekreds
V1H3
266.000
266.000
Mesterskab
50943
Michael Kragebær
Bullerup Skyttekreds
V1H3
233.000
233.000
Hovedskydning
115713
Henrik Andersen
Djurslands PistolKlub
V2H2
271.000
271.000
Hovedskydning
115713
Henrik Andersen
Djurslands PistolKlub
V2H2
275.000
275.000
Mesterskab
119497
Sarah Dejgaard
Aulum Skytteforening
JUN
231.000
231.000
Hovedskydning
17213
Dan Olsen
Nørresundby Skytteforening
V1H3
236.000
236.000
Mesterskab
17213
Dan Olsen
Nørresundby Skytteforening
V1H3
251.000
251.000
Hovedskydning
102083
Jørgen Bøgh Jørgensen
Djurslands PistolKlub
V1H3
265.000
265.000
Hovedskydning
102083
Jørgen Bøgh Jørgensen
Djurslands PistolKlub
V1H3
276.000
276.000
Mesterskab
124386
Atle Jåsund
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
14851
Carsten Hansen
Vodskov Skytteforening
V1H2
265.000
265.000
Hovedskydning
14851
Carsten Hansen
Vodskov Skytteforening
V1H2
284.000
284.000
Mesterskab
116146
Jan Nørgård Poulsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H2
198.000
198.000
Mesterskab
116146
Jan Nørgård Poulsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
21173
Jan Pedersen
Horsens Skyttekreds
V2H2
268.000
268.000
Hovedskydning
21173
Jan Pedersen
Horsens Skyttekreds
V2H2
268.000
268.000
Mesterskab
96493
Jon Ø. Spanggaard
Haderup Skytteforening
JUN
265.000
265.000
Mesterskab
96493
Jon Ø. Spanggaard
Haderup Skytteforening
JUN
256.000
256.000
Hovedskydning
124915
Jesper Schmidt Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
175.000
175.000
Hovedskydning
124915
Jesper Schmidt Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H4
161.000
161.000
Mesterskab
94353
Torben Kramer
Horsens Skyttekreds
S2H2
145.000
145.000
Hovedskydning
116750
Torben Ramsing
Horsens Skyttekreds
V2H2
259.000
259.000
Hovedskydning
116750
Torben Ramsing
Horsens Skyttekreds
V2H2
257.000
257.000
Mesterskab
94353
Torben Kramer
Horsens Skyttekreds
S2H2
120.000
120.000
Mesterskab
21299
Carsten Grann
Horsens Skyttekreds
V2H1
237.000
237.000
Hovedskydning
15618
Jan Henrik Lassen
Vodskov Skytteforening
V2H2
257.000
257.000
Hovedskydning
15618
Jan Henrik Lassen
Vodskov Skytteforening
V2H2
259.000
259.000
Mesterskab
108055
Victor Meyer Garde
Djurslands PistolKlub
BK
263.000
263.000
Mesterskab
108055
Victor Meyer Garde
Djurslands PistolKlub
BK
269.000
269.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
S2H1
276.000
276.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
S2H1
281.000
281.000
Mesterskab
41464
Carsten Qvist
Holsted Skyttekreds
S2H2
255.000
255.000
Hovedskydning
41446
Henning Lauridsen
Holsted Skyttekreds
V1H2
276.000
276.000
Hovedskydning
107555
Ina Frahm
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
225.000
225.000
Hovedskydning
107555
Ina Frahm
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
235.000
235.000
Mesterskab
21299
Carsten Grann
Horsens Skyttekreds
V2H1
255.000
255.000
Mesterskab
21124
Jørgen Nøhr
Horsens Skyttekreds
V1H4
206.000
206.000
Mesterskab
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
S2H1
258.000
258.000
Mesterskab
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
S2H1
250.000
250.000
Hovedskydning
93542
Lone Krarup Hede
Haderup Skytteforening
V2H2
222.000
222.000
Mesterskab
93542
Lone Krarup Hede
Haderup Skytteforening
V2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
21124
Jørgen Nøhr
Horsens Skyttekreds
V1H4
208.000
208.000
Hovedskydning
81959
Lonnie Jessen
Aabenraa Skytteforening
V1H1
277.000
277.000
Hovedskydning
98253
Jette Kaasing
Mou og Omegns Skytteforening
V2H1
263.000
263.000
Mesterskab
98253
Jette Kaasing
Mou og Omegns Skytteforening
V2H1
263.000
263.000
Hovedskydning
112327
Randi Lauritzen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2H2
244.000
244.000
Mesterskab
112327
Randi Lauritzen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2H2
234.000
234.000
Hovedskydning
17976
Martin Hartz Hagensen
Djurslands PistolKlub
V1H2
265.000
265.000
Mesterskab
17976
Martin Hartz Hagensen
Djurslands PistolKlub
V1H2
270.000
270.000
Hovedskydning
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
V1H3
252.000
252.000
Hovedskydning
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
V1H3
250.000
250.000
Mesterskab
95683
Morten Andersen
Holstebro Skytteforening
V1H2
269.000
269.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
V1H3
273.000
273.000
Mesterskab
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
V1H3
257.000
257.000
Hovedskydning
121907
Elin Bækdal Jensen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
121907
Elin Bækdal Jensen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2H1
267.000
267.000
Mesterskab
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
V2H1
284.000
284.000
Mesterskab
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
V2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
13489
Bent H. Christensen
Hobro Egnens Skytteforening
V2H2
257.000
257.000
Mesterskab
13489
Bent H. Christensen
Hobro Egnens Skytteforening
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
124755
Claus Lindegaard
Sundeved Skytteforening
V1H4
237.000
237.000
Hovedskydning
124755
Claus Lindegaard
Sundeved Skytteforening
V1H4
218.000
218.000
Mesterskab
110101
Kim Hedegaard
Djurslands PistolKlub
V2H2
232.000
232.000
Hovedskydning
110101
Kim Hedegaard
Djurslands PistolKlub
V2H2
244.000
244.000
Mesterskab
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
V2H1
280.000
280.000
Mesterskab
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
90854
Kim Laursen
Skive Pistolklub
V1H2
280.000
280.000
Hovedskydning
90854
Kim Laursen
Skive Pistolklub
V1H2
267.000
267.000
Mesterskab
91721
Carsten Weinreich
Djurslands PistolKlub
V1H3
266.000
266.000
Mesterskab
91721
Carsten Weinreich
Djurslands PistolKlub
V1H3
270.000
270.000
Hovedskydning
116749
Heinz Lorentzen
Horsens Skyttekreds
V2H1
268.000
268.000
Hovedskydning
116749
Heinz Lorentzen
Horsens Skyttekreds
V2H1
260.000
260.000
Mesterskab
115351
Martin Sejerup
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
249.000
249.000
Mesterskab
115351
Martin Sejerup
Esbjerg Skyttekreds
V2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
30660
Charlotte Kristensen
Aulum Skytteforening
V2H2
227.000
227.000
Hovedskydning
30660
Charlotte Kristensen
Aulum Skytteforening
V2H2
201.000
201.000
Mesterskab
120793
Irina Ustinova
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H3
253.000
253.000
Mesterskab
120793
Irina Ustinova
Tjørring IF Skytteafdeling
V1H3
257.000
257.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vodskov Skytteforening
U2H
278.000
278.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vodskov Skytteforening
U2H
272.000
272.000
Mesterskab
112334
Rene Tim Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2H2
158.000
158.000
Hovedskydning
112334
Rene Tim Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2H2
172.000
172.000
Mesterskab
Til toppen