DM Hold-kvalifikation Østjylland 2. runde (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Randers Skyttekreds J2 193.000 193.000 Hovedskydning
104962 Jonas Møller Mikkelsen Randers Skyttekreds J1 200.000 200.000 Hovedskydning
18041 Lene Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds VÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
80671 Maybritt Sloth Lynggaard VBF's Skyttelaug Hinnerup VS3 177.000 177.000 Hovedskydning
104775 Simon Outzen VBF's Skyttelaug Hinnerup US2 167.000 167.000 Hovedskydning
99536 Nicolaj August Brock Jensen Midtdjurs skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
110272 Anders Herman Laursen Randers Skyttekreds J2 197.000 197.000 Hovedskydning
111362 Andreas Pedersen Randers Skyttekreds J2 198.000 198.000 Hovedskydning
96039 Mikkel von der Lippe Samsø Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
98796 Thomas Martinsen Midtdjurs skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
79949 Mathias Nielsen VBF's Skyttelaug Hinnerup US2 183.000 183.000 Hovedskydning
25303 Kirstine Bissø Svoboda Samsø Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
148301 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
18504 Anny Toft Randers Skyttekreds VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds SE3 191.000 191.000 Hovedskydning
18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
25215 Sonja Bissø Samsø Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
96824 Nathali Holmes Jensen Randers Skyttekreds J1 198.000 198.000 Hovedskydning
81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds SE2 192.000 192.000 Hovedskydning
79497 Andreas Knudsen Skytteklubben DSB/ASF UÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
115090 Ivan Kongsgaard Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
102108 Julie Olsen Lyngby Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
106155 Peter Kaysen Lyngby Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
26141 Pia M K Johansen VBF Skyttelaug/Århus VÅ2 193.000 193.000 Hovedskydning
25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening VÅ2 196.000 196.000 Hovedskydning
105108 Michael Poulsen Skytteklubben DSB/ASF VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
17990 Marcus Ranch Rasmussen Randers Skyttekreds UÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
121678 Frederik Høegh Bjørkmann Randers Skyttekreds J2 191.000 191.000 Hovedskydning
17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds VS2 185.000 185.000 Hovedskydning
121677 Jonas Abildgaard Nielsen Randers Skyttekreds J2 195.000 195.000 Hovedskydning
25202 Torben Ravn Kristensen Samsø Skytteforening VS2 188.000 188.000 Hovedskydning
101279 Benjamin Lahn Pedersen Randers Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
18427 Christian Chemnitz Lyngaa Randers Skyttekreds VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
115473 Nick Skovsgaard Frandsen Randers Skyttekreds J2 187.000 187.000 Hovedskydning
122678 Mathias Schnider Blohm VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
102102 Magnus Mikkelsen Randers Skyttekreds J2 197.000 197.000 Hovedskydning
123735 Patrick K Mogensen Århus Riffelskytte klub BK4 187.000 187.000 Hovedskydning
91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
115255 Rasmus Sandberg Blomgren Skanderborg-Stilling Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
81546 Nanna Stege Skanderborg-Stilling Skytteforening UÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
117780 Sarah Christensen Randers Skyttekreds BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds J1 197.000 197.000 Hovedskydning
117166 Daniel Kronborg Randers Skyttekreds J2 187.000 187.000 Hovedskydning
113218 Sebastian Vestergaard Randers Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
95494 Arne Lægaard Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
124000 Magnus L Ljungmann Århus Riffelskytte klub BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
116842 Josefine Bachmann Lyngby Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
25682 Vibeke B Mikkelsen VBF Skyttelaug/Århus VÅ1 194.000 194.000 Hovedskydning
73475 Per Mathiasen VBF Skyttelaug/Århus VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
81514 Flemming Jensen VBF Skyttelaug/Århus SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
35970 Diana Henriksen Århus Riffelskytte klub US1 197.000 197.000 Hovedskydning
108127 Theis Norre Mikkelsen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
123318 Oliver Trebbien Byskov Århus Riffelskytte klub BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
17639 Ulla Chemnitz Lyngå Randers Skyttekreds VÅ2 194.000 194.000 Hovedskydning
23260 Morten Wulff Pedersen Århus Riffelskytte klub VS2 186.000 186.000 Hovedskydning
26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
114387 Julie H Christiansen Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
118632 Christian Damsgaard Andreasen Midtdjurs skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
113293 Victoria Bjerregaard Lyngby Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
110557 Theodor Gade Skanderborg-Stilling Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
111110 Benny Holst Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ2 197.000 197.000 Hovedskydning
132018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
123491 Mads Bonde Århus Riffelskytte klub BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
123219 Tobias Lockhart VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
94784 Laura Von der Lippe Samsø Skytteforening US2 190.000 190.000 Hovedskydning
78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
120060 Maria Nielsen Samsø Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
118417 Daniel Norsgård Vinther Midtdjurs skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
96548 Rasmus Vej Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
96549 Anders Søballe Vej Skanderborg-Stilling Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
107021 Jeppe Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
107026 Johan Salling Skanderborg-Stilling Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
119846 Rasmus Langberg Kivilaid VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds VS2 186.000 186.000 Hovedskydning
24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
120022 Josefine K R Kejser Midtdjurs skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
17480 Thomas Boen Flyvbjerg Århus Riffelskytte klub VS1 194.000 194.000 Hovedskydning
119783 Herman Mohr Nielsen Samsø Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
122543 Nicklas Dormann Juhl Århus Riffelskytte klub BK4 192.000 192.000 Hovedskydning
122542 Anton E. S. Hansen Århus Riffelskytte klub BK4 185.000 185.000 Hovedskydning
119395 Oscar Drengsgaard Århus Riffelskytte klub BK3 180.000 180.000 Hovedskydning
117777 Peter Christensen Randers Skyttekreds J2 187.000 187.000 Hovedskydning
121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
117977 Magnus Modeweg Hansen Randers Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
122677 Andreas Kristian Gundorph VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
114220 Sebastian Elbinger Pedersen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Samsø Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
120709 Sinuhe Mondrup Samsø Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
107022 Stinna Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
121398 Simon Vestergaard VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 172.000 172.000 Hovedskydning
120783 Svante Irskov Århus Riffelskytte klub BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
117779 Johan Juncher-Vernersen Randers Skyttekreds J2 192.000 192.000 Hovedskydning
24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
79241 Benn Stege Skanderborg-Stilling Skytteforening UÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
89498 Jan Knudsen Skytteklubben DSB/ASF VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
111363 Rikke Myken Randers Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
85566 Berit Poulsen Skytteklubben DSB/ASF VÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
117047 Mark Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ2 195.000 195.000 Hovedskydning
123220 Walther Bach Jensen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK4 188.000 188.000 Hovedskydning
17365 Camilla Chemnitz Fisker Randers Skyttekreds US1 197.000 197.000 Hovedskydning
119847 Jens Nicolai Bøje Pedersen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
107020 Lene Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening VÅ2 193.000 193.000 Hovedskydning
120473 Rune Vestermark VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
117463 Nicolaj Koreny Selbo Skanderborg-Stilling Skytteforening J2 179.000 179.000 Hovedskydning
122213 Viktor Bjørnskov Skanderborg-Stilling Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
119877 Sebastian Kjeldskov VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
119874 Oliver Adler VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
119875 Rasmus Vestergaard VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
119879 Oskar Løvstrup Olesen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
84764 Flemming Lohse Århus Riffelskytte klub SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
98211 Andreas Ørgård Posniak Hansen Samsø Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
120157 Mark Henrik Nielsen VBF Skyttelaug/Århus VÅ3 191.000 191.000 Hovedskydning
106870 Kenni Vestergård Henriksen Randers Skyttekreds J2 194.000 194.000 Hovedskydning
107529 Lasse R Laursen Randers Skyttekreds J2 193.000 193.000 Hovedskydning
107607 Erik Kruse Randers Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
119881 Benjamin Ibsen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 194.000 194.000 Hovedskydning

Til toppen