LDT 15m. cal 22 2017-18 2. Runde (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Mesterskab
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 200.000 200.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 193.000 193.000 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening VS1 195.000 195.000 Hovedskydning
43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Mesterskab
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds SE2 192.000 192.000 Mesterskab
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening VS2 188.000 188.000 Hovedskydning
39655 Connie Schmidt Sparta Idrætsforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 182.000 182.000 Hovedskydning
128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening J2 188.000 188.000 Mesterskab
128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening J2 187.000 187.000 Hovedskydning
98154 Sonja Valentin Sundeved Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
43002 Finn Christensen Sundeved Skytteforening VS2 184.000 184.000 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Mesterskab
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
SE2 199.000 199.000 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening VS2 186.000 186.000 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 193.000 193.000 Hovedskydning
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 195.000 195.000 Mesterskab
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 191.000 191.000 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
92418 Mads Kyhn Sørensen Nordals Skyttekreds BK4 187.000 187.000 Hovedskydning
101145 Lasse Kyhn Sørensen Nordals Skyttekreds BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
121641 Christian Jæger Nordals Skyttekreds BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
117673 Jonas Ottobrøker Sundeved Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
42421 Jørgen Lyk Sønderborg Skyttekreds SE1 192.000 192.000 Hovedskydning
42421 Jørgen Lyk Sønderborg Skyttekreds SE1 193.000 193.000 Mesterskab
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 193.000 193.000 Hovedskydning
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 187.000 187.000 Mesterskab
42950 Jens K. Jensen Sønderborg Skyttekreds SE3 183.000 183.000 Hovedskydning
42950 Jens K. Jensen Sønderborg Skyttekreds SE3 187.000 187.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
118681 Oliver R. Johnsen Sønderborg Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 195.000 195.000 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Mesterskab
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening SE2 192.000 192.000 Hovedskydning
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
122187 Kira Vosny Grænseegnens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
43549 Kurt Lorenzen Gråsten Skytteforening SE3 193.000 193.000 Hovedskydning
113035 Bent Norlander Gråsten Skytteforening SE3 184.000 184.000 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening VÅ1 192.000 192.000 Hovedskydning
128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening BK4 192.000 192.000 Hovedskydning
128742 Hannibal Kramer Thomsen Vojens Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
129827 Christian Fabry-Dormann Nordals Skyttekreds BK4 190.000 190.000 Hovedskydning
127596 Freja Kofoed Aarhus Sundeved Skytteforening BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds VÅ3 186.000 186.000 Hovedskydning
129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening VÅ3 190.000 190.000 Hovedskydning
123397 Kristian Brock Gråsten Skytteforening BK2 190.000 190.000 Hovedskydning
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening VÅ3 176.000 176.000 Hovedskydning
42676 Jan Sørensen Nordals Skyttekreds VS2 183.000 183.000 Hovedskydning
42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds VS1 189.000 189.000 Hovedskydning
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds VS1 188.000 188.000 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening VÅ1 194.000 194.000 Hovedskydning
20012 Frederik Buthmann Paulsen Vojens Skytteforening VS3 176.000 176.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening VS1 190.000 190.000 Hovedskydning
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Mesterskab
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK2 196.000 196.000 Mesterskab
42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds VÅ2 194.000 194.000 Hovedskydning
42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds VÅ2 195.000 195.000 Mesterskab
42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds SE2 197.000 197.000 Mesterskab
42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
93550 Per Rosenkilde-Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
93550 Per Rosenkilde-Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening J2 190.000 190.000 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening J2 189.000 189.000 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
125105 Mikkel Kjær Schmidt Vojens Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
121809 Malou Kragelund Vojens Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening VS2 187.000 187.000 Hovedskydning
42429 Hanne Bergmann Sørensen Sønderborg Skyttekreds VÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
42429 Hanne Bergmann Sørensen Sønderborg Skyttekreds VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds SE1 193.000 193.000 Mesterskab
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
86291 Kjeld P. P. Clausen Sønderborg Skyttekreds SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds SE2 197.000 197.000 Mesterskab
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J1 198.000 198.000 Hovedskydning
122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
120790 Kasper Clausen Sparta Idrætsforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
44303 Camilla Buthmann Paulsen Vojens Skytteforening US1 190.000 190.000 Hovedskydning
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
43583 Christa Dahl Gråsten Skytteforening SE2 190.000 190.000 Hovedskydning
39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening UÅ2 195.000 195.000 Hovedskydning
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening UÅ1 200.000 200.000 Hovedskydning
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening BK4 195.000 195.000 Hovedskydning
127597 Loke Kofoed Aarhus Sundeved Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
127597 Loke Kofoed Aarhus Sundeved Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
129972 Gustav Grønlund Sønderborg Skyttekreds BK4 193.000 193.000 Hovedskydning
127308 Iris Brock Gråsten Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
127318 Margrethe Jakobsen Gråsten Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
127912 Emil Skau Bjerregaard Rødekro Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
127913 Simon Skau Bjerrgaard Rødekro Skytteforening BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
126351 Petroula Giannoulakou Sønderborg Skyttekreds BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
127629 René Lundorf Sønderborg Skyttekreds VÅ3 194.000 194.000 Hovedskydning
126163 Jimmi Hansen Rødekro Skytteforening J2 183.000 183.000 Hovedskydning
131668 Mikkel C. Hansen Sundeved Skytteforening BK4 188.000 188.000 Mesterskab
131668 Mikkel C. Hansen Sundeved Skytteforening BK4 187.000 187.000 Hovedskydning
131672 Kasper Byllemos Sundeved Skytteforening BK4 195.000 195.000 Hovedskydning
131672 Kasper Byllemos Sundeved Skytteforening BK4 197.000 197.000 Mesterskab
131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening BK4 198.000 198.000 Hovedskydning
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
131669 Nicolai Due Møller Sundeved Skytteforening BK4 190.000 190.000 Hovedskydning
127319 Lukas Heissel Gråsten Skytteforening BK4 191.000 191.000 Hovedskydning
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
43011 Erik Thomsen Sundeved Skytteforening VS2 181.000 181.000 Mesterskab
43011 Erik Thomsen Sundeved Skytteforening VS2 186.000 186.000 Hovedskydning

Til toppen