Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Hyggeturnering 1. runde DGI Skydning Østjylland (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
Alle foreninger
Grenå Skyttekreds
Hinnerup Skytteforening
Randers Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VBF Skyttelaug/Århus
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
18472
Bjarne Schou Nielsen
Randers Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
92834
Henrik Hammershøj
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
V2
187.000
187.000
Hovedskydning
113206
Victor Gasberg Andersen
Randers Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
108127
Theis Norre Mikkelsen
Hinnerup Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
23366
Søren Skov
Grenå Skyttekreds
3
171.000
171.000
Hovedskydning
23394
Simon Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111767
Christoffer Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
17986
Marie Nørgaard
Randers Skyttekreds
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
98770
Verner Viborg Jensen
Randers Skyttekreds
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
116448
Rita W Hornbæk
Randers Skyttekreds
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
117166
Daniel Kronborg
Randers Skyttekreds
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
25312
John Sander Petersen
Samsø Skytteforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
117469
Finn Gade
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Hovedskydning
81543
Bendt Pedersen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
18178
Jonas Holst Andersen
Randers Skyttekreds
2
182.000
182.000
Hovedskydning
21717
Flemming Harbo
Skanderborg-Stilling Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
21658
Kaj Kristensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
102816
Maria Hansen
Samsø Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
99691
Inge Rasmussen
Samsø Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
25334
Henrik Bertelsen
Samsø Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
119414
Emma Matilde Nielsen
VBF Skyttelaug/Århus
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
114849
Konrad Bork Stenholt
VBF Skyttelaug/Århus
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
110347
Peter Brauer Henriksen
VBF Skyttelaug/Århus
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
94463
Isabella Sejer Pedersen
VBF Skyttelaug/Århus
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
26012
Eva Nørgaard
VBF Skyttelaug/Århus
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
25141
Jens Christian Hansen
VBF Skyttelaug/Århus
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
25243
Niels Jørn Johansen
Samsø Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
98797
Louise Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
2
186.000
186.000
Hovedskydning
89407
Hans J Houmøller
Randers Skyttekreds
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
24834
Gunner Holland Larsen
Randers Skyttekreds
ÅK3
189.000
189.000
Hovedskydning
24149
Johnny Jensen
Randers Skyttekreds
ÅK3
186.000
186.000
Hovedskydning
95417
Jan Jørn Jensen
Randers Skyttekreds
V3
191.000
191.000
Hovedskydning
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
2
181.000
181.000
Hovedskydning
101662
Rasmus Svendson
Grenå Skyttekreds
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
23502
Mogens Andersen
Grenå Skyttekreds
3
170.000
170.000
Hovedskydning
23413
Rita Jensen
Grenå Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
104273
Mikkel Vendelbo
Hinnerup Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
116344
Samuel Sørensen
Grenå Skyttekreds
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
115516
Mathias Kjærgaard Larsen
Hinnerup Skytteforening
J2
181.000
181.000
Hovedskydning
115254
Mads Sloth Asferg
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
117120
Nicolai Søegaard
Samsø Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Hovedskydning
18517
Anna-Grethe Maribo Jensen
Randers Skyttekreds
ÅK1
189.000
189.000
Hovedskydning
116952
Jette Hougaard
Samsø Skytteforening
ÅK3
196.000
196.000
Hovedskydning
96896
Pia Holm-Jensen
Grenå Skyttekreds
2
183.000
183.000
Hovedskydning
116951
Preben Andersen
Samsø Skytteforening
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
114331
Friis Wiese
Samsø Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
110764
Villads Sort Larsen
Samsø Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
105581
Sofus Jørgensen
Grenå Skyttekreds
BK3
176.000
176.000
Hovedskydning
110763
Søren Christian Østerbæk Rasmussen
Samsø Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
109469
Linda Ørum
Samsø Skytteforening
ÅK3
194.000
194.000
Hovedskydning
17639
Ulla Chemnitz Lyngå
Randers Skyttekreds
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
114726
Jakob Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
17725
Sigurjon Kristjanson
Randers Skyttekreds
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
111535
Theodor Hartmann
Randers Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
18346
Finn Børglum
Randers Skyttekreds
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
111766
Marcus Ulstrup Kolding
Grenå Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
110301
Helle Hansen
Randers Skyttekreds
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
108159
Linda Sørensen
Randers Skyttekreds
ÅK3
176.000
176.000
Hovedskydning
105885
Claus Jørgensen
Randers Skyttekreds
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
18123
Kelvin Boje Andersen
Randers Skyttekreds
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
23581
Leo Andersen
Grenå Skyttekreds
3
176.000
176.000
Hovedskydning
106868
Nicolaj Berg Lassen
Randers Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
112640
Magnus Degenkolv
Randers Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
18368
Erik Andersen
Randers Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
102102
Magnus Mikkelsen
Hinnerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23884
Alan Ravnebæk
Grenå Skyttekreds
2
184.000
184.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
97512
Karoline Henriksen
Grenå Skyttekreds
UNG
182.000
182.000
Hovedskydning
18163
Jørgen Simonsen
Randers Skyttekreds
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
18541
Allan Dicksen Andersen
Randers Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
87623
Daniel Filtenborg Binder
Randers Skyttekreds
UNG
178.000
178.000
Hovedskydning
21689
Ingvard Pedersen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
111359
Mads Christensen
Samsø Skytteforening
J1
187.000
187.000
Hovedskydning
72337
Svend Aage Jaquet
VBF Skyttelaug/Århus
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
114474
Tobias Mikkelsen
VBF Skyttelaug/Århus
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
18041
Lene Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
18053
Leif Jensen
Randers Skyttekreds
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
110761
Sofie Elkhøj Bundgaard
Samsø Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
107607
Erik Kruse
Randers Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
107529
Lasse R. Laursen
Randers Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
23858
Annette Adamsen
Grenå Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
109267
Mie Jørgensen
Grenå Skyttekreds
3
184.000
184.000
Hovedskydning
106337
Kim Bønsdorff Munkholm
Grenå Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
110760
Frederik B L Vilhelmsen
Samsø Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
102397
Jacob Moos Christensen
Randers Skyttekreds
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
106870
Kenni Vestergård Henriksen
Randers Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
111366
Rasmus Rask
Randers Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
95984
Amalie Frisk Lindholm
Samsø Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
115759
Oliver Christiansen
Samsø Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
Til toppen