Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
LDT 2 15m. cal22 2015-16 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Tommerup Skytteforening
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
VS3
178.000
178.000
Mesterskab
42687
Helge Mygil
Nordals Skyttekreds
SE3
186.000
186.000
Mesterskab
42687
Helge Mygil
Nordals Skyttekreds
SE3
185.000
185.000
Hovedskydning
43471
Jan Poulsen
Broagerlands Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
39655
Connie Schmidt
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
117670
Kasper Jørgensen
Sundeved Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
42449
Alex Rasmussen
Nordals Skyttekreds
VS3
165.000
165.000
Mesterskab
42449
Alex Rasmussen
Nordals Skyttekreds
VS3
166.000
166.000
Hovedskydning
113810
Martin Hansen
Sundeved Skytteforening
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
123202
Noah Grib Christiansen
Vojens Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
43002
Finn Christensen
Sundeved Skytteforening
VS2
178.000
178.000
Hovedskydning
116496
Kenneth Quast
Sundeved Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
110922
Simon Graversen
Sundeved Skytteforening
J2
181.000
181.000
Hovedskydning
42721
Kristian Bolding
Nordals Skyttekreds
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
123790
Sebastian Galthen
Broagerlands Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
98706
Emma Thyssen
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
39534
Sarah Brylle
Grænseegnens Skytteforening
US1
187.000
187.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
114773
Winnie Susan Monberg
Vojens Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
116390
Trine Goth Hansen
Vojens Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
123603
William Benjamin Paul
Vojens Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
123751
Rebecca Frilund
Vojens Skytteforening
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
97707
Martin Dyhrberg
Haderslev Skyttekreds
UÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
102158
Marie P. Detlevsen
Haderslev Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
109034
Mads Mandau
Haderslev Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111757
Mads Weidemann Bruhn
Haderslev Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
114294
Simon Jespersen
Haderslev Skyttekreds
BK2
186.000
186.000
Hovedskydning
118384
Signe Thomsen
Haderslev Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
124193
Jakob Radby
Haderslev Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
124193
Jakob Radby
Haderslev Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
124194
Carl Toft Sørensen
Haderslev Skyttekreds
BK4
194.000
194.000
Mesterskab
124194
Carl Toft Sørensen
Haderslev Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
42757
Tom Petersen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
43491
Dan Larsen
Broagerlands Skytteforening
SE2
199.000
199.000
Mesterskab
43491
Dan Larsen
Broagerlands Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
88384
Anette Lauritzen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
121641
Christian Jæger
Nordals Skyttekreds
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
123439
Jacob Brink
Nordals Skyttekreds
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
123440
Kristine Brink
Nordals Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
83333
Roman Damm
Sundeved Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
107378
Mads Lunde Graversen
Sundeved Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
117673
Jonas Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
119621
Markus Jensen
Sundeved Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
120854
Oliver Moisen
Sundeved Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
42421
Jørgen Lyk
Sønderborg Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
42421
Jørgen Lyk
Sønderborg Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
42869
Mathias Iversen
Sønderborg Skyttekreds
US2
182.000
182.000
Hovedskydning
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
187.000
187.000
Hovedskydning
107376
Jens Alexander Nielsen
Sønderborg Skyttekreds
UÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
112027
Philip Alexander Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
BK2
185.000
185.000
Hovedskydning
114058
Magnus Mosby Madsen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
118673
Lucas C.M. Schjelde
Sønderborg Skyttekreds
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
118673
Lucas C.M. Schjelde
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
118681
Oliver R. Johnsen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
120555
Mathias B. Kampp
Sønderborg Skyttekreds
BK4
178.000
178.000
Mesterskab
120555
Mathias B. Kampp
Sønderborg Skyttekreds
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
121608
Mads Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
121608
Mads Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
121967
Triton Rex Larsen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
173.000
173.000
Hovedskydning
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
123371
Søren Mandau
Haderslev Skyttekreds
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
123369
MaiBritt Priske
Haderslev Skyttekreds
VÅ3
178.000
178.000
Hovedskydning
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
101145
Lasse Kyhn Sørensen
Nordals Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
121970
Oliver Månson
Sønderborg Skyttekreds
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
92196
Fin Henriksen
Grænseegnens Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
103663
Ida R. Frederiksen
Grænseegnens Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
116385
Oliver S. Nielsen
Grænseegnens Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
118948
Magnus Linnet Olesen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
122183
Lucas R. Hansen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
122271
Kevin Mammen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
123530
Milan Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
123531
Mikkel Hansen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
123787
Lass L. Rasmusen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
123942
Sebastian Hermann
Grænseegnens Skytteforening
BK4
174.000
174.000
Hovedskydning
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ2
189.000
189.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE3
195.000
195.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE3
198.000
198.000
Mesterskab
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
42676
Jan Sørensen
Nordals Skyttekreds
VS2
183.000
183.000
Hovedskydning
42816
Petter Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
42699
Frank Hansen
Nordals Skyttekreds
VS1
186.000
186.000
Hovedskydning
42754
Torben Larsen
Nordals Skyttekreds
VS1
194.000
194.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
VS1
189.000
189.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
US1
190.000
190.000
Hovedskydning
123370
Dorte Franzeen Haraldson
Haderslev Skyttekreds
VS3
192.000
192.000
Hovedskydning
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
43004
Eva Jensen
Nordals Skyttekreds
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
43004
Eva Jensen
Nordals Skyttekreds
VS3
176.000
176.000
Mesterskab
87643
Torben Paulsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
107379
Hans-Peder Graversen
Sundeved Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
43501
Børge Paulsen
Broagerlands Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
43501
Børge Paulsen
Broagerlands Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
82092
Cecilie Højbjerg Hansen
Tommerup Skytteforening
US2
176.000
176.000
Hovedskydning
87609
Thomas Nielsen
Haderslev Skyttekreds
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
43352
Kristian Winter Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
107180
Joachim Jørgensen
Vojens Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
98290
Connie Valentin
Sundeved Skytteforening
US2
180.000
180.000
Hovedskydning
42425
Jan B. Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
189.000
189.000
Hovedskydning
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
94000
Anna Jensen
Nordals Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
93550
Per Rosenkilde-Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
114779
Linda Bech Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
123204
Sebastian Jensen
Vojens Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
123601
Mathilde Olesen
Vojens Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
123602
Martin Christoffer Paul
Vojens Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
123605
Klaus Dueholm
Vojens Skytteforening
SE3
193.000
193.000
Hovedskydning
44155
Morten Haa
Haderslev Skyttekreds
UÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
91803
Christian Dyhrberg
Haderslev Skyttekreds
UÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
98532
Signe Frits Nielsen
Haderslev Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
109037
Luna Mathiesen
Haderslev Skyttekreds
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
118385
Julie Thomsen
Haderslev Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
115791
Jonas Rose Midtgaard
Broagerlands Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
123157
Hans Nielsen Tychsen
Broagerlands Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
124299
Sebastian Dall Lindgreen
Broagerlands Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
42704
Erland Christensen
Nordals Skyttekreds
VS3
158.000
158.000
Hovedskydning
42704
Erland Christensen
Nordals Skyttekreds
VS3
167.000
167.000
Mesterskab
109042
Jennifer F. Damm
Nordals Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
109042
Jennifer F. Damm
Nordals Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Mesterskab
118670
Tobias Ellegård
Nordals Skyttekreds
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
121640
Anton Clausen
Nordals Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
121642
Christian Larsen
Nordals Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
121642
Christian Larsen
Nordals Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Mesterskab
123441
Niklas Petersen
Nordals Skyttekreds
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
42839
Niklas Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
UÅ2
186.000
186.000
Hovedskydning
94053
Mathias Nielsen
Sundeved Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
113811
Jonas Hvid
Sundeved Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
119618
Emma Lorenzen
Sundeved Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
119619
Tobias Jensen
Sundeved Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
86290
Irene Clausen
Sønderborg Skyttekreds
SE3
187.000
187.000
Mesterskab
86290
Irene Clausen
Sønderborg Skyttekreds
SE3
190.000
190.000
Hovedskydning
86291
Kjeld P. P. Clausen
Sønderborg Skyttekreds
SE3
192.000
192.000
Mesterskab
86291
Kjeld P. P. Clausen
Sønderborg Skyttekreds
SE3
190.000
190.000
Hovedskydning
99879
Mathias N Blankschøn
Sønderborg Skyttekreds
J2
178.000
178.000
Hovedskydning
101376
John Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
101376
John Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
121607
Daniel Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
122365
Rasmus Klinge Vandkær Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
122365
Rasmus Klinge Vandkær Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
123048
Mathias Månson
Sønderborg Skyttekreds
J2
173.000
173.000
Hovedskydning
103661
Signe K. Frederiksen
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
107183
Sebastian Petersen
Grænseegnens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
39648
Ebbe Thyssen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
111105
Peter Beier
Sparta Idrætsforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
82344
Jonas E. Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
117266
Mads S. Vosny
Grænseegnens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
43009
Erik Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
VS3
174.000
174.000
Hovedskydning
Til toppen