DGI Midt- og Vestsjællands Pistol LDM 2016 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening V2H1 245.0 245.0 Mesterskab
60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening V2H1 257.0 257.0 Hovedskydning
59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening S2H2 267.0 267.0 Hovedskydning
59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening S2H2 256.0 256.0 Mesterskab
68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening V2H1 278.0 278.0 Hovedskydning
68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening V2H1 271.0 271.0 Mesterskab
57546 Kurt Bonde Rasmussen Nykøbing F. Skytteforening S2H1 280.0 280.0 Mesterskab
57546 Kurt Bonde Rasmussen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H1 283.0 283.0 Hovedskydning
60615 Johnny Hvidtfeldt Gundsølille Sg&if V1H1 275.0 275.0 Mesterskab
60615 Johnny Hvidtfeldt Gundsølille Sg&if V1H1 277.0 277.0 Hovedskydning
60703 Rasmus Jensen Gundsølille Sg&if V1H2 262.0 262.0 Mesterskab
60703 Rasmus Jensen Gundsølille Sg&if V1H2 252.0 252.0 Hovedskydning
59374 Carsten Samuelsen Korsør Skytteforening V1H2 262.0 262.0 Mesterskab
59374 Carsten Samuelsen Korsør Skytteforening V1H2 275.0 275.0 Hovedskydning
60777 Leif Mikkelsen Gundsølille Sg&if V1H2 273.0 273.0 Hovedskydning
57506 Uffe Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H1 263.0 263.0 Mesterskab
57506 Uffe Nielsen Nykøbing F. Skytteforening S2H1 266.0 266.0 Hovedskydning
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening V2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening S2H1 264.0 264.0 Mesterskab
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening S2H1 260.0 260.0 Hovedskydning
58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds V2H2 230.0 230.0 Hovedskydning
58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds V2H2 236.0 236.0 Mesterskab
69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H2 272.0 272.0 Mesterskab
69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H2 276.0 276.0 Hovedskydning
69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H4 215.0 215.0 Mesterskab
69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H4 233.0 233.0 Hovedskydning
60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds V1H3 257.0 257.0 Hovedskydning
60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds V1H3 254.0 254.0 Mesterskab
69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening V1H4 242.0 242.0 Hovedskydning
88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening V1H3 258.0 258.0 Mesterskab
88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening V1H3 259.0 259.0 Hovedskydning
86383 Ralf Køhler Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H2 261.0 261.0 Hovedskydning
123087 Mick Fossdahl Mullerup Skytteforening V1H4 223.0 223.0 Hovedskydning
123087 Mick Fossdahl Mullerup Skytteforening V1H4 246.0 246.0 Mesterskab
57562 John Bønnicke Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening V1H2 280.0 280.0 Mesterskab
57562 John Bønnicke Jensen Nykøbing F. Skytteforening V1H2 265.0 265.0 Hovedskydning
60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening S2H1 282.0 282.0 Hovedskydning
60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening S2H1 279.0 279.0 Mesterskab
101992 Jacob Larsen Nykøbing Sj. Skytteforening V2H1 284.0 284.0 Mesterskab
57577 Gert Hansen Nykøbing F. Skytteforening S2H1 279.0 279.0 Hovedskydning
101992 Jacob Larsen Nykøbing F. Skytteforening V2H1 283.0 283.0 Hovedskydning
105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds V1H3 264.0 264.0 Hovedskydning
104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening V1H3 261.0 261.0 Hovedskydning
104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening V1H3 242.0 242.0 Mesterskab
59476 Michael Frederiksen Slagelse Skytteforening V1H2 259.0 259.0 Mesterskab
59476 Michael Frederiksen Slagelse Skytteforening V1H2 253.0 253.0 Hovedskydning
67889 Jan Guldbrandsen Ballerup Skytteforening V2H1 275.0 275.0 Hovedskydning
105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening V1H3 246.0 246.0 Hovedskydning
105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening V1H3 251.0 251.0 Mesterskab
96397 Jesper Lund Svinninge Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Mesterskab
96397 Jesper Lund Svinninge Skytteforening V2H1 275.0 275.0 Hovedskydning
86383 Ralf Køhler Nielsen Nykøbing F. Skytteforening S2H2 262.0 262.0 Mesterskab
103840 Henrik Lerfeldt Nykøbing F. Skytteforening V2H1 269.0 269.0 Hovedskydning
98208 Kasper Andersen Nykøbing F. Skytteforening JUN 251.0 251.0 Hovedskydning
57577 Gert Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H1 281.0 281.0 Mesterskab
57359 Johnny Ole Larsen Nykøbing F. Skytteforening V1H2 257.0 257.0 Hovedskydning
57749 Finn Hallø Nykøbing Sj. Skytteforening V1H1 267.0 267.0 Hovedskydning
69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H3 269.0 269.0 Mesterskab
69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H3 267.0 267.0 Hovedskydning
98646 Tine Sørensen Svinninge Skytteforening JUN 218.0 218.0 Hovedskydning
57359 Johnny Ole Larsen Nykøbing Sj. Skytteforening V1H2 262.0 262.0 Mesterskab
83306 Bjarne Christian Lund Hansen Brøndby Skytte Forening S2H2 239.0 239.0 Hovedskydning
118747 Kim Overgaard Ballerup Skytteforening V2H2 237.0 237.0 Hovedskydning
118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening V2H2 218.0 218.0 Hovedskydning
98208 Kasper Andersen Nykøbing Sj. Skytteforening JUN 264.0 264.0 Mesterskab
87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening V2H1 278.0 278.0 Mesterskab
87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening V2H1 282.0 282.0 Hovedskydning
68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening V1H3 250.0 250.0 Hovedskydning
68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening V1H3 265.0 265.0 Mesterskab
121597 Henrik Pedersen Reerslev Skytteforening V2H2 97.0 97.0 Hovedskydning
69413 Lars Rasmussen Reerslev Skytteforening V1H1 265.0 265.0 Hovedskydning
69413 Lars Rasmussen Reerslev Skytteforening V1H1 273.0 273.0 Mesterskab
114081 Thomas Trebbien Nykøbing F. Skytteforening BK 267.0 267.0 Mesterskab
114081 Thomas Trebbien Nykøbing Sj. Skytteforening BK 280.0 280.0 Hovedskydning
103840 Henrik Lerfeldt Nykøbing Sj. Skytteforening V2H1 280.0 280.0 Mesterskab
87037 Peter Jablonski Mullerup Skytteforening V1H4 238.0 238.0 Mesterskab
87037 Peter Jablonski Mullerup Skytteforening V1H4 239.0 239.0 Hovedskydning
59191 Heidi Fyhr Jørgensen Eggeslevmagle SG&IF V2H2 251.0 251.0 Hovedskydning
59191 Heidi Fyhr Jørgensen Eggeslevmagle SG&IF V2H2 257.0 257.0 Mesterskab
90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening V1H4 234.0 234.0 Hovedskydning
100794 Michelle Leth Wehage Nykøbing Sj. Skytteforening BK 287.0 287.0 Hovedskydning
97043 Mie Laursen Mullerup Skytteforening V1H4 142.0 142.0 Hovedskydning
100794 Michelle Leth Wehage Nykøbing F. Skytteforening BK 285.0 285.0 Mesterskab
113996 Jens Skov Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H1 264.0 264.0 Mesterskab
59579 Henrik Chabert Slagelse Skytteforening S2H2 239.0 239.0 Mesterskab
59579 Henrik Chabert Slagelse Skytteforening S2H2 243.0 243.0 Hovedskydning
91804 Morten Jensen Slagelse Skytteforening V1H1 266.0 266.0 Hovedskydning
119737 Steen Weihe Svinninge Skytteforening V2H1 283.0 283.0 Hovedskydning
119737 Steen Weihe Svinninge Skytteforening V2H1 281.0 281.0 Mesterskab
91804 Morten Jensen Slagelse Skytteforening V1H1 268.0 268.0 Mesterskab
113996 Jens Skov Hansen Nykøbing F. Skytteforening S2H1 261.0 261.0 Hovedskydning
124312 Henrik Jørgensen Slagelse Skytteforening V1H4 227.0 227.0 Hovedskydning
98518 Martin Gregersen Mullerup Skytteforening JUN 240.0 240.0 Hovedskydning
98518 Martin Gregersen Mullerup Skytteforening JUN 243.0 243.0 Mesterskab
81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening S2H1 252.0 252.0 Mesterskab
81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening S2H1 269.0 269.0 Hovedskydning
90778 Simon Jørgensen Ringsted Skytteforening U1H 247.0 247.0 Hovedskydning
90778 Simon Jørgensen Ringsted Skytteforening U1H 226.0 226.0 Mesterskab
119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening V2H2 219.0 219.0 Hovedskydning
68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening V2H1 242.0 242.0 Hovedskydning
57723 Nerik Frandsen Svinninge Skytteforening V2H1 264.0 264.0 Hovedskydning
116246 Ole Gaml Jensen Slagelse Skytteforening V2H2 223.0 223.0 Hovedskydning
116246 Ole Gaml Jensen Slagelse Skytteforening V2H2 223.0 223.0 Mesterskab
114354 Danni Lorentzen Mullerup Skytteforening V1H3 247.0 247.0 Hovedskydning
114354 Danni Lorentzen Mullerup Skytteforening V1H3 257.0 257.0 Mesterskab
86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening V1H1 279.0 279.0 Hovedskydning
86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening V1H1 277.0 277.0 Mesterskab
68220 Peter Dausell Viskinge Skytteforening V1H2 269.0 269.0 Hovedskydning
68220 Peter Dausell Viskinge Skytteforening V1H2 279.0 279.0 Mesterskab
69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H4 241.0 241.0 Mesterskab
69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening V1H4 250.0 250.0 Hovedskydning
119248 Erik Larsen Slagelse Skytteforening V1H4 254.0 254.0 Mesterskab
119248 Erik Larsen Slagelse Skytteforening V1H4 237.0 237.0 Hovedskydning
57192 Lars Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening V1H1 267.0 267.0 Hovedskydning
57192 Lars Jensen Nykøbing F. Skytteforening V1H1 274.0 274.0 Mesterskab
99785 Patrik Ibsen Svinninge Skytteforening JUN 256.0 256.0 Mesterskab
99785 Patrik Ibsen Svinninge Skytteforening JUN 267.0 267.0 Hovedskydning
69802 Jens Johannesen Reerslev Skytteforening V1H2 274.0 274.0 Hovedskydning
69802 Jens Johannesen Reerslev Skytteforening V1H2 270.0 270.0 Mesterskab
106793 Anna T. Pedersen Svinninge Skytteforening JUN 252.0 252.0 Hovedskydning
119569 Carsten Larsen Roskilde Skytteforening S2H2 248.0 248.0 Hovedskydning
119569 Carsten Larsen Roskilde Skytteforening S2H2 244.0 244.0 Mesterskab
59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening S2H1 268.0 268.0 Mesterskab
92336 Jesper Helmersen Reerslev Skytteforening V1H3 261.0 261.0 Mesterskab
92336 Jesper Helmersen Reerslev Skytteforening V1H3 251.0 251.0 Hovedskydning
68657 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde Skytteforening V1H1 274.0 274.0 Hovedskydning
68657 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde Skytteforening V1H1 279.0 279.0 Mesterskab
58380 Henrik Bendtsen Nykøbing Sj. Skytteforening S2H1 230.0 230.0 Hovedskydning
75089 Marcus Grosen Poulsen Ballerup Skytteforening U1H 262.0 262.0 Mesterskab
75089 Marcus Grosen Poulsen Ballerup Skytteforening U1H 259.0 259.0 Hovedskydning
81407 Christa Rassow Ballerup Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
88490 Jan Agerbo Brøndby Skytte Forening V1H4 226.0 226.0 Hovedskydning
59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening V1H1 266.0 266.0 Hovedskydning
59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening V1H1 277.0 277.0 Mesterskab
103735 Magnus Nielsen Svinninge Skytteforening JUN 249.0 249.0 Hovedskydning
59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening S2H1 261.0 261.0 Hovedskydning
56844 Flemming Jaszczak Ringsted Skytteforening V1H3 246.0 246.0 Mesterskab
56844 Flemming Jaszczak Ringsted Skytteforening V1H3 261.0 261.0 Hovedskydning
98342 Niels Olsen Ringsted Skytteforening V1H2 276.0 276.0 Mesterskab
98342 Niels Olsen Ringsted Skytteforening V1H2 266.0 266.0 Hovedskydning
116963 Jan Van de Louw Brøndby Skytte Forening S2H2 214.0 214.0 Hovedskydning
122180 Carsten Borch Brøndby Skytte Forening V1H4 219.0 219.0 Hovedskydning
117231 Jimmi Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening V2H1 240.0 240.0 Mesterskab
117231 Jimmi Nielsen Nykøbing F. Skytteforening V2H1 260.0 260.0 Hovedskydning
83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening V2H1 266.0 266.0 Hovedskydning

Til toppen