S-cup 2015 - 15 meter pistol og riffel (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
60081 Søren Madsen Svinninge Skytteforening 1 189.000 189.000 Hovedskydning
60081 Søren Madsen Svinninge Skytteforening 1 190.000 190.000 Mesterskab
56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening V1 198.000 198.000 Hovedskydning
56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening V1 193.000 193.000 Mesterskab
117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
114140 Rolf Dejløw Ringsted Skytteforening V2 192.000 192.000 Mesterskab
114140 Rolf Dejløw Ringsted Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
103737 Kristina Svenstrup Jensen Nykøbing F. Skytteforening ÅK3 188.000 188.000 Hovedskydning
103737 Kristina Svenstrup Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening ÅK3 193.000 193.000 Mesterskab
112322 Morten Frank Korsør Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Hovedskydning
112322 Morten Frank Korsør Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Mesterskab
114504 Laurine Wolmer Petersen Nykøbing F. Skytteforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
103541 Erik Jensen Roskilde Skytteforening V2 188.000 188.000 Hovedskydning
103541 Erik Jensen Roskilde Skytteforening V2 189.000 189.000 Mesterskab
114504 Laurine Wolmer Petersen Nykøbing Sj. Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 193.000 193.000 Hovedskydning
56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 2 186.000 186.000 Hovedskydning
56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 2 189.000 189.000 Mesterskab
60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 186.000 186.000 Mesterskab
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 2 185.000 185.000 Hovedskydning
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 2 188.000 188.000 Mesterskab
60211 Erik Jørgensen Ringsted Skytteforening V1 198.000 198.000 Hovedskydning
60211 Erik Jørgensen Ringsted Skytteforening V1 194.000 194.000 Mesterskab
60818 Jørgen Jensen Roskilde Skytteforening V1 195.000 195.000 Mesterskab
103957 Andreas Jørgensen Kongsted Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
103957 Andreas Jørgensen Kongsted Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
60818 Jørgen Jensen Roskilde Skytteforening V1 197.000 197.000 Hovedskydning
55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 2 182.000 182.000 Hovedskydning
55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 2 186.000 186.000 Mesterskab
111113 Andreas Rasmussen Roskilde Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
111113 Andreas Rasmussen Roskilde Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
110431 Benjamin Jaszczak Ringsted Skytteforening BK4 185.000 185.000 Hovedskydning
118775 Frederik S. Christensen Ringsted Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
102796 Katrine Jørgensen Glumsøegnens Skytteforening J2 190.000 190.000 Hovedskydning
102796 Katrine Jørgensen Glumsøegnens Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
117181 Sebastian Knudsen Karsholte Skytteforening BK3 171.000 171.000 Hovedskydning
116758 Luke Jensen Nykøbing F. Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
118008 Anastasia Mogensen Nykøbing Sj. Skytteforening BK3 183.000 183.000 Mesterskab
118008 Anastasia Mogensen Nykøbing F. Skytteforening BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
116758 Luke Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
117103 Keen Brudlykke Glumsøegnens Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
117103 Keen Brudlykke Glumsøegnens Skytteforening BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
111726 Fredrik Hansen Holmegaard Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
111726 Fredrik Hansen Holmegaard Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
60087 Steen Hansen Ringsted Skytteforening V2 195.000 195.000 Hovedskydning
60087 Steen Hansen Ringsted Skytteforening V2 196.000 196.000 Mesterskab
115684 Kevin Hagberg Køge Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
115684 Kevin Hagberg Køge Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
97648 Mathilde Pedersen Kongsted Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
97648 Mathilde Pedersen Kongsted Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
116743 Steen Schrøder Ringsted Skytteforening 3 175.000 175.000 Hovedskydning
116743 Steen Schrøder Ringsted Skytteforening 3 176.000 176.000 Mesterskab
100140 Mette Hansen Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
100140 Mette Hansen Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening J2 195.000 195.000 Mesterskab
104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
108971 Jannik Grouleff Colding Kongsted Skytteforening BK2 183.000 183.000 Mesterskab
108971 Jannik Grouleff Colding Kongsted Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
116742 Susanne Schrøder Ringsted Skytteforening ÅK3 193.000 193.000 Hovedskydning
102458 Henrik Hansen Faxe Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Mesterskab
102458 Henrik Hansen Faxe Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
112215 Amalie Holm Faxe Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
112215 Amalie Holm Faxe Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
116742 Susanne Schrøder Ringsted Skytteforening ÅK3 191.000 191.000 Mesterskab
120470 Lissie Greve Ringsted Skytteforening ÅK3 170.000 170.000 Hovedskydning
95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
108276 Mogens Graarup Hoven Køge Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
120470 Lissie Greve Ringsted Skytteforening ÅK3 180.000 180.000 Mesterskab
106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening V3 190.000 190.000 Hovedskydning
108276 Mogens Graarup Hoven Køge Skytteforening V2 196.000 196.000 Mesterskab
106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening V3 190.000 190.000 Mesterskab
95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
104383 Christian Jervelund Mullerup Skytteforening BK1 197.000 197.000 Mesterskab
104383 Christian Jervelund Mullerup Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
119335 Jonas Iversen Eggeslevmagle SG&IF BK4 194.000 194.000 Hovedskydning
118771 Oliver l. Hansen Ringsted Skytteforening BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
118771 Oliver l. Hansen Ringsted Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
120469 Oliver Greve Ringsted Skytteforening BK4 126.000 126.000 Mesterskab
110303 Markus Bech Ringsted Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
120447 Viktoria Jensen Ringsted Skytteforening BK4 169.000 169.000 Mesterskab
120447 Viktoria Jensen Ringsted Skytteforening BK4 172.000 172.000 Hovedskydning
110303 Markus Bech Ringsted Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
120469 Oliver Greve Ringsted Skytteforening BK4 164.000 164.000 Hovedskydning
55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Hovedskydning
55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Mesterskab
117437 Thinus Pedersen Nykøbing Sj. Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
117437 Thinus Pedersen Nykøbing F. Skytteforening BK3 182.000 182.000 Hovedskydning
57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening V1 199.000 199.000 Mesterskab
111724 Simon Frederiksen Holmegaard Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
118772 Emil L. Hansen Ringsted Skytteforening BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening V1 200.000 200.000 Hovedskydning
114916 Magnus Küll Ringsted Skytteforening BK4 188.000 188.000 Mesterskab
56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening ÅK2 196.000 196.000 Mesterskab
118772 Emil L. Hansen Ringsted Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
118773 Mathias Petersen Ringsted Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
114916 Magnus Küll Ringsted Skytteforening BK4 186.000 186.000 Hovedskydning
118773 Mathias Petersen Ringsted Skytteforening BK3 189.000 189.000 Mesterskab
56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
95367 Hans Peter Kongsbak Eggeslevmagle SG&IF ÅK2 194.000 194.000 Mesterskab
95367 Hans Peter Kongsbak Eggeslevmagle SG&IF ÅK2 189.000 189.000 Hovedskydning
119333 Gabi Rasmussen Eggeslevmagle SG&IF J2 191.000 191.000 Mesterskab
119333 Gabi Rasmussen Eggeslevmagle SG&IF J2 194.000 194.000 Hovedskydning
111724 Simon Frederiksen Holmegaard Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening BK2 200.000 200.000 Mesterskab
108973 Tobias Ellehøj Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
110723 Jakob Bjerager Roskilde Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
110723 Jakob Bjerager Roskilde Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
108973 Tobias Ellehøj Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
108975 Rasmus Caspersen Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
108975 Rasmus Caspersen Kongsted Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
96351 Louise Petersen Kirke Hyllinge Idrætsforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
96351 Louise Petersen Kirke Hyllinge Idrætsforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
109815 Puk Nimgaard Hallbjørnsson Kongsted Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
109815 Puk Nimgaard Hallbjørnsson Kongsted Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
100277 Rasmus Duus Olesen Eggeslevmagle SG&IF BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
100277 Rasmus Duus Olesen Eggeslevmagle SG&IF BK2 189.000 189.000 Mesterskab
100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening J1 193.000 193.000 Hovedskydning
100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening J1 195.000 195.000 Mesterskab
85447 Ditte Skov Korsør Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
85447 Ditte Skov Korsør Skytteforening J1 200.000 200.000 Mesterskab
110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
59191 Heidi Fyhr Jørgensen Eggeslevmagle SG&IF ÅK2 194.000 194.000 Hovedskydning
110092 Janne Bagge Larsen Roskilde Skytteforening J1 198.000 198.000 Hovedskydning
59191 Heidi Fyhr Jørgensen Eggeslevmagle SG&IF ÅK2 196.000 196.000 Mesterskab
110092 Janne Bagge Larsen Roskilde Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
58624 Steen Sønderby Mullerup Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Mesterskab
58624 Steen Sønderby Mullerup Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
94413 Signe Degn Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
94413 Signe Degn Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening BK2 190.000 190.000 Hovedskydning
108974 Kamilla Schlippe Jakobsen Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
118722 Emma Kraft Glumsøegnens Skytteforening BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
118722 Emma Kraft Glumsøegnens Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
108974 Kamilla Schlippe Jakobsen Kongsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
115717 Mikkel C. Rodh Nielsen Eggeslevmagle SG&IF BK3 190.000 190.000 Mesterskab
106625 Alexander Petersen Ballerup Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
106625 Alexander Petersen Ballerup Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
59922 Anders Svendsen Glumsøegnens Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Mesterskab
59922 Anders Svendsen Glumsøegnens Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
115717 Mikkel C. Rodh Nielsen Eggeslevmagle SG&IF BK3 178.000 178.000 Hovedskydning
120069 Mathias Rodh Nielsen Eggeslevmagle SG&IF BK4 169.000 169.000 Mesterskab
120069 Mathias Rodh Nielsen Eggeslevmagle SG&IF BK4 171.000 171.000 Hovedskydning
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening V1 195.000 195.000 Mesterskab
117411 Josefine Woller Glumsøegnens Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
117411 Josefine Woller Glumsøegnens Skytteforening BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
93433 Sebastian Nielsen Korsør Skytteforening UNG 178.000 178.000 Mesterskab
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening V1 191.000 191.000 Hovedskydning
115152 Emil H. L. Sørensen Roskilde Skytteforening BK3 186.000 186.000 Mesterskab
93433 Sebastian Nielsen Korsør Skytteforening UNG 174.000 174.000 Hovedskydning
82582 Malene Svendsen Glumsøegnens Skytteforening J1 197.000 197.000 Hovedskydning
94009 Gustav Larsen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
94009 Gustav Larsen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 193.000 193.000 Mesterskab
82582 Malene Svendsen Glumsøegnens Skytteforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
115152 Emil H. L. Sørensen Roskilde Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
119740 Cindy Dahl Kongsted Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
119740 Cindy Dahl Kongsted Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
110579 Tobias Rohde Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
110579 Tobias Rohde Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
110414 Marius Christensen Kirke Hyllinge Idrætsforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
113189 Marie Fogh Glumsøegnens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
120264 Mathias Levin Nerup Snesere Skytteforening BK4 189.000 189.000 Mesterskab
120264 Mathias Levin Nerup Snesere Skytteforening BK4 185.000 185.000 Hovedskydning
110414 Marius Christensen Kirke Hyllinge Idrætsforening J2 198.000 198.000 Mesterskab
113189 Marie Fogh Glumsøegnens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening J1 193.000 193.000 Hovedskydning
94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
111112 Zakarias Perk Valtrup Roskilde Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
111809 Jonas H. Sørensen Roskilde Skytteforening J2 188.000 188.000 Mesterskab
111809 Jonas H. Sørensen Roskilde Skytteforening J2 186.000 186.000 Hovedskydning
93864 Oliver Knudsen Karsholte Skytteforening BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
119242 Alexander Lorentzen Mullerup Skytteforening BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
119242 Alexander Lorentzen Mullerup Skytteforening BK3 185.000 185.000 Mesterskab
98276 Thomas Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
98276 Thomas Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
114552 Gorm Andersen Ringsted Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
114552 Gorm Andersen Ringsted Skytteforening BK3 195.000 195.000 Mesterskab
112110 Jonathan Lohse Korsør Skytteforening BK1 195.000 195.000 Mesterskab
112110 Jonathan Lohse Korsør Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
110565 Kamilla Jensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening V1 197.000 197.000 Hovedskydning
57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening V1 197.000 197.000 Mesterskab
110565 Kamilla Jensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
99282 Niels Lauge Hermansen Ornebjerg Skytteforening V2 190.000 190.000 Mesterskab
99282 Niels Lauge Hermansen Ornebjerg Skytteforening V2 188.000 188.000 Hovedskydning

Til toppen