Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DM pistolterræn cal. 22-32 2016 (Grovpistol cal. 32) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Allingåbro Skytteforening
Ballerup Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Djurslands PistolKlub
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Hem Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Hørsholm Pistolforening
Knabstrup Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Københavns Amts Skyttelaug
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
Lind Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
RI 98 Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Ringsted Skytteforening
Rønde Skytteforening
Sejs-Svejbæk Skytteforening
Skjern Skytteforening
St. Restrup Idrætsforening
Stenløse Skytteforening
Strøby Skytteforening
Thisted Pistolklub
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
Vejle Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Værløse Skytteforening
Ølsted Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Østbirk Pistol Skytter
Aalborg Skyttekreds
Århus Pistolklub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
62731
Peter Larsen
Værløse Skytteforening
GP
40.000
31.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
GP
26.000
20.000
Hovedskydning
66161
Knud Winther Knudsen
Hørsholm Pistolforening
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
23219
Bent Kjeldsen
Rønde Skytteforening
GP
48.000
37.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Brørup Skyttekreds
GP
55.000
42.000
Hovedskydning
17477
Valther Jørgensen
Allingåbro Skytteforening
GP
32.000
25.000
Hovedskydning
114399
Poul Pedersen
Korsør Skytteforening
GP
54.000
42.000
Hovedskydning
114401
Tim Pedersen
Korsør Skytteforening
GP
34.000
26.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Hem Skytteforening
GP
42.000
32.000
Hovedskydning
110155
Sebastian Emil Nielsen
RI 98 Skytteforening
GP
38.000
29.000
Hovedskydning
19102
Kirsten Malene Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
GP
48.000
37.000
Hovedskydning
21143
John Walker
Vejle Skytteforening
GP
28.000
22.000
Hovedskydning
37943
Find Pedersen
Skjern Skytteforening
GP
36.000
28.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
GP
63.000
48.000
Hovedskydning
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
GP
45.000
35.000
Hovedskydning
122578
Bjarne W. A. Obel
RI 98 Skytteforening
GP
40.000
31.000
Hovedskydning
94652
Kaare Grønvold
Strøby Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
31973
René Sloth Kandelsdorff
Lind Skytteforening
GP
47.000
36.000
Hovedskydning
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
GP
41.000
32.000
Hovedskydning
88413
Rene Loholt
Korsør Skytteforening
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
92513
Henrik Lindegaard
RI 98 Skytteforening
GP
41.000
32.000
Hovedskydning
67769
Bo Carstensen
RI 98 Skytteforening
GP
44.000
34.000
Hovedskydning
24106
Henrik Kruse Pedersen
Århus Pistolklub
GP
61.000
47.000
Hovedskydning
86974
Franck Wagnersen
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
GP
39.000
30.000
Hovedskydning
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
GP
62.000
48.000
Hovedskydning
24744
Dan Troelsen
Århus Pistolklub
GP
49.000
38.000
Hovedskydning
91152
Gitte Nysten Hansen
Århus Pistolklub
GP
25.000
19.000
Hovedskydning
103432
Ulrik Grodt
Ølsted Skytteforening
GP
45.000
35.000
Hovedskydning
50309
Andreas Kristensen
Vissenbjerg Skytteforening
GP
59.000
45.000
Hovedskydning
62650
Niels W. Nielsen
Hørsholm Pistolforening
GP
65.000
50.000
Hovedskydning
59263
Povl Nissen
Korsør Skytteforening
GP
31.000
24.000
Hovedskydning
18494
Benny Dyrby Pedersen
Djurslands PistolKlub
GP
34.000
26.000
Hovedskydning
81630
Hans-Jørgen Mortensen
Korsør Skytteforening
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
35750
Bjarne Kyed
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
GP
56.000
43.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
GP
51.000
39.000
Hovedskydning
68155
Erling von Fuglsang
Ballerup Skytteforening
GP
69.000
53.000
Hovedskydning
68234
Kenneth Hilligsøe
Ballerup Skytteforening
GP
40.000
31.000
Hovedskydning
87057
Jonas Ørtoft Larsen
Ballerup Skytteforening
GP
50.000
38.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
GP
46.000
35.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
GP
41.000
32.000
Hovedskydning
32051
Ove Skinnerup
Lind Skytteforening
GP
40.000
31.000
Hovedskydning
11094
Lars Peter Høgh
Hjørring Skytteforening
GP
51.000
39.000
Hovedskydning
56463
Hans S. Madsen
Kongsted Skytteforening
GP
31.000
24.000
Hovedskydning
80150
Dieter Meier
Skjern Skytteforening
GP
33.000
25.000
Hovedskydning
32035
Peter Davis
Lind Skytteforening
GP
43.000
33.000
Hovedskydning
47330
Anne Sofie Rosenlund
Vissenbjerg Skytteforening
GP
43.000
33.000
Hovedskydning
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
GP
63.000
48.000
Hovedskydning
29055
Ebbe Sørensen
Thisted Pistolklub
GP
52.000
40.000
Hovedskydning
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
GP
65.000
50.000
Hovedskydning
38077
Martin Høholt
Skjern Skytteforening
GP
64.000
49.000
Hovedskydning
56688
Kurt Christensen
Hørsholm Pistolforening
GP
59.000
45.000
Hovedskydning
35317
Søren Madsen
Vejle Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
81109
John Harry Nielsen
Ørnhøj Skytteforening
GP
63.000
48.000
Hovedskydning
31855
Thomas Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
GP
64.000
49.000
Hovedskydning
68367
Flemming Haagensen
Ballerup Skytteforening
GP
44.000
34.000
Hovedskydning
16843
Bendt Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
GP
54.000
42.000
Hovedskydning
12731
Torben B. Schmidt
St. Restrup Idrætsforening
GP
41.000
32.000
Hovedskydning
121679
John Christian Gerhauge
Ølsted Skytteforening
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
93721
Morten Furholt Hansen
Ringsted Skytteforening
GP
39.000
30.000
Hovedskydning
116162
Christian Lauge Jensen
Djurslands PistolKlub
GP
50.000
38.000
Hovedskydning
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
GP
35.000
27.000
Hovedskydning
106744
Per Hermansen
RI 98 Skytteforening
GP
38.000
29.000
Hovedskydning
57359
Johnny Ole Larsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
GP
47.000
36.000
Hovedskydning
97223
Mads Dallerup
Vissenbjerg Skytteforening
GP
30.000
23.000
Hovedskydning
76128
Kenneth Aagaard Bjørnsholm
Vissenbjerg Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
GP
45.000
35.000
Hovedskydning
22786
Michael Strøm
Århus Pistolklub
GP
49.000
38.000
Hovedskydning
24801
Lars Gregersen
Århus Pistolklub
GP
33.000
25.000
Hovedskydning
100339
Lasse Møller Gregersen
Århus Pistolklub
GP
24.000
18.000
Hovedskydning
24121
Steffen Høgh
Århus Pistolklub
GP
59.000
45.000
Hovedskydning
32017
Poul Nykjær
Lind Skytteforening
GP
46.000
35.000
Hovedskydning
24732
Mikkel Troelsen
Århus Pistolklub
GP
44.000
34.000
Hovedskydning
34754
Thomas Hvid
Ølsted Skytteforening
GP
43.000
33.000
Hovedskydning
76055
Kim Juul
Ølsted Skytteforening
GP
44.000
34.000
Hovedskydning
120600
Kurt Petersen
Knabstrup Skytteforening
GP
31.000
24.000
Hovedskydning
105816
Kenneth Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
GP
62.000
48.000
Hovedskydning
59467
Morten Petersen
Korsør Skytteforening
GP
56.000
43.000
Hovedskydning
119568
Aleksandar Duracov
Ballerup Skytteforening
GP
28.000
22.000
Hovedskydning
86053
Jimmy Larsen
Korsør Skytteforening
GP
68.000
52.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
GP
52.000
40.000
Hovedskydning
122285
Izabela Duracova
Ballerup Skytteforening
GP
25.000
19.000
Hovedskydning
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
GP
61.000
47.000
Hovedskydning
45770
John Amdi Rasmussen
Vissenbjerg Skytteforening
GP
30.000
23.000
Hovedskydning
56361
Kent Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
GP
61.000
47.000
Hovedskydning
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
20256
Anna Lis Nybo
Østbirk Pistol Skytter
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
GP
55.000
42.000
Hovedskydning
36252
Richard Davis
Lind Skytteforening
GP
56.000
43.000
Hovedskydning
56426
Simon Madsen
Holmegaard Skytteforening
GP
66.000
51.000
Hovedskydning
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
GP
42.000
32.000
Hovedskydning
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
GP
49.000
38.000
Hovedskydning
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
GP
64.000
49.000
Hovedskydning
GP
50.000
38.000
Hovedskydning
71278
Peter Munck Eriksen
Århus Pistolklub
GP
42.000
32.000
Hovedskydning
16986
Michael Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
GP
62.000
48.000
Hovedskydning
87302
Bjarne Høj
Skjern Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
87303
Alex Høj
Skjern Skytteforening
GP
51.000
39.000
Hovedskydning
20984
Nathasja Juul
Ølsted Skytteforening
GP
40.000
31.000
Hovedskydning
121612
Brian Holm
Vejle Skytteforening
GP
22.000
17.000
Hovedskydning
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
GP
70.000
54.000
Hovedskydning
110156
Benny Kjeld Bille Nielsen
RI 98 Skytteforening
GP
59.000
45.000
Hovedskydning
118273
Allan Riemer
Knabstrup Skytteforening
GP
43.000
33.000
Hovedskydning
63341
Flemming Rask
Hørsholm Pistolforening
GP
44.000
34.000
Hovedskydning
90306
Annette Winther
RI 98 Skytteforening
GP
55.000
42.000
Hovedskydning
37659
Preben Pedersen
Skjern Skytteforening
GP
65.000
50.000
Hovedskydning
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
GP
54.000
42.000
Hovedskydning
68245
Jim Poulsen
Ballerup Skytteforening
GP
53.000
41.000
Hovedskydning
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
GP
46.000
35.000
Hovedskydning
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
GP
58.000
45.000
Hovedskydning
Til toppen