Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Egestævnet 2016 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Fyn
Alle foreninger
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Bullerup Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Horne Skytteforening
Kullerup/Refsvindinge If.
Middelfart Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Nr. Esterbølle Skytteforening
Nyborg Skytteforening
Otterup Skytteforening
Særslev Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
VS2
191.000
191.000
Hovedskydning
112325
Dorthe Vanggaard
Særslev Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
112325
Dorthe Vanggaard
Særslev Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS1
196.000
196.000
Hovedskydning
110044
Laura Højris From Petersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
110044
Laura Højris From Petersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
49818
Randi Lisborg Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
VS2
194.000
194.000
Hovedskydning
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
US2
182.000
182.000
Mesterskab
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
US2
179.000
179.000
Hovedskydning
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
48350
Leif Hansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
118987
Nikolaj Andersen
Nyborg Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
118987
Nikolaj Andersen
Nyborg Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
122941
Helene Eckardt
Horne Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
122941
Helene Eckardt
Horne Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
122828
Victor Holmegaard
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
122828
Victor Holmegaard
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
48293
Bent Ove Hansen
Horne Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
112034
Marc Lykke Kjellmann
Horne Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
112034
Marc Lykke Kjellmann
Horne Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
120607
Kristian Henningsen
Otterup Skytteforening
BK1
191.000
191.000
Mesterskab
120607
Kristian Henningsen
Otterup Skytteforening
BK1
186.000
186.000
Hovedskydning
124874
Marie Louise Rudbech
Nyborg Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Mesterskab
124874
Marie Louise Rudbech
Nyborg Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
49236
Morten Tøttrup
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ2
186.000
186.000
Hovedskydning
49236
Morten Tøttrup
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Mesterskab
119911
Jonas Riis Jensen
Nyborg Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
119911
Jonas Riis Jensen
Nyborg Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
124324
Bjørn Reinhold Rudbech
Nyborg Skytteforening
VS3
173.000
173.000
Hovedskydning
94888
Arne Hansen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
183.000
183.000
Mesterskab
94888
Arne Hansen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
199.000
199.000
Hovedskydning
120013
Anine Aagren Jensen
Otterup Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
120013
Anine Aagren Jensen
Otterup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
49348
Helle Jørgensen
Særslev Skytteforening
SE1
183.000
183.000
Hovedskydning
52481
Torben S. Nielsen
Særslev Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
52481
Torben S. Nielsen
Særslev Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
112816
Bernhard Hansen
Særslev Skytteforening
SE2
183.000
183.000
Hovedskydning
112816
Bernhard Hansen
Særslev Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
49907
Max Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
49907
Max Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
112188
Karl William Klausen
Bullerup Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
112188
Karl William Klausen
Bullerup Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
49486
Vang Jarl
Særslev Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
49486
Vang Jarl
Særslev Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
US2
188.000
188.000
Hovedskydning
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
US2
178.000
178.000
Mesterskab
107892
Søren Peter Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ1
191.000
191.000
Mesterskab
107892
Søren Peter Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
115367
Kian Nykjær
Nyborg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
115367
Kian Nykjær
Nyborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
104337
Pia Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
UÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
104337
Pia Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
UÅ2
192.000
192.000
Mesterskab
121230
Kim Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
121230
Kim Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
50333
Svend E. Christensen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
50333
Svend E. Christensen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Mesterskab
115755
Mie Povelsen
Otterup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
115755
Mie Povelsen
Otterup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
120299
Magnus Povelsen
Otterup Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
107015
Jens Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
107015
Jens Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
179.000
179.000
Hovedskydning
125478
Alexander Holmstrøm Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
125478
Alexander Holmstrøm Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
119910
Jeppe Riis Jensen
Nyborg Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
119910
Jeppe Riis Jensen
Nyborg Skytteforening
BK2
185.000
185.000
Hovedskydning
119912
Niklas Holm Riis
Nyborg Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
119912
Niklas Holm Riis
Nyborg Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
50469
Jens Gormsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS3
177.000
177.000
Hovedskydning
86743
Jacob Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
181.000
181.000
Mesterskab
86743
Jacob Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
98846
Elisabeth Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
163.000
163.000
Mesterskab
98846
Elisabeth Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
167.000
167.000
Hovedskydning
122328
Ane Berlin
Nyborg Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
122328
Ane Berlin
Nyborg Skytteforening
J2
182.000
182.000
Mesterskab
114591
Kamilla Jørgensen
Bullerup Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
114591
Kamilla Jørgensen
Bullerup Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
110050
Amalie Schacht
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
110050
Amalie Schacht
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
114405
Laura Langkjær-Gormsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
114405
Laura Langkjær-Gormsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
186.000
186.000
Hovedskydning
113871
Oliver Holm
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
179.000
179.000
Hovedskydning
113871
Oliver Holm
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
187.000
187.000
Mesterskab
124437
Vicki Holm
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
124437
Vicki Holm
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
116724
Martin Holmegaard
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
116724
Martin Holmegaard
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
90858
Lise Munter
Bullerup Skyttekreds
UÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Bullerup Skyttekreds
UÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
113869
Christian Larsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
113869
Christian Larsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen