Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Greve Skytteforening 50 meter 2015 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Faxe Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Greve Skytteforening
Gundsølille Sg&if
Herfølge Skytteforening
Hvidovre Skyttekreds
Kirke Hyllinge Idrætsforening
Kongsted Skytteforening
Næstved Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Ringsted Skytteforening
Roskilde Skytteforening
Tuse Skytteforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
V1
197.000
197.000
Mesterskab
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
V1
190.000
190.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
193.000
193.000
Mesterskab
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
61612
Poul Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
186.000
186.000
Mesterskab
61612
Poul Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
186.000
186.000
Hovedskydning
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
3
186.000
186.000
Hovedskydning
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
3
194.000
194.000
Mesterskab
56826
Niels Peter Jensen
Herfølge Skytteforening
V1
190.000
190.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
110414
Marius Christensen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
110414
Marius Christensen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
2
185.000
185.000
Mesterskab
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
2
195.000
195.000
Hovedskydning
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
104200
Stephanie Laura Scurrah Grundsøe
Gundsølille Sg&if
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
104200
Stephanie Laura Scurrah Grundsøe
Gundsølille Sg&if
J1
199.000
199.000
Mesterskab
104486
Eduardo Hansen
Greve Skytteforening
3
164.000
164.000
Hovedskydning
104486
Eduardo Hansen
Greve Skytteforening
3
166.000
166.000
Mesterskab
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
96807
Sara Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
96807
Sara Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
117439
Benjamin Pedersen
Ringsted Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
117439
Benjamin Pedersen
Ringsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
86956
Frederik Bagger
Greve Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
86956
Frederik Bagger
Greve Skytteforening
UNG
194.000
194.000
Hovedskydning
116798
Jonathan Wain
Greve Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
116798
Jonathan Wain
Greve Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
112527
Carmen Bograd
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
112527
Carmen Bograd
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
119757
Annika Håkansson
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
119757
Annika Håkansson
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
103957
Andreas Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
103957
Andreas Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Mesterskab
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
109815
Puk Nimgaard Hallbjørnsson
Kongsted Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
109815
Puk Nimgaard Hallbjørnsson
Kongsted Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
V2
191.000
191.000
Mesterskab
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK2
183.000
183.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
115926
Simon Bonde Andersen
Herfølge Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
187.000
187.000
Mesterskab
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
190.000
190.000
Hovedskydning
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
190.000
190.000
Mesterskab
56391
Elisabeth Toftvad
Næstved Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
56391
Elisabeth Toftvad
Næstved Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
190.000
190.000
Mesterskab
84580
Søren Højberg Pedersen
Greve Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
84580
Søren Højberg Pedersen
Greve Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
193.000
193.000
Hovedskydning
60818
Jørgen Jensen
Roskilde Skytteforening
V1
194.000
194.000
Mesterskab
60818
Jørgen Jensen
Roskilde Skytteforening
V1
188.000
188.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
108974
Kamilla Schlippe Jakobsen
Kongsted Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
68697
Steen K. Pedersen
Greve Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
68697
Steen K. Pedersen
Greve Skytteforening
2
190.000
190.000
Hovedskydning
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
2
193.000
193.000
Mesterskab
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
2
187.000
187.000
Hovedskydning
108974
Kamilla Schlippe Jakobsen
Kongsted Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
97648
Mathilde Pedersen
Kongsted Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
121023
Mads Nørrelund
Greve Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
121152
Lizette Hansen
Greve Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
118772
Emil L. Hansen
Ringsted Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
118772
Emil L. Hansen
Ringsted Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
109619
Stella Bograd
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
109619
Stella Bograd
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
191.000
191.000
Mesterskab
111338
Silje Ubbesen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
111338
Silje Ubbesen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
111339
Maria Andersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
111339
Maria Andersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
121434
Nils K. Håkansson
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
121434
Nils K. Håkansson
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
68760
Svend Thomsen
Greve Skytteforening
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
68760
Svend Thomsen
Greve Skytteforening
V2
180.000
180.000
Mesterskab
69235
Flemming Vennike
Greve Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
69235
Flemming Vennike
Greve Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
97648
Mathilde Pedersen
Kongsted Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
119906
Katarina H. Funch
Greve Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
119906
Katarina H. Funch
Greve Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
119740
Cindy Dahl
Kongsted Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
119740
Cindy Dahl
Kongsted Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
V1
186.000
186.000
Mesterskab
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
68823
Lis Jensen
Greve Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
68823
Lis Jensen
Greve Skytteforening
V2
185.000
185.000
Hovedskydning
96240
Celina Ravnsgaard Dejan
Hvidovre Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
96240
Celina Ravnsgaard Dejan
Hvidovre Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Mesterskab
108973
Tobias Ellehøj
Kongsted Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
108973
Tobias Ellehøj
Kongsted Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
195.000
195.000
Mesterskab
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
188.000
188.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
ÅK2
199.000
199.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
2
197.000
197.000
Hovedskydning
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
2
190.000
190.000
Mesterskab
69532
Ole Kjenner
Greve Skytteforening
V2
187.000
187.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
118080
Maiken Vejle Kofod Jensen
Greve Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
118080
Maiken Vejle Kofod Jensen
Greve Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
Til toppen