DM Hold-kvalifikation Østjylland 3. runde (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup VS2 195.000 195.000 Hovedskydning
25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening US2 192.000 192.000 Hovedskydning
26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
79949 Mathias Nielsen VBF's Skyttelaug Hinnerup US2 182.000 182.000 Hovedskydning
88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
98796 Thomas Martinsen Midtdjurs skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
96039 Mikkel von der Lippe Samsø Skytteforening J2 200.000 200.000 Hovedskydning
111362 Andreas Pedersen Randers Skyttekreds J2 197.000 197.000 Hovedskydning
110272 Anders Herman Laursen Randers Skyttekreds J2 183.000 183.000 Hovedskydning
17480 Thomas Boen Flyvbjerg Århus Riffelskytte klub VS1 198.000 198.000 Hovedskydning
21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
99536 Nicolaj August Brock Jensen Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
104775 Simon Outzen VBF's Skyttelaug Hinnerup US2 126.000 126.000 Hovedskydning
105017 Casper Weinholt Pedersen Århus Riffelskytte klub J1 195.000 195.000 Hovedskydning
117047 Mark Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
80671 Maybritt Sloth Lynggaard VBF's Skyttelaug Hinnerup VS3 172.000 172.000 Hovedskydning
108127 Theis Norre Mikkelsen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK1 190.000 190.000 Hovedskydning
17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
104962 Jonas Møller Mikkelsen Randers Skyttekreds J2 198.000 198.000 Hovedskydning
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Randers Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
115473 Nick Skovsgaard Frandsen Randers Skyttekreds J2 197.000 197.000 Hovedskydning
117166 Daniel Kronborg Randers Skyttekreds J2 189.000 189.000 Hovedskydning
117780 Sarah Christensen Randers Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
121677 Jonas Abildgaard Nielsen Randers Skyttekreds J2 198.000 198.000 Hovedskydning
121678 Frederik Høegh Bjørkmann Randers Skyttekreds J2 194.000 194.000 Hovedskydning
121691 Magnus Wilson Pape Randers Skyttekreds BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
115090 Ivan Kongsgaard Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
118417 Daniel Norsgård Vinther Midtdjurs skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
120022 Josefine K R Kejser Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
113249 Noah Baad Schmidt Århus Riffelskytte klub J2 187.000 187.000 Hovedskydning
119395 Oscar Drengsgaard Århus Riffelskytte klub BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
122542 Anton E. S. Hansen Århus Riffelskytte klub BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
122543 Nicklas Dormann Juhl Århus Riffelskytte klub BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
123318 Oliver Trebbien Byskov Århus Riffelskytte klub BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
123491 Mads Bonde Århus Riffelskytte klub BK3 177.000 177.000 Hovedskydning
81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds SE2 191.000 191.000 Hovedskydning
18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
109468 Clara Ida Jensen Samsø Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
109469 Linda Ørum Samsø Skytteforening VÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening VÅ2 196.000 196.000 Hovedskydning
119783 Herman Mohr Nielsen Samsø Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
119874 Oliver Adler VBF's Skyttelaug Hinnerup BK1 193.000 193.000 Hovedskydning
119875 Rasmus Vestergaard VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
121398 Simon Vestergaard VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 169.000 169.000 Hovedskydning
120783 Svante Irskov Århus Riffelskytte klub BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
101279 Benjamin Lahn Pedersen Randers Skyttekreds J1 200.000 200.000 Hovedskydning
25303 Kirstine Bissø Svoboda Samsø Skytteforening J1 194.000 194.000 Hovedskydning
91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening US2 192.000 192.000 Hovedskydning
78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
98211 Andreas Ørgård Posniak Hansen Samsø Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening VS2 192.000 192.000 Hovedskydning
104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds J2 199.000 199.000 Hovedskydning
113218 Sebastian Vestergaard Randers Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
96824 Nathali Holmes Jensen Randers Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds SE2 197.000 197.000 Hovedskydning
25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
102102 Magnus Mikkelsen Randers Skyttekreds J2 199.000 199.000 Hovedskydning
123735 Patrick K Mogensen Århus Riffelskytte klub BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
35970 Diana Henriksen Århus Riffelskytte klub US1 195.000 195.000 Hovedskydning
114220 Sebastian Elbinger Pedersen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
119846 Rasmus Langberg Kivilaid VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
119847 Jens Nicolai Bøje Pedersen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
122677 Andreas Kristian Gundorph VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
106870 Kenni Vestergård Henriksen Randers Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
107607 Erik Kruse Randers Skyttekreds J2 197.000 197.000 Hovedskydning
114387 Julie H Christiansen Midtdjurs skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
118632 Christian Damsgaard Andreasen Midtdjurs skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub VS1 194.000 194.000 Hovedskydning
84764 Flemming Lohse Århus Riffelskytte klub SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
124000 Magnus L Ljungmann Århus Riffelskytte klub BK3 173.000 173.000 Hovedskydning
124001 Freddie Abraham Århus Riffelskytte klub J2 178.000 178.000 Hovedskydning
124002 Christian A Godvil Århus Riffelskytte klub J2 178.000 178.000 Hovedskydning
81514 Flemming Jensen VBF Skyttelaug/Århus SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening US2 182.000 182.000 Hovedskydning
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Samsø Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
120709 Sinuhe Mondrup Samsø Skytteforening BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
122795 Gustav Hemmingsen Samsø Skytteforening BK3 200.000 200.000 Hovedskydning
119877 Sebastian Kjeldskov VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 178.000 178.000 Hovedskydning
119879 Oskar Løvstrup Olesen VBF's Skyttelaug Hinnerup BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
120473 Rune Vestermark VBF's Skyttelaug Hinnerup BK2 195.000 195.000 Hovedskydning

Til toppen