Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Rødekro 2017 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Brande Skytteforening
Bredebro Idrætsforening
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Rødekro Skytteforening
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Tinglev Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
43811
Jens Chr. Petersen
Bredebro Idrætsforening
VS3
175.000
175.000
Mesterskab
43811
Jens Chr. Petersen
Bredebro Idrætsforening
VS3
179.000
179.000
Hovedskydning
43251
Johan P. Carstensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
126160
Finn Lauridsen
Rødekro Skytteforening
FRI
189.000
189.000
Mesterskab
126160
Finn Lauridsen
Rødekro Skytteforening
FRI
187.000
187.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE3
195.000
195.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
43800
Mark Petersen
Bredebro Idrætsforening
UÅ2
189.000
189.000
Mesterskab
43800
Mark Petersen
Bredebro Idrætsforening
UÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
117670
Kasper Jørgensen
Sundeved Skytteforening
J2
182.000
182.000
Mesterskab
117670
Kasper Jørgensen
Sundeved Skytteforening
J2
183.000
183.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
94911
Jane Thychosen
Brande Skytteforening
FRI
194.000
194.000
Mesterskab
94911
Jane Thychosen
Brande Skytteforening
FRI
190.000
190.000
Hovedskydning
83333
Roman Damm
Sundeved Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
83333
Roman Damm
Sundeved Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
43549
Kurt Lorenzen
Gråsten Skytteforening
SE3
184.000
184.000
Hovedskydning
108572
Frey Frank Larsen
Rødekro Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
108572
Frey Frank Larsen
Rødekro Skytteforening
BK4
174.000
174.000
Mesterskab
118715
Emilie Tingleff
Rødekro Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
118715
Emilie Tingleff
Rødekro Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
121693
Ian Hansen Storbank
Rødekro Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
121693
Ian Hansen Storbank
Rødekro Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Mesterskab
108596
Hans M. Sørensen
Bredebro Idrætsforening
VÅ3
188.000
188.000
Mesterskab
108596
Hans M. Sørensen
Bredebro Idrætsforening
VÅ3
185.000
185.000
Hovedskydning
109817
Mette Petersen
Bredebro Idrætsforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
109817
Mette Petersen
Bredebro Idrætsforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
123658
Alexander Funder
Bredebro Idrætsforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
123658
Alexander Funder
Bredebro Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
127914
Sanne Lund
Rødekro Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
127914
Sanne Lund
Rødekro Skytteforening
VÅ3
189.000
189.000
Mesterskab
129313
Stephan Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
186.000
186.000
Hovedskydning
129313
Stephan Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Mesterskab
43567
Henning Dahl
Gråsten Skytteforening
SE3
179.000
179.000
Hovedskydning
127918
Cristoffer Teute
Rødekro Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
127918
Cristoffer Teute
Rødekro Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
129253
Marcel Højgård
Bredebro Idrætsforening
BK4
147.000
147.000
Mesterskab
129253
Marcel Højgård
Bredebro Idrætsforening
BK4
159.000
159.000
Hovedskydning
128495
William Møller Schmidt
Sparta Idrætsforening
BK4
200.000
200.000
Hovedskydning
128495
William Møller Schmidt
Sparta Idrætsforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
124131
Bjarne Degn-Philipsen
Rødekro Skytteforening
VS3
164.000
164.000
Hovedskydning
124131
Bjarne Degn-Philipsen
Rødekro Skytteforening
VS3
167.000
167.000
Mesterskab
124133
Tobias Winter Poulsen
Rødekro Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
124134
Tobias Petersen
Rødekro Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
124134
Tobias Petersen
Rødekro Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
125835
Birgit Tingleff
Rødekro Skytteforening
VÅ3
181.000
181.000
Mesterskab
125835
Birgit Tingleff
Rødekro Skytteforening
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
129585
Marcus Hansen Storbank
Rødekro Skytteforening
BK4
169.000
169.000
Hovedskydning
129585
Marcus Hansen Storbank
Rødekro Skytteforening
BK4
167.000
167.000
Mesterskab
43083
Renate Nielsen
Rødekro Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Mesterskab
43083
Renate Nielsen
Rødekro Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
127880
Camilla Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
127880
Camilla Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
128496
Rasmus Bennedsen Mylin
Sparta Idrætsforening
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
128496
Rasmus Bennedsen Mylin
Sparta Idrætsforening
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
95665
Henrik Christensen
Rødekro Skytteforening
VÅ3
179.000
179.000
Hovedskydning
95665
Henrik Christensen
Rødekro Skytteforening
VÅ3
174.000
174.000
Mesterskab
96043
Lise-Lotte A. Jørgensen
Rødekro Skytteforening
VS3
166.000
166.000
Hovedskydning
96043
Lise-Lotte A. Jørgensen
Rødekro Skytteforening
VS3
177.000
177.000
Mesterskab
33981
Flemming Jensen
Brande Skytteforening
FRI
186.000
186.000
Hovedskydning
33981
Flemming Jensen
Brande Skytteforening
FRI
185.000
185.000
Mesterskab
94912
Frederik Thychosen
Brande Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
94912
Frederik Thychosen
Brande Skytteforening
J2
179.000
179.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
43283
Benny Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
93997
Jacob Jensen
Tinglev Skyttekreds
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
43533
Mona Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
43583
Christa Dahl
Gråsten Skytteforening
SE3
194.000
194.000
Hovedskydning
108571
Toke Frank Larsen
Rødekro Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Mesterskab
108571
Toke Frank Larsen
Rødekro Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
43611
Henry Laursen
Bredebro Idrætsforening
SE3
177.000
177.000
Hovedskydning
43611
Henry Laursen
Bredebro Idrætsforening
SE3
181.000
181.000
Mesterskab
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
181.000
181.000
Mesterskab
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
182.000
182.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
127595
Tina Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
127595
Tina Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
VÅ2
192.000
192.000
Mesterskab
127597
Loke Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
127597
Loke Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
127308
Iris Brock
Gråsten Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK4
173.000
173.000
Mesterskab
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK4
177.000
177.000
Hovedskydning
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
127916
Paula Volintirn
Rødekro Skytteforening
VÅ3
176.000
176.000
Mesterskab
127916
Paula Volintirn
Rødekro Skytteforening
VÅ3
175.000
175.000
Hovedskydning
127917
Finn Teute
Rødekro Skytteforening
VÅ3
173.000
173.000
Mesterskab
127917
Finn Teute
Rødekro Skytteforening
VÅ3
180.000
180.000
Hovedskydning
128577
Michelle Lauridsen
Rødekro Skytteforening
BK4
172.000
172.000
Hovedskydning
128577
Michelle Lauridsen
Rødekro Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Mesterskab
128805
Daniel Nielsen
Bredebro Idrætsforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
128805
Daniel Nielsen
Bredebro Idrætsforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
123814
Kristrian Brock
Gråsten Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
124130
Jamie Degn-Phillipsen
Rødekro Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
124130
Jamie Degn-Phillipsen
Rødekro Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
125833
Frank Lund
Rødekro Skytteforening
VÅ3
186.000
186.000
Mesterskab
125833
Frank Lund
Rødekro Skytteforening
VÅ3
183.000
183.000
Hovedskydning
125834
Simon Lund
Rødekro Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
125834
Simon Lund
Rødekro Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
129584
Niels Andersen
Rødekro Skytteforening
BK4
177.000
177.000
Hovedskydning
Til toppen