Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Krist himmelfart 2016 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Damsholte Skytteforening
Faxe Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Maribo Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vestfalster Skytteforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
119509
Mads Holten Mossin
Nykøbing F. Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
119509
Mads Holten Mossin
Nykøbing F. Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
106369
Emma Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
J2
189.000
189.000
Mesterskab
106369
Emma Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
92041
Søren Jensen
Vestfalster Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
92041
Søren Jensen
Vestfalster Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
98308
Poul-Erik Hagemann
Vestfalster Skytteforening
FRI
197.000
197.000
Mesterskab
98308
Poul-Erik Hagemann
Vestfalster Skytteforening
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
99459
Claus Hansen
Vestfalster Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Mesterskab
99459
Claus Hansen
Vestfalster Skytteforening
VÅ2
186.000
186.000
Hovedskydning
54168
Allan Bruun
Væggerløse Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
54168
Allan Bruun
Væggerløse Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
120475
Annette Nielsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
54883
Jane Pedersen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
187.000
187.000
Hovedskydning
54883
Jane Pedersen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
120475
Annette Nielsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
120321
Mathias Hedengran
Nykøbing F. Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
120321
Mathias Hedengran
Nykøbing F. Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
119510
Martin Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
119510
Martin Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
187.000
187.000
Mesterskab
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
108974
Kamilla Schlippe Jakobsen
Kongsted Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
108974
Kamilla Schlippe Jakobsen
Kongsted Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
116472
Benjamin Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
116472
Benjamin Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
55532
Gitte Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
55532
Gitte Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
118523
Lotte Herløv Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
118523
Lotte Herløv Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
J2
196.000
196.000
Mesterskab
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK2
183.000
183.000
Hovedskydning
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
190.000
190.000
Mesterskab
123401
Mikkel Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
123401
Mikkel Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Mesterskab
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
87542
Claus Frederiksen
Damsholte Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
87542
Claus Frederiksen
Damsholte Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
56391
Elisabeth Toftvad
Næstved Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
56391
Elisabeth Toftvad
Næstved Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
123155
Morten M. Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
186.000
186.000
Hovedskydning
123155
Morten M. Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Mesterskab
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
72629
Simon Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
US1
196.000
196.000
Hovedskydning
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
US1
196.000
196.000
Mesterskab
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
54631
Bjarne Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
54631
Bjarne Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
183.000
183.000
Mesterskab
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Mesterskab
55884
Martin Christensen
Næstved Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
187.000
187.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
55884
Martin Christensen
Næstved Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
112758
Rudy T. Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
112758
Rudy T. Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
191.000
191.000
Mesterskab
72629
Simon Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Mesterskab
55366
Svend Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
182.000
182.000
Hovedskydning
55366
Svend Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
191.000
191.000
Mesterskab
56284
Benny Christiansen
Faxe Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
56284
Benny Christiansen
Faxe Skytteforening
SE1
190.000
190.000
Mesterskab
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
53053
Per Henriksen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
123153
Benjamin M. Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
123153
Benjamin M. Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
54172
Preben Grubbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
188.000
188.000
Hovedskydning
54172
Preben Grubbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
105053
Anne M. Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
105053
Anne M. Hansen
Vestfalster Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
180.000
180.000
Hovedskydning
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
187.000
187.000
Hovedskydning
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
111560
Anders Røge
Næstved Skytteforening
UÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
111560
Anders Røge
Næstved Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
54556
Jens West
Vestfalster Skytteforening
VS2
197.000
197.000
Mesterskab
103957
Andreas Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
103957
Andreas Jørgensen
Kongsted Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
99427
Bent Christensen
Kongsted Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
99427
Bent Christensen
Kongsted Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
53229
Kaj Pedersen
Maribo Skytteforening
SE2
183.000
183.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Maribo Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
UÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
UÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
UÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
54556
Jens West
Vestfalster Skytteforening
VS2
192.000
192.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
196.000
196.000
Mesterskab
53699
Ninette Sørensen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
53699
Ninette Sørensen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
VÅ2
186.000
186.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Mesterskab
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
81869
Leif Nielsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
81869
Leif Nielsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Mesterskab
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
191.000
191.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
99433
Alexander Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
99433
Alexander Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
FRI
199.000
199.000
Hovedskydning
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
FRI
197.000
197.000
Mesterskab
119511
Simon Sivebæk
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
119511
Simon Sivebæk
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
54298
Mogens Guldborg Jensen
Vestfalster Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
94835
Helle Hagemann
Vestfalster Skytteforening
FRI
198.000
198.000
Hovedskydning
94835
Helle Hagemann
Vestfalster Skytteforening
FRI
192.000
192.000
Mesterskab
109972
Kjeld Jensen
Vestfalster Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
109972
Kjeld Jensen
Vestfalster Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
121543
Kim Benny Rasmussen
Vestfalster Skytteforening
VÅ2
178.000
178.000
Hovedskydning
121543
Kim Benny Rasmussen
Vestfalster Skytteforening
VÅ2
184.000
184.000
Mesterskab
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
99458
Michael Hansen
Vestfalster Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
99458
Michael Hansen
Vestfalster Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
Til toppen