Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
3turnering2014 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Bramming Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Gårde Idræts- og Skytteforening
Helle Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Varde Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
39754
Peter Christensen
Ribe Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
40015
Steve Lindhardt
Bramming Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
40622
Knud Erik Høgh
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
39476
Bent Christensen
Varde Skytteforening
3
173.000
173.000
Hovedskydning
39087
Thomas Søndergaard
Helle Skytteforening
1
195.000
195.000
Hovedskydning
110320
Heidi Henningsen
Alslev Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Hovedskydning
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
V2
199.000
199.000
Hovedskydning
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
111814
Freja Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
41593
Ejgil Thuesen
Brørup Skyttekreds
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
113058
Vivian Staal
Ølgod Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
116958
Albert Wilhelm Madsen
Ølgod Skytteforening
BK3
152.000
152.000
Hovedskydning
116959
Bertram Wilhelm Madsen
Ølgod Skytteforening
BK3
103.000
103.000
Hovedskydning
117440
Mathias Mølgaard Madsen
Ølgod Skytteforening
BK3
108.000
108.000
Hovedskydning
117666
Mette Rasmussen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
148.000
148.000
Hovedskydning
90543
Jesper Nielsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
105825
Manfred Meier
Ribe Skyttekreds
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
118971
Jan Lundgaard Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK3
155.000
155.000
Hovedskydning
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
115592
Rikke Gudsø Jørgensen
Alslev Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
118039
Andreas Sørensen
Alslev Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
118040
Katrine Duus Storgaard
Alslev Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
119461
Marie Lybecker Madsen
Alslev Skytteforening
BK3
163.000
163.000
Hovedskydning
119462
Mathilde Nørby Jensen
Alslev Skytteforening
BK3
175.000
175.000
Hovedskydning
97905
Mads Egert Pedersen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
191.000
191.000
Hovedskydning
40125
Lone B. Lund
Bramming Skytteforening
1
197.000
197.000
Hovedskydning
39980
Yvonne Rosenlund
Bramming Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
39794
Line Petermann Fabricius
Ribe Skyttekreds
1
200.000
200.000
Hovedskydning
41575
Holger Jensen
Brørup Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Alslev Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
113854
Bertram Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
116038
Rasmus Olesen
Alslev Skytteforening
BK2
179.000
179.000
Hovedskydning
130771
Viktor Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
156.000
156.000
Hovedskydning
112902
Lærke Rasmussen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
119544
Daniel Tøtrup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
167.000
167.000
Hovedskydning
111514
Signe Juhl Rahbek
Alslev Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
39057
Werner Kjeldsen
Varde Skytteforening
V2
199.000
199.000
Hovedskydning
39413
Ejlif Christensen
Alslev Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
69466
Helle Kirstine Larsen
Ribe Skyttekreds
1
191.000
191.000
Hovedskydning
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
97686
Jacob Lund Friis
Alslev Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
110066
Alexander Hedemann
Ribe Skyttekreds
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
39825
Jens Laursen
Ribe Skyttekreds
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
39534
Sarah Brylle
Ribe Skyttekreds
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
117907
Lucas Asmussen Hübschmann
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
103510
Nicoline Sjørup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
117273
Helle Meldgaard Madsen
Alslev Skytteforening
BK3
156.000
156.000
Hovedskydning
119545
Rasmus Tøtrup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
161.000
161.000
Hovedskydning
119892
Thomas T. Madsen
Ølgod Skytteforening
BK3
155.000
155.000
Hovedskydning
115300
Annette R. Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK2
186.000
186.000
Hovedskydning
115301
Nicolai Noer
Gårde Idræts- og Skytteforening
J2
160.000
160.000
Hovedskydning
39806
Katrine Lindqvist Bondesen
Ribe Skyttekreds
ÅK2
198.000
198.000
Hovedskydning
119770
Lisbeth Sjørup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
ÅK2
183.000
183.000
Hovedskydning
117331
Anton Møller Hansen
Alslev Skytteforening
BK3
146.000
146.000
Hovedskydning
118169
Valthe Bergholdt Simmonsen
Alslev Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
119466
Line Feldt Wolf
Alslev Skytteforening
BK3
165.000
165.000
Hovedskydning
119468
Silas Roager
Alslev Skytteforening
BK3
163.000
163.000
Hovedskydning
119469
Simon Fog Kjeldsen
Alslev Skytteforening
BK3
164.000
164.000
Hovedskydning
119471
Lasse Haaijer
Alslev Skytteforening
BK3
158.000
158.000
Hovedskydning
117254
Sofie Rose Svendsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
118278
Jens Peter Jensen
Varde Skytteforening
3
169.000
169.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
116465
Rune Kristensen
Ølgod Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
104858
Esben Damkjær Sørensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
39795
Lene Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
95776
Erling Frandsen
Brørup Skyttekreds
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
87567
Lasse Hansen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
112500
Emilia Katrine Lund
Alslev Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
40096
Michael Rosenlund
Bramming Skytteforening
3
153.000
153.000
Hovedskydning
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
3
167.000
167.000
Hovedskydning
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
39346
Jeppe Brydsø Dammark
Helle Skytteforening
1
199.000
199.000
Hovedskydning
41526
Mogens Hansen
Brørup Skyttekreds
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
2
188.000
188.000
Hovedskydning
99266
Magnus Christensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
117125
Mads Bo Kofod
Gørding-Vejrup Skyttekreds
J2
141.000
141.000
Hovedskydning
107054
Pia Meldgaard Jensen
Alslev Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
98104
Sofus Løbner
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
97685
Tobias Mogensen
Alslev Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
102145
Jeppe Hollænder
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
107469
Christian Rossen Mikkelsen
Ølgod Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
112336
Ida Louise Dam Lauridsen
Alslev Skytteforening
J2
180.000
180.000
Hovedskydning
112897
Simon Jæger
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
115861
Jens Christian Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
161.000
161.000
Hovedskydning
103043
Amalie Nielsen
Alslev Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
118042
Nicolai Beaschau
Alslev Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
40139
Kristian Lund
Bramming Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
111047
Kasper B. Søgaard
Bramming Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
113052
Mads Jeppesen
Bramming Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
117257
Lærke Grønbæk
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
Til toppen