DGI midtjylland skydning landsdelsmesterskab (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
19486 Allan T. Pedersen Viborg Skytteforening VÅ2 146.0 146.0 Hovedskydning
19486 Allan T. Pedersen Viborg Skytteforening VÅ2 148.0 148.0 Mesterskab
79881 Jesper Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 146.0 146.0 Hovedskydning
111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 141.0 141.0 Mesterskab
111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 137.0 137.0 Hovedskydning
22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds SE2 138.0 138.0 Hovedskydning
22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds SE2 141.0 141.0 Mesterskab
117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening BK 136.0 136.0 Hovedskydning
112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening BK 134.0 134.0 Mesterskab
111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening BK 145.0 145.0 Mesterskab
111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 141.0 141.0 Hovedskydning
104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening BK 144.0 144.0 Hovedskydning
104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening BK 142.0 142.0 Mesterskab
89691 Martin Færch Hansen Viborg Skytteforening US 134.0 134.0 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening SE1 145.0 145.0 Mesterskab
86963 Christian Madsen Skyttekreds Bjerringbro VÅ2 141.0 141.0 Mesterskab
86963 Christian Madsen Skyttekreds Bjerringbro VÅ2 139.0 139.0 Hovedskydning
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VS3 139.0 139.0 Hovedskydning
82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening US 141.0 141.0 Hovedskydning
19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening SE1 145.0 145.0 Mesterskab
19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening SE1 144.0 144.0 Hovedskydning
91687 Per Poulsen Tougaard Viborg Skytteforening US 133.0 133.0 Hovedskydning
31089 Leif Laursen Karup Skytteforening VÅ2 142.0 142.0 Hovedskydning
117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening BK 146.0 146.0 Hovedskydning
117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
28015 Hardy Larsen Skive skytteforening VS2 142.0 142.0 Hovedskydning
27992 Jan Schmidt Skive skytteforening VS3 129.0 129.0 Mesterskab
19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening VS3 137.0 137.0 Mesterskab
19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening VS3 133.0 133.0 Hovedskydning
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VS3 139.0 139.0 Mesterskab
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening VÅ1 145.0 145.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening VÅ1 146.0 146.0 Mesterskab
29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening VS3 131.0 131.0 Hovedskydning
29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening VS3 129.0 129.0 Mesterskab
31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening VÅ2 137.0 137.0 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 150.0 150.0 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 149.0 149.0 Mesterskab
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 146.0 146.0 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening SE1 147.0 147.0 Mesterskab
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VS3 137.0 137.0 Hovedskydning
97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening VS3 133.0 133.0 Mesterskab
28015 Hardy Larsen Skive skytteforening VS2 141.0 141.0 Mesterskab
12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening SE2 125.0 125.0 Hovedskydning
43374 Allan Clausen Skive skytteforening VÅ2 149.0 149.0 Hovedskydning
79034 Brian Grønn Rauh Karup Skytteforening VÅ2 136.0 136.0 Hovedskydning
43374 Allan Clausen Skive skytteforening VÅ2 144.0 144.0 Mesterskab
82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening VÅ2 140.0 140.0 Hovedskydning
123717 Katarina Trøjborg Samsø Skytteforening BK 139.0 139.0 Mesterskab
123717 Katarina Trøjborg Samsø Skytteforening BK 143.0 143.0 Hovedskydning
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
18938 Hans J. Steensig Kjellerup Skytteforening SE2 138.0 138.0 Hovedskydning
18938 Hans J. Steensig Kjellerup Skytteforening SE2 136.0 136.0 Mesterskab
27992 Jan Schmidt Skive skytteforening VS3 131.0 131.0 Hovedskydning
108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 143.0 143.0 Mesterskab
108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 139.0 139.0 Hovedskydning
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening SE2 149.0 149.0 Mesterskab
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I SE2 147.0 147.0 Hovedskydning
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I SE2 144.0 144.0 Mesterskab
31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening VS2 141.0 141.0 Mesterskab
31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening VS2 140.0 140.0 Hovedskydning
89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro VÅ2 146.0 146.0 Hovedskydning
89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro VÅ2 145.0 145.0 Mesterskab
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening VS1 144.0 144.0 Hovedskydning
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening VS1 145.0 145.0 Mesterskab
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds SE1 142.0 142.0 Mesterskab
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening VÅ1 147.0 147.0 Hovedskydning
19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening VÅ1 148.0 148.0 Mesterskab
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening SE2 144.0 144.0 Hovedskydning

Til toppen