Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
SøskovSkytteStævne 2015 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Greve Skytteforening
Hillerød Skytteforening
Høng Skytteforening
Korsør Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Sorø Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
197.000
197.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
109104
Sebastian Kristensen
Korsør Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
109104
Sebastian Kristensen
Korsør Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Mesterskab
105095
Frederik Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
189.000
189.000
Hovedskydning
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
195.000
195.000
Mesterskab
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
83204
Julie Bruun-Jensen
Tuse Skytteforening
UNG
188.000
188.000
Mesterskab
83204
Julie Bruun-Jensen
Tuse Skytteforening
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
96636
Willy O. Jensen
Korsør Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
96636
Willy O. Jensen
Korsør Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
198.000
198.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
196.000
196.000
Mesterskab
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
199.000
199.000
Mesterskab
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
104107
Morten Petersen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
104107
Morten Petersen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
114552
Gorm Andersen
Ringsted Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
114552
Gorm Andersen
Ringsted Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
101527
Lars Dalgaard Hansen
Sorø Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
101527
Lars Dalgaard Hansen
Sorø Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
2
193.000
193.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
2
193.000
193.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
UNG
177.000
177.000
Hovedskydning
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
UNG
190.000
190.000
Mesterskab
112322
Morten Frank
Korsør Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
112322
Morten Frank
Korsør Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
94413
Signe Degn
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
192.000
192.000
Mesterskab
94413
Signe Degn
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
69344
Signe Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
2
195.000
195.000
Mesterskab
69344
Signe Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
2
196.000
196.000
Hovedskydning
60087
Steen Hansen
Ringsted Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
60087
Steen Hansen
Ringsted Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
119749
Aliya Bakthir
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
119749
Aliya Bakthir
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
179.000
179.000
Mesterskab
119357
Kristian Frandsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
176.000
176.000
Mesterskab
119357
Kristian Frandsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
166.000
166.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
121611
Tobias Visholm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
173.000
173.000
Mesterskab
121611
Tobias Visholm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
163.000
163.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
90557
Cecilie Petersen
Korsør Skytteforening
UNG
185.000
185.000
Mesterskab
90557
Cecilie Petersen
Korsør Skytteforening
UNG
193.000
193.000
Hovedskydning
60025
Morten Kleffel Petersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
2
190.000
190.000
Mesterskab
60025
Morten Kleffel Petersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
2
191.000
191.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
55915
Lasse Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
3
191.000
191.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
3
189.000
189.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
59803
Jan Küll
Ringsted Skytteforening
ÅK2
181.000
181.000
Hovedskydning
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Mesterskab
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
110577
Frederik Darré
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
171.000
171.000
Mesterskab
110577
Frederik Darré
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
167.000
167.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
191.000
191.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
2
191.000
191.000
Mesterskab
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
2
189.000
189.000
Hovedskydning
110579
Tobias Rohde
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
110579
Tobias Rohde
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
188.000
188.000
Mesterskab
114460
Martin Mortensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
190.000
190.000
Mesterskab
114460
Martin Mortensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
119751
Rasmus Vangsgaard
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
119751
Rasmus Vangsgaard
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
119752
Andi Frimark
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
165.000
165.000
Mesterskab
119752
Andi Frimark
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
57413
Morten Larsen
Hillerød Skytteforening
2
195.000
195.000
Mesterskab
57413
Morten Larsen
Hillerød Skytteforening
2
193.000
193.000
Hovedskydning
121704
Sascha Anne Ursin Bross
Korsør Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
121704
Sascha Anne Ursin Bross
Korsør Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
190.000
190.000
Mesterskab
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
92369
Sebastian Pedersen
Korsør Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
92369
Sebastian Pedersen
Korsør Skytteforening
J2
189.000
189.000
Mesterskab
114396
Nikolai Sandstød Larsen
Høng Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
118720
Jeppe Dalgaard
Korsør Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
121610
Thomas Visholm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
118720
Jeppe Dalgaard
Korsør Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Mesterskab
114916
Magnus Küll
Ringsted Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
121610
Thomas Visholm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
165.000
165.000
Mesterskab
114916
Magnus Küll
Ringsted Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
V2
188.000
188.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
V2
188.000
188.000
Mesterskab
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
V2
184.000
184.000
Hovedskydning
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
110565
Kamilla Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
187.000
187.000
Hovedskydning
110565
Kamilla Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
114396
Nikolai Sandstød Larsen
Høng Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
119769
Mikkel Andersen
Høng Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
119769
Mikkel Andersen
Høng Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
Til toppen