Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Dauglykke Cup 15m 2016 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Alsønderup S, G & I
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Dauglykke Skytteforening
Espergærde Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Helsinge S&i - Skytteafd.
Helsingør Salonskytte Forening
Melby Skytteforening
Søborg SG&I
Søllerød Skytteforening
Tikøb Skytteforening
Tisvildeleje Gymnastik Forening
Værløse Skytteforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
63473
Ole H. Hansen
Alsønderup S, G & I
SE2
189.000
189.000
Mesterskab
63473
Ole H. Hansen
Alsønderup S, G & I
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
63955
Gitte Thomsen
Melby Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
63955
Gitte Thomsen
Melby Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
64725
Knud Børge Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
64725
Knud Børge Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
63950
Jørgen Simonsen
Melby Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
63950
Jørgen Simonsen
Melby Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
63482
Niels Christensen
Alsønderup S, G & I
VS1
189.000
189.000
Hovedskydning
63482
Niels Christensen
Alsønderup S, G & I
VS1
190.000
190.000
Mesterskab
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
114409
Sebastian Larsen
Søborg SG&I
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
114409
Sebastian Larsen
Søborg SG&I
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
101188
Nicolai Hougesen
Ølstykke Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
101188
Nicolai Hougesen
Ølstykke Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
81975
Børge Verner Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
181.000
181.000
Hovedskydning
81975
Børge Verner Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
182.000
182.000
Mesterskab
64579
Thomas Møllegaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
US2
181.000
181.000
Mesterskab
64579
Thomas Møllegaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
US2
173.000
173.000
Hovedskydning
124010
Tina Rasmussen
Tikøb Skytteforening
VÅ3
192.000
192.000
Mesterskab
124010
Tina Rasmussen
Tikøb Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
118815
Mikkel Kuhlmann
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
118815
Mikkel Kuhlmann
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
106884
Sebastian Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
106884
Sebastian Nielsen
Ølstykke Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
115167
Camilla Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
UÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
115167
Camilla Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
173.000
173.000
Hovedskydning
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
183.000
183.000
Mesterskab
115194
Michael Bredgaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
115194
Michael Bredgaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ3
192.000
192.000
Mesterskab
104700
Nicklas Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
104700
Nicklas Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
J2
199.000
199.000
Mesterskab
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ3
195.000
195.000
Hovedskydning
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ3
193.000
193.000
Mesterskab
106535
Simon Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
106535
Simon Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
J1
192.000
192.000
Mesterskab
VS3
169.000
169.000
Mesterskab
VS3
172.000
172.000
Hovedskydning
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
VS3
179.000
179.000
Mesterskab
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
122560
Louise Taul
Melby Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
122560
Louise Taul
Melby Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
123766
Frederik Rosenø
Søborg SG&I
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
123766
Frederik Rosenø
Søborg SG&I
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
115568
Mads Korfitzen
Dauglykke Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
115568
Mads Korfitzen
Dauglykke Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
121388
Christian Ansbjerg
Værløse Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
121388
Christian Ansbjerg
Værløse Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
117689
Sofie E. Larsen
Søborg SG&I
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
117689
Sofie E. Larsen
Søborg SG&I
J2
191.000
191.000
Mesterskab
114217
Marcus Bredgaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
114217
Marcus Bredgaard
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
63388
Willy Jensen
Alsønderup S, G & I
SE3
185.000
185.000
Mesterskab
63388
Willy Jensen
Alsønderup S, G & I
SE3
183.000
183.000
Hovedskydning
64900
Kristine Holm Pedersen
Tisvildeleje Gymnastik Forening
US2
185.000
185.000
Mesterskab
64900
Kristine Holm Pedersen
Tisvildeleje Gymnastik Forening
US2
184.000
184.000
Hovedskydning
116881
Lukas Munch-Boutrup
Ølstykke Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
116881
Lukas Munch-Boutrup
Ølstykke Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
122950
Bastian Eckert Busgaard
Ølstykke Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
122950
Bastian Eckert Busgaard
Ølstykke Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
123556
Mathias Rasmussen
Ølstykke Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
123556
Mathias Rasmussen
Ølstykke Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
124007
Jakob Jensen
Tikøb Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Mesterskab
124007
Jakob Jensen
Tikøb Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
124014
Magnus Plambeck Olsen
Tikøb Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
124014
Magnus Plambeck Olsen
Tikøb Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
124016
Alex Schleimann
Tikøb Skytteforening
BK4
152.000
152.000
Hovedskydning
124016
Alex Schleimann
Tikøb Skytteforening
BK4
155.000
155.000
Mesterskab
63945
Mette Pedersen
Melby Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
63945
Mette Pedersen
Melby Skytteforening
UÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
122559
Victor Appelquist
Melby Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
122559
Victor Appelquist
Melby Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
115201
Petrine Jakobsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
115201
Petrine Jakobsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ2
195.000
195.000
Mesterskab
122822
Oliver Brydensholt Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122822
Oliver Brydensholt Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
65515
Ole Pedersen
Dauglykke Skytteforening
SE3
191.000
191.000
Hovedskydning
65515
Ole Pedersen
Dauglykke Skytteforening
SE3
192.000
192.000
Mesterskab
65562
Jes Olsen
Dauglykke Skytteforening
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
65562
Jes Olsen
Dauglykke Skytteforening
VÅ3
198.000
198.000
Mesterskab
102322
Line Egesø Bagger
Dauglykke Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
102322
Line Egesø Bagger
Dauglykke Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
105728
Mathilde Pedersen
Dauglykke Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
105728
Mathilde Pedersen
Dauglykke Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
123405
Benjamin Dolmer
Dauglykke Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
123405
Benjamin Dolmer
Dauglykke Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
85869
Jesper Sachs
Frederikssund Skytteforening, IF1864
US2
182.000
182.000
Mesterskab
85869
Jesper Sachs
Frederikssund Skytteforening, IF1864
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
120517
Bjørn Raaby
Værløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
120517
Bjørn Raaby
Værløse Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
111897
Magnus Juul
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
111897
Magnus Juul
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK1
186.000
186.000
Hovedskydning
121755
Sofus Larsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
121755
Sofus Larsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
188.000
188.000
Mesterskab
89907
Mads Johansen
Espergærde Skytteforening
US2
177.000
177.000
Mesterskab
89907
Mads Johansen
Espergærde Skytteforening
US2
175.000
175.000
Hovedskydning
63279
Sara Brix Sivertsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
US2
183.000
183.000
Hovedskydning
63279
Sara Brix Sivertsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
US2
179.000
179.000
Mesterskab
101867
Jacob Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
101867
Jacob Erholt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
107587
Megan Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
107587
Megan Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
118186
Louie Gøttsche
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK3
198.000
198.000
Mesterskab
118186
Louie Gøttsche
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
119866
Niels Lundblad
Tikøb Skytteforening
VÅ3
183.000
183.000
Hovedskydning
119866
Niels Lundblad
Tikøb Skytteforening
VÅ3
185.000
185.000
Mesterskab
124263
Frederik Kjellberg
Dauglykke Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
124263
Frederik Kjellberg
Dauglykke Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
64882
Stefan Pedersen
Tisvildeleje Gymnastik Forening
VS3
158.000
158.000
Mesterskab
64882
Stefan Pedersen
Tisvildeleje Gymnastik Forening
VS3
158.000
158.000
Hovedskydning
64893
Marinus Larsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
64893
Marinus Larsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
J1
194.000
194.000
Mesterskab
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
193.000
193.000
Mesterskab
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
192.000
192.000
Hovedskydning
103961
Victor Nielsen
Ølstykke Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
103961
Victor Nielsen
Ølstykke Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
65216
Jonas Holm-Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
US2
192.000
192.000
Hovedskydning
65216
Jonas Holm-Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
US2
185.000
185.000
Mesterskab
62482
René Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
62482
René Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
93044
Bjarne Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
93044
Bjarne Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
110869
Elena Aarøe
Dauglykke Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
110869
Elena Aarøe
Dauglykke Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
189.000
189.000
Mesterskab
65327
Kurt Olsen
Tikøb Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Mesterskab
65327
Kurt Olsen
Tikøb Skytteforening
SE3
186.000
186.000
Hovedskydning
105443
Joakim Bohn
Tikøb Skytteforening
US2
159.000
159.000
Hovedskydning
105443
Joakim Bohn
Tikøb Skytteforening
US2
157.000
157.000
Mesterskab
122887
Gitte Appelquist
Melby Skytteforening
VÅ3
192.000
192.000
Mesterskab
122887
Gitte Appelquist
Melby Skytteforening
VÅ3
195.000
195.000
Hovedskydning
123406
Ida Mille Meldgaard
Espergærde Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
123406
Ida Mille Meldgaard
Espergærde Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
125021
Kasper Leth Jensen
Espergærde Skytteforening
VS3
172.000
172.000
Hovedskydning
125021
Kasper Leth Jensen
Espergærde Skytteforening
VS3
172.000
172.000
Mesterskab
118784
Magnus Præstegaard
Værløse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
118784
Magnus Præstegaard
Værløse Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
107588
Natalie Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
107588
Natalie Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
188.000
188.000
Mesterskab
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
193.000
193.000
Mesterskab
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
185.000
185.000
Hovedskydning
65486
Vagn Due
Dauglykke Skytteforening
SE3
192.000
192.000
Mesterskab
65486
Vagn Due
Dauglykke Skytteforening
SE3
194.000
194.000
Hovedskydning
118540
Mia Toxværd
Melby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
118540
Mia Toxværd
Melby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
61712
Jørgen Andersen
Værløse Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
61712
Jørgen Andersen
Værløse Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
63967
Jannik Jensen
Melby Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
63967
Jannik Jensen
Melby Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
64228
Tommy Benn
Melby Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
64228
Tommy Benn
Melby Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
83692
Victoria H. Hansen
Ølstykke Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
83692
Victoria H. Hansen
Ølstykke Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
116613
Oliver Dall Hansen
Ølstykke Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
116613
Oliver Dall Hansen
Ølstykke Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
124941
Stephanie Vinther
Dauglykke Skytteforening
VÅ3
190.000
190.000
Mesterskab
124941
Stephanie Vinther
Dauglykke Skytteforening
VÅ3
190.000
190.000
Hovedskydning
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
63046
Mads Frandsen
Dauglykke Skytteforening
US2
187.000
187.000
Mesterskab
63046
Mads Frandsen
Dauglykke Skytteforening
US2
182.000
182.000
Hovedskydning
119972
Frederik Brydensholt Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
119972
Frederik Brydensholt Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
115606
Victoria Laudrup
Dauglykke Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
115606
Victoria Laudrup
Dauglykke Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
104564
Max Franke
Søllerød Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
104564
Max Franke
Søllerød Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
98509
Michael Linde Bentzen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
98509
Michael Linde Bentzen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
115628
Mikkel Kannik
Ølstykke Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
115628
Mikkel Kannik
Ølstykke Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
63343
Flemming Walther
Melby Skytteforening
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
63343
Flemming Walther
Melby Skytteforening
SE3
186.000
186.000
Mesterskab
87465
Sebastian Holmer
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
87465
Sebastian Holmer
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
198.000
198.000
Mesterskab
121916
Morten Wulff Harslund
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
121916
Morten Wulff Harslund
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
125020
Jacob Leth Jensen
Espergærde Skytteforening
VS3
161.000
161.000
Mesterskab
125020
Jacob Leth Jensen
Espergærde Skytteforening
VS3
153.000
153.000
Hovedskydning
92316
Peter Johansen
Espergærde Skytteforening
SE3
176.000
176.000
Hovedskydning
92316
Peter Johansen
Espergærde Skytteforening
SE3
178.000
178.000
Mesterskab
64627
Ove Petersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
192.000
192.000
Hovedskydning
64627
Ove Petersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
184.000
184.000
Mesterskab
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
Til toppen