Rødding Skydning 2016 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds VS1 187.000 187.000 Hovedskydning
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds VS1 189.000 189.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening VS1 190.000 190.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening VS1 187.000 187.000 Hovedskydning
41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds SE2 188.000 188.000 Mesterskab
41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds SE2 187.000 187.000 Hovedskydning
41305 Mads Pedersen Gørding-Vejrup Skyttekreds SE2 191.000 191.000 Hovedskydning
41305 Mads Pedersen Gørding-Vejrup Skyttekreds SE2 194.000 194.000 Mesterskab
39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds VS1 188.000 188.000 Mesterskab
41351 Martin Ravn Rødding Skytteforening SE2 184.000 184.000 Hovedskydning
41354 Kirsten Ravn Holsted Skyttekreds SE1 193.000 193.000 Hovedskydning
121120 Rasmus Møller Christensen Gesten Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
121120 Rasmus Møller Christensen Gesten Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
108692 Simon Pedersen Gram Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
108692 Simon Pedersen Gram Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
112903 Carsten Waldhauer Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
112903 Carsten Waldhauer Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
102807 Tina Andersen Debel Ribe Skyttekreds J2 194.000 194.000 Mesterskab
102807 Tina Andersen Debel Ribe Skyttekreds J2 194.000 194.000 Hovedskydning
41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening VÅ3 182.000 182.000 Mesterskab
41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening VÅ3 186.000 186.000 Hovedskydning
118966 Rasmus Hansen Rødding Skytteforening BK4 182.000 182.000 Hovedskydning
115445 Bjarne Larsen Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ2 194.000 194.000 Hovedskydning
115445 Bjarne Larsen Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ2 194.000 194.000 Mesterskab
41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds SE2 192.000 192.000 Hovedskydning
41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds SE2 197.000 197.000 Mesterskab
117272 Søren Kirkegaard Madsen Alslev Skytteforening VÅ3 192.000 192.000 Hovedskydning
117272 Søren Kirkegaard Madsen Alslev Skytteforening VÅ3 190.000 190.000 Mesterskab
41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds US2 178.000 178.000 Mesterskab
41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds US2 180.000 180.000 Hovedskydning
106270 Kasper Bondesen Ribe Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
106270 Kasper Bondesen Ribe Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Mesterskab
108690 Hanna Juhl Ribe Skyttekreds BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
108690 Hanna Juhl Ribe Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Mesterskab
40776 Erik Clemmensen Skads Skytteforening SE2 192.000 192.000 Hovedskydning
116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
113801 Jeppe Ravn Brørup Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
113801 Jeppe Ravn Brørup Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Mesterskab
125454 Jacob Tagesen Gesten Skytteforening BK4 177.000 177.000 Hovedskydning
125456 Viktor Strårup Gesten Skytteforening BK4 187.000 187.000 Hovedskydning
125458 Jonas Hyldholt Gesten Skytteforening BK4 189.000 189.000 Hovedskydning
39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 199.000 199.000 Mesterskab
39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening SE3 192.000 192.000 Hovedskydning
119144 Emil Nielsen Rødding Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
122532 Jacob Westergaard Rødding Skytteforening BK4 175.000 175.000 Hovedskydning
125199 Maria Mærsk Hansen Gram Skytteforening BK4 183.000 183.000 Mesterskab
125199 Maria Mærsk Hansen Gram Skytteforening BK4 176.000 176.000 Hovedskydning
120792 Jacob Henriksen Skytteforeningen Sydvest BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
120792 Jacob Henriksen Skytteforeningen Sydvest BK3 192.000 192.000 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 195.000 195.000 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds SE2 194.000 194.000 Mesterskab
41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds SE2 193.000 193.000 Hovedskydning
41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
116861 Mads Repenning Jensen Helle Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
116861 Mads Repenning Jensen Helle Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
113675 Lisbeth Meldgaard Alslev Skytteforening VÅ2 188.000 188.000 Hovedskydning
113675 Lisbeth Meldgaard Alslev Skytteforening VÅ2 197.000 197.000 Mesterskab
119142 Alexander Jensen Rødding Skytteforening BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
119142 Alexander Jensen Rødding Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening SE3 192.000 192.000 Hovedskydning
41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening SE3 191.000 191.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds J1 197.000 197.000 Mesterskab
103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
125342 Gustav Klockmann Rødding Skytteforening BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
124634 Jacob Bo Nielsen Rødding Skytteforening UÅ2 182.000 182.000 Hovedskydning
41611 Bent P. Nielsen Brørup Skyttekreds VS1 189.000 189.000 Mesterskab
41611 Bent P. Nielsen Brørup Skyttekreds VS1 186.000 186.000 Hovedskydning
117124 Leif Ellegaard Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
117124 Leif Ellegaard Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds BK3 188.000 188.000 Mesterskab
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening SE1 192.000 192.000 Hovedskydning
103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds J1 198.000 198.000 Mesterskab
103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds J1 195.000 195.000 Hovedskydning
116196 Frederik M.M. Christensen Ribe Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
116196 Frederik M.M. Christensen Ribe Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
94500 Maja Bjerregaard Alslev Skytteforening US2 179.000 179.000 Mesterskab
94500 Maja Bjerregaard Alslev Skytteforening US2 182.000 182.000 Hovedskydning
117070 Signe Wobeser Nielsen Helle Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
117070 Signe Wobeser Nielsen Helle Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds SE3 183.000 183.000 Hovedskydning
41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds SE3 185.000 185.000 Mesterskab
124804 Viktor Røjkær Jensen Holsted Skyttekreds BK4 186.000 186.000 Hovedskydning
41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds UÅ2 183.000 183.000 Mesterskab
41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds UÅ2 187.000 187.000 Hovedskydning
100008 Henrik Olesen Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 194.000 194.000 Hovedskydning
100008 Henrik Olesen Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 189.000 189.000 Mesterskab
39776 Mogens Hansen-Bæck Rødding Skytteforening VÅ3 183.000 183.000 Hovedskydning
105404 Ann Nissen Rødding Skytteforening BK2 183.000 183.000 Mesterskab
105404 Ann Nissen Rødding Skytteforening BK2 184.000 184.000 Hovedskydning
108000 Benjamin Kjer Offersen Rødding Skytteforening J2 188.000 188.000 Hovedskydning
114180 Ebbe Dall Hansen Rødding Skytteforening J2 182.000 182.000 Hovedskydning
114786 Christian Mittag Rødding Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
114786 Christian Mittag Rødding Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
118844 Christoffer Mittag Rødding Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
118967 Sille Toftmand Rødding Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening US1 183.000 183.000 Hovedskydning
122528 Alexander Gregersen Rødding Skytteforening BK4 171.000 171.000 Mesterskab
122528 Alexander Gregersen Rødding Skytteforening BK4 176.000 176.000 Hovedskydning
122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
122533 Tobias Grønbæk Rødding Skytteforening BK4 177.000 177.000 Hovedskydning
122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening VS3 170.000 170.000 Hovedskydning
124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening BK4 181.000 181.000 Hovedskydning
125370 Rasmus Bull Christiansen Rødding Skytteforening BK4 180.000 180.000 Hovedskydning
34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening US1 194.000 194.000 Mesterskab
39806 Katrine Q Bondesen Ribe Skyttekreds UÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
120790 Kasper Clausen Skytteforeningen Sydvest BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
120790 Kasper Clausen Skytteforeningen Sydvest BK2 195.000 195.000 Mesterskab
124765 Mads Brorson Beck Skytteforeningen Sydvest BK3 192.000 192.000 Mesterskab
124765 Mads Brorson Beck Skytteforeningen Sydvest BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
124766 Tobias Sørensen Skytteforeningen Sydvest BK3 193.000 193.000 Mesterskab
124766 Tobias Sørensen Skytteforeningen Sydvest BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
125148 Kathrine Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 189.000 189.000 Mesterskab
125148 Kathrine Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
125434 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening BK4 183.000 183.000 Hovedskydning
125434 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening BK4 181.000 181.000 Mesterskab
39806 Katrine Q Bondesen Ribe Skyttekreds UÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening SE3 191.000 191.000 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 191.000 191.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 194.000 194.000 Mesterskab
123156 Lucas Pedersen Gram Skytteforening BK3 177.000 177.000 Mesterskab
123156 Lucas Pedersen Gram Skytteforening BK3 180.000 180.000 Hovedskydning
122649 Steffen Dall Hansen Rødding Skytteforening BK4 178.000 178.000 Hovedskydning
120866 Ida My Planitzer Rødding Skytteforening BK4 180.000 180.000 Hovedskydning
105405 Mikkel Nissen Rødding Skytteforening J2 183.000 183.000 Hovedskydning
105405 Mikkel Nissen Rødding Skytteforening J2 186.000 186.000 Mesterskab
125452 Niklas Pedersen Vejen/Skibelund Skf. J2 186.000 186.000 Hovedskydning
122308 Magnus Vase Brørup Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Mesterskab
122308 Magnus Vase Brørup Skyttekreds BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
98621 Jørgen Balzer Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 192.000 192.000 Hovedskydning
98621 Jørgen Balzer Gørding-Vejrup Skyttekreds VÅ1 192.000 192.000 Mesterskab
38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
119710 Mikkel Salk Rødding Skytteforening BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
119705 Mathias Jønsson Rødding Skytteforening BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 192.000 192.000 Hovedskydning
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab

Til toppen