Sønderjydsk Mesterskab 50m 2015 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Mesterskab
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 186.0 186.0 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 190.0 190.0 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening SE2 195.0 195.0 Mesterskab
39534 Sarah Brylle Grænseegnens Skytteforening US2 189.0 189.0 Hovedskydning
39534 Sarah Brylle Grænseegnens Skytteforening US2 193.0 193.0 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE2 194.0 194.0 Mesterskab
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 192.0 192.0 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 187.0 187.0 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 197.0 197.0 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
118673 Lucas C.M. Schjelde Sønderborg Skyttekreds BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
118673 Lucas C.M. Schjelde Sønderborg Skyttekreds BK2 194.0 194.0 Mesterskab
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 189.0 189.0 Mesterskab
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 191.0 191.0 Hovedskydning
118675 Magnus Rusbjerg Sønderborg Skyttekreds BK3 191.0 191.0 Mesterskab
118675 Magnus Rusbjerg Sønderborg Skyttekreds BK3 188.0 188.0 Hovedskydning
118681 Oliver R. Johnsen Sønderborg Skyttekreds BK3 180.0 180.0 Mesterskab
118681 Oliver R. Johnsen Sønderborg Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK3 195.0 195.0 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
121608 Mads Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 195.0 195.0 Mesterskab
121608 Mads Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
121970 Oliver Månson Sønderborg Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
121970 Oliver Månson Sønderborg Skyttekreds BK3 160.0 160.0 Mesterskab
124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 187.0 187.0 Mesterskab
124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 192.0 192.0 Hovedskydning
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 197.0 197.0 Hovedskydning
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 196.0 196.0 Mesterskab
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 194.0 194.0 Hovedskydning
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 198.0 198.0 Mesterskab
116385 Oliver S. Nielsen Grænseegnens Skytteforening BK1 193.0 193.0 Hovedskydning
116385 Oliver S. Nielsen Grænseegnens Skytteforening BK1 194.0 194.0 Mesterskab
123787 Lass L. Rasmusen Grænseegnens Skytteforening BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
123787 Lass L. Rasmusen Grænseegnens Skytteforening BK3 177.0 177.0 Mesterskab
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 179.0 179.0 Mesterskab
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 146.0 146.0 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening VÅ2 188.0 188.0 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 195.0 195.0 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening VÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS2 195.0 195.0 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS2 188.0 188.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening US1 190.0 190.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening US1 191.0 191.0 Hovedskydning
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening VÅ1 189.0 189.0 Hovedskydning
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 179.0 179.0 Mesterskab
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 182.0 182.0 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Mesterskab
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
126352 Lasse Fritz Lundorf Sønderborg Skyttekreds BK3 188.0 188.0 Hovedskydning
126352 Lasse Fritz Lundorf Sønderborg Skyttekreds BK3 192.0 192.0 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 193.0 193.0 Hovedskydning
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 196.0 196.0 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK2 197.0 197.0 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 198.0 198.0 Mesterskab
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK2 193.0 193.0 Mesterskab
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
43415 Pernille Porep Hadberg Broagerlands Skytteforening VS3 188.0 188.0 Mesterskab
43415 Pernille Porep Hadberg Broagerlands Skytteforening VS3 189.0 189.0 Hovedskydning
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J2 186.0 186.0 Mesterskab
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J2 192.0 192.0 Hovedskydning
122365 Rasmus Klinge Vandær Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 178.0 178.0 Hovedskydning
122365 Rasmus Klinge Vandær Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 186.0 186.0 Mesterskab
124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 178.0 178.0 Mesterskab
124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 186.0 186.0 Hovedskydning
120790 Kasper Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 198.0 198.0 Mesterskab
120790 Kasper Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 198.0 198.0 Hovedskydning
124766 Tobias Sørensen Skytteforeningen Sydvest BK3 192.0 192.0 Mesterskab
124766 Tobias Sørensen Skytteforeningen Sydvest BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
125148 Kathrine Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 182.0 182.0 Hovedskydning
125148 Kathrine Clausen Skytteforeningen Sydvest BK3 189.0 189.0 Mesterskab
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 193.0 193.0 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 197.0 197.0 Mesterskab
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 192.0 192.0 Mesterskab
123943 Gordon Bennett Grænseegnens Skytteforening BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
123943 Gordon Bennett Grænseegnens Skytteforening BK3 191.0 191.0 Mesterskab
120162 Rigmor Jacobsen Gråsten Skytteforening BK3 196.0 196.0 Hovedskydning
120162 Rigmor Jacobsen Gråsten Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening VÅ1 193.0 193.0 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 196.0 196.0 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening BK2 190.0 190.0 Mesterskab
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening BK2 200.0 200.0 Mesterskab

Til toppen