Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Luftriffelturnering runde4 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Boddum-Ydby Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Karby Skyttekreds
Løgstør Sportsskytteklub
Sjørring Skytteforening
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
26791
Hans Christensen
Karby Skyttekreds
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
26777
Knud Søndergård
Karby Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
26801
Bjarne Noppenau
Karby Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
28888
Leif Noppenau
Karby Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
112069
Martin Svendsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
110231
Carl Monk Vangsgård
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
108491
Mille Frederiksen
Vilsted Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
VS1
198.000
198.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
13379
Karsten Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
103695
Bent Andersen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
106063
Poul Erik Christensen
Frederikshavn Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
102935
Victor B. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
102415
Jens Nielsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
103892
Kasper Schultz
Aalborg Skyttekreds
US2
191.000
191.000
Hovedskydning
106326
Angela Eggerstedt
Karby Skyttekreds
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
85989
Mathias Engelst
Karby Skyttekreds
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
116872
Dorthe K. Hegaard
Frederikshavn Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
116970
John Andersen
Frederikshavn Skyttekreds
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
86372
Christinna Herskind
Aalborg Skyttekreds
US1
197.000
197.000
Hovedskydning
106053
Jonathan Larsen
Frederikshavn Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
113442
Lars Padfield
Hjørring Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
102934
Kristian Møller Kristensen
Aalborg Skyttekreds
US2
179.000
179.000
Hovedskydning
117539
Caroline Lykke Larsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
88024
Nanna Lynggaard Kristensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
92807
Nikolaj Lund Nymann
Vester Hassing Skytteforening
US2
172.000
172.000
Hovedskydning
103890
Hanna Houen Jensen
Vester Hassing Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
108748
Kathrine Jakobsen
Vester Hassing Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
112545
Nicoline Frankfurth
Vodskov Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
123820
Emma Hejlesen Kristensen
Vester Hassing Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
124162
Mikkel Sloth Dahl
Vester Hassing Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
101919
Lonnie Heby Pedersen
Aalborg Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
105787
Niklas Pedersen
Aalborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
107515
Sune Grøn Bendixen
Hjørring Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
118537
Morten Christian Pedersen
Hjørring Skytteforening
BK3
200.000
200.000
Hovedskydning
11933
Lars P. M. Jakobsen
Vilsted Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
113368
Alex Rahr Maansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
117917
Jacob Nielsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
119841
Kasper Kajberg Christensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
82915
Anita Máck Zack
Vilsted Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
108494
Simon Key Hald
Vilsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
114433
Kasper M. Nielsen
Vilsted Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
123010
Magnus A. Larsen
Vilsted Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
123013
Julie Haahr
Vilsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
17242
Birgitte Kort Jørgensen
Aalborg Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
118344
Emil Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
119692
Morten Bols Pedersen
Vester Hassing Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
102409
Magnus Larsen
Vodskov Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
112396
Lene Billingsøe Dons Boldt
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
119022
Louise Krogsgaard
Vodskov Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
121676
Axel Aaes Christensen
Vodskov Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
113118
Anders Hansen
Aalborg Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
117764
Nicklas Christensen
Aalborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
10439
Søren Kogsbøll
Frederikshavn Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
106956
Michael Erbs
Frederikshavn Skyttekreds
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
28459
Ole Madsen
Sjørring Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
102579
Niels Kristian Christiansen
Sjørring Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
118982
Jonas Høegh Thomsen
Sjørring Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
28179
Tommy Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
88266
Inge Spanggaard Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
93561
Mogens Kappel
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
108405
Asker Hougs Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
108408
Lene Borch Hougs
Boddum-Ydby Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
110732
Emil Grud
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
113941
Jens Nicolajsen
Boddum-Ydby Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
114505
Søren Nørbjerg Larsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
115286
Mikael Kongensgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
118558
Jonas Tilsted
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
119405
Vinni Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
UÅ2
200.000
200.000
Hovedskydning
112683
Jesper Østergaard
Karby Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
108410
Rasmus Nicolajsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
27146
Allan Sørensen
Karby Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
112246
Anne Lise Herskind
Vodskov Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vodskov Skytteforening
UÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
53523
Annette Munkbøl
Aalborg Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
106985
Lotte Bredahl
Frederikshavn Skyttekreds
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
105786
Jonas Ø. Pedersen
Aalborg Skyttekreds
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
106059
Andreas Erbs
Frederikshavn Skyttekreds
UÅ2
187.000
187.000
Hovedskydning
29126
Bent Olesen
Sjørring Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
93142
Andreas Vølker
Aalborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
101636
Anton Christensen
Frederikshavn Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
116491
Lisa Andersen
Frederikshavn Skyttekreds
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
113586
Christian Bols Pedersen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
15758
Trine Weinreich Klit Andersen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
92905
Kaj Mørk
Vester Hassing Skytteforening
US2
183.000
183.000
Hovedskydning
97825
Frederik Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
US2
174.000
174.000
Hovedskydning
98051
Jonas Brix Kristensen
Vester Hassing Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
103891
Simon Houen Jensen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
104375
Freja Pedersen
Aalborg Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
95631
Mathias Haugaard Mikkelsen
Hjørring Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
106441
Thomas Grøn Bendixen
Hjørring Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
12102
Brian Jensen
Vilsted Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
VS3
173.000
173.000
Hovedskydning
120619
Inequ Cortsen
Vilsted Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
118657
Søren Cortsen
Vilsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
123014
Lucas Bech Jensen
Vilsted Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
114684
Mads Lynge
Vester Hassing Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
119628
Daniel Larsen
Vester Hassing Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
119630
Kasper Rosenmeier Jensen
Vester Hassing Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
103697
Jens Ingerslev Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
117040
Sebastian C. Bonde
Vodskov Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
118294
Nikolai Mou Nielsen
Vodskov Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
121974
Nicklas Frankfurth
Vodskov Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
VS1
197.000
197.000
Hovedskydning
121919
David Rønn
Aalborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
10514
Lars Rasmussen
Frederikshavn Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
10623
Anders L. Rasmussen
Frederikshavn Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
114946
Elias Erbs
Frederikshavn Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
28187
Stephanie Heidi Villund
Sjørring Skytteforening
UÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
28466
Nikolaj Madsen
Sjørring Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
118000
Jesper Larsen
Sjørring Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
122759
Ida B. K. Jensen
Sjørring Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
97871
Peter Josefsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
106376
Sixten Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
108411
Rune Hougs Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
110961
Kasper Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111532
Magnus Johansen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113511
Amanda M. Kongensgaard
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
113531
Hanne L. Johannesen
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
113576
Martin D. Riis
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113577
Mathias N. Nielsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
118319
Nicolaj Nielsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
118349
Laura Riemann Dahl
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
27041
Maria Birk Sørensen
Karby Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
95321
Amalie Birk D. Sørensen
Karby Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
101420
Mads Larsen Glöss
Karby Skyttekreds
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
112684
Jonas Nørgård
Karby Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
113843
Nina Guldbæk Larsen
Vodskov Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
103696
Louise Karstoft
Vodskov Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
104886
Emil Lindholt Nielsen
Aalborg Skyttekreds
US2
190.000
190.000
Hovedskydning
103315
Magnus Kristensen
Vodskov Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
102410
Mikkel Gjøderum Jørgensen
Vodskov Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
Til toppen