Grænseskydning 50m. 2016 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening VS1 194.000 194.000 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening VS1 195.000 195.000 Mesterskab
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Mesterskab
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 183.000 183.000 Mesterskab
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 183.000 183.000 Hovedskydning
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening SE2 197.000 197.000 Hovedskydning
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening SE2 193.000 193.000 Mesterskab
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds VÅ2 188.000 188.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds VÅ2 185.000 185.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
118673 Lucas C.M. Schjelde Sønderborg Skyttekreds BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
118673 Lucas C.M. Schjelde Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Mesterskab
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 191.000 191.000 Mesterskab
118675 Magnus Rusbjerg Sønderborg Skyttekreds BK2 196.000 196.000 Mesterskab
118675 Magnus Rusbjerg Sønderborg Skyttekreds BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
118681 Oliver R. Johnsen Sønderborg Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Mesterskab
118681 Oliver R. Johnsen Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
120555 Mathias B. Kampp Sønderborg Skyttekreds BK2 185.000 185.000 Mesterskab
120555 Mathias B. Kampp Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Mesterskab
121608 Mads Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
121608 Mads Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Mesterskab
121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds BK2 191.000 191.000 Mesterskab
120792 Jacob Henriksen Skytteforeningen Sydvest BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening SE2 192.000 192.000 Mesterskab
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening SE2 179.000 179.000 Hovedskydning
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 178.000 178.000 Mesterskab
116385 Oliver S. Nielsen Grænseegnens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
116385 Oliver S. Nielsen Grænseegnens Skytteforening BK1 195.000 195.000 Mesterskab
118948 Magnus Linnet Olesen Grænseegnens Skytteforening BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
122271 Kevin Mammen Grænseegnens Skytteforening BK3 176.000 176.000 Hovedskydning
122271 Kevin Mammen Grænseegnens Skytteforening BK3 170.000 170.000 Mesterskab
123787 Lass L. Rasmusen Grænseegnens Skytteforening BK3 184.000 184.000 Mesterskab
123787 Lass L. Rasmusen Grænseegnens Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 182.000 182.000 Hovedskydning
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 172.000 172.000 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening US1 194.000 194.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening US1 191.000 191.000 Mesterskab
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 185.000 185.000 Hovedskydning
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 177.000 177.000 Mesterskab
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
43374 Allan Clausen Skive skytteforening VS2 179.000 179.000 Hovedskydning
43374 Allan Clausen Skive skytteforening VS2 191.000 191.000 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
123204 Sebastian Jensen Vojens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123204 Sebastian Jensen Vojens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
43415 Pernille Porep Hadberg Broagerlands Skytteforening VS3 191.000 191.000 Hovedskydning
43415 Pernille Porep Hadberg Broagerlands Skytteforening VS3 190.000 190.000 Mesterskab
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Hovedskydning
122365 Rasmus Klinge Vandær Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
122365 Rasmus Klinge Vandær Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 191.000 191.000 Mesterskab
124447 Josephine Malmqvist Sønderborg Skyttekreds BK3 148.000 148.000 Hovedskydning
124447 Josephine Malmqvist Sønderborg Skyttekreds BK3 135.000 135.000 Mesterskab
120790 Kasper Clausen Skytteforeningen Sydvest BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
124766 Tobias Sørensen Skytteforeningen Sydvest BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
125148 Kathrine Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 194.000 194.000 Hovedskydning
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 195.000 195.000 Mesterskab
107183 Sebastian Petersen Grænseegnens Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
107183 Sebastian Petersen Grænseegnens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
123943 Gordon Bennett Grænseegnens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
123943 Gordon Bennett Grænseegnens Skytteforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
120162 Rigmor Jacobsen Gråsten Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
120162 Rigmor Jacobsen Gråsten Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 197.000 197.000 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK3 170.000 170.000 Mesterskab
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK3 174.000 174.000 Hovedskydning
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning

Til toppen