Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelstunering 200 meter 2 runde 2015 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Boddum-Ydby Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hobro Egnens Skytteforening
Karby Skyttekreds
Sjørring Skytteforening
Skytteforening Kimbrerne
Ulsted Skytteforening
Vester Hassing Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
14853
Børge Christensen
Skytteforening Kimbrerne
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
15852
Mariann H. Weinreich
Ulsted Skytteforening
ÅK1
145.000
145.000
Hovedskydning
93640
Rasmus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Hovedskydning
10649
Bjarne Nielsen
Ulsted Skytteforening
ÅK2
131.000
131.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
140.000
140.000
Hovedskydning
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
131.000
131.000
Mesterskab
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
130.000
130.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
13379
Karsten Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
103695
Bent Andersen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
146.000
146.000
Hovedskydning
102415
Jens Nielsen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
131.000
131.000
Hovedskydning
116012
Kaj Haulrich
Vodskov Skytteforening
V2
142.000
142.000
Hovedskydning
86372
Christinna Herskind
Aalborg Skyttekreds
UNG
142.000
142.000
Hovedskydning
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
2
139.000
139.000
Hovedskydning
28206
Peder K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
28206
Peder K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
140.000
140.000
Mesterskab
28262
Kristian Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
JUN
149.000
149.000
Hovedskydning
92807
Nikolaj Lund Nymann
Vester Hassing Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Hovedskydning
10488
Michael Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
2
141.000
141.000
Hovedskydning
13168
Birgith Andersen
Skytteforening Kimbrerne
V2
137.000
137.000
Hovedskydning
15956
Egon Larsen
Skytteforening Kimbrerne
V1
138.000
138.000
Hovedskydning
94800
Trine Herskind
Vodskov Skytteforening
BK
149.000
149.000
Hovedskydning
102409
Magnus Larsen
Vodskov Skytteforening
BK
150.000
150.000
Hovedskydning
10439
Søren Kogsbøll
Frederikshavn Skyttekreds
V2
143.000
143.000
Hovedskydning
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
148.000
148.000
Hovedskydning
111628
Johan Reistad
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK2
147.000
147.000
Hovedskydning
106222
Marc Lund Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
JUN
142.000
142.000
Hovedskydning
81858
Magnus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
128.000
128.000
Hovedskydning
81858
Magnus Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
130.000
130.000
Mesterskab
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
121.000
121.000
Hovedskydning
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
124.000
124.000
Mesterskab
91423
Mads Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Hovedskydning
93561
Mogens Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
115286
Mikael Kongensgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
142.000
142.000
Hovedskydning
112683
Jesper Østergaard
Karby Skyttekreds
BK
135.000
135.000
Hovedskydning
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
148.000
148.000
Hovedskydning
13106
Morten Andersen
Skytteforening Kimbrerne
V1
148.000
148.000
Hovedskydning
15501
Birgith Bendtsen
Ulsted Skytteforening
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
118196
Elena Snedker
Karby Skyttekreds
BK
125.000
125.000
Hovedskydning
108410
Rasmus Nicolajsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
145.000
145.000
Hovedskydning
15485
Dennis Nielsen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
145.000
145.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
143.000
143.000
Hovedskydning
28222
Michael Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
144.000
144.000
Mesterskab
28222
Michael Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
112246
Anne Lise Herskind
Vodskov Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Hovedskydning
15832
Michael Herskind
Vodskov Skytteforening
ÅK2
138.000
138.000
Hovedskydning
82446
Aksel Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
V2
138.000
138.000
Hovedskydning
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
1
143.000
143.000
Mesterskab
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
1
144.000
144.000
Hovedskydning
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
150.000
150.000
Hovedskydning
13651
Jørgen Brogård
Frederikshavn Skyttekreds
3
128.000
128.000
Hovedskydning
85621
Rasmus Immersen
Sjørring Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
97735
Lærke Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
14722
Jørn Jeppesen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
127.000
127.000
Hovedskydning
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
1
145.000
145.000
Hovedskydning
93828
Magnus Dahl
Vester Hassing Skytteforening
JUN
142.000
142.000
Hovedskydning
13653
Jørgen Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
3
131.000
131.000
Hovedskydning
15633
Eyvind Kristensen
Frederikshavn Skyttekreds
2
142.000
142.000
Hovedskydning
103697
Jens Ingerslev Larsen
Vodskov Skytteforening
ÅK1
144.000
144.000
Hovedskydning
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
2
136.000
136.000
Hovedskydning
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
2
141.000
141.000
Hovedskydning
10514
Lars Rasmussen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
141.000
141.000
Hovedskydning
10623
Anders L. Rasmussen
Frederikshavn Skyttekreds
V2
119.000
119.000
Hovedskydning
28187
Stephanie Heidi Villund
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
143.000
143.000
Hovedskydning
93650
Hjalte Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
147.000
147.000
Hovedskydning
97871
Peter Josefsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
142.000
142.000
Hovedskydning
106220
Kasper Hjorth Lousdal
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
113531
Hanne L. Johannesen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
117.000
117.000
Hovedskydning
113577
Mathias N. Nielsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
95321
Amalie Birk D. Sørensen
Karby Skyttekreds
BK
124.000
124.000
Hovedskydning
112684
Jonas Nørgård
Karby Skyttekreds
BK
124.000
124.000
Hovedskydning
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
148.000
148.000
Hovedskydning
104886
Emil Lindholt Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
JUN
140.000
140.000
Hovedskydning
116697
Mathias Moldrup Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
118000
Jesper Larsen
Sjørring Skytteforening
BK
140.000
140.000
Hovedskydning
97825
Frederik Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Hovedskydning
15317
Gitte Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK2
143.000
143.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vodskov Skytteforening
ÅK1
146.000
146.000
Hovedskydning
93636
Lars Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
137.000
137.000
Mesterskab
93636
Lars Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
3
138.000
138.000
Hovedskydning
120364
Kivan Villund
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
125.000
125.000
Hovedskydning
Til toppen