Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
15 m pistol divisionsskydning 2017-18, 1.runde (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Blovstrød Pistolskytteforening
Espergærde Skytteforening
Farum Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Hillerød Skytteforening
Hørsholm Pistolforening
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Stenløse Skytteforening
Søborg SG&I
Værløse Skytteforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
S2H1
274.000
274.000
Hovedskydning
83286
Ole Collin Rasmussen
Hillerød Skytteforening
S2H1
243.000
243.000
Hovedskydning
95813
Leif Rasmussen
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
V1H2
269.000
269.000
Hovedskydning
61851
Lars Grønlund Ottesen
Farum Skytteforening
V1H3
239.000
239.000
Hovedskydning
121421
Carl Nielsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
S2H1
273.000
273.000
Hovedskydning
66060
Lars Holte
Hørsholm Pistolforening
V1H2
267.000
267.000
Hovedskydning
128901
Sisse Sofie M. Mark
Hillerød Skytteforening
U2H
254.000
254.000
Hovedskydning
127757
Thomas Kliem
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
S2H2
214.000
214.000
Hovedskydning
147579
Preben Hostrup Christensen
Hørsholm Pistolforening
S2H1
250.000
250.000
Hovedskydning
65433
Peter Englev
Espergærde Skytteforening
S2H2
256.000
256.000
Hovedskydning
66161
Knud Winther Knudsen
Hørsholm Pistolforening
S2H1
265.000
265.000
Hovedskydning
62335
Ivan Olesen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
S2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
110393
Johan Mastrell
Hørsholm Pistolforening
V2H1
260.000
260.000
Hovedskydning
62091
Dorthe Overgaard
Hillerød Skytteforening
V2H2
267.000
267.000
Hovedskydning
109606
Steffen Balslev
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V1H4
209.000
209.000
Hovedskydning
109969
Ejvind Sørensen
Blovstrød Pistolskytteforening
S2H1
252.000
252.000
Hovedskydning
63094
Ethan A. N. Ingholt
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H4
239.000
239.000
Hovedskydning
63291
Palle Milton Jensen
Blovstrød Pistolskytteforening
S2H2
201.000
201.000
Hovedskydning
63336
Gert Roland Havstreym
Farum Skytteforening
V2H1
279.000
279.000
Hovedskydning
91950
Mogens Bering Larsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
S2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
62776
Henrik Ole Jakobsen
Værløse Skytteforening
V2H2
262.000
262.000
Hovedskydning
64070
Peter L. Nielsen
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V1H3
263.000
263.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
S2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
127348
Lars Hedegaard Larsen
Hillerød Skytteforening
V2H2
266.000
266.000
Hovedskydning
63427
Shila Pico Petersen
Hillerød Skytteforening
V2H1
253.000
253.000
Hovedskydning
106332
Kenneth Weiss
Hillerød Skytteforening
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
64322
Dennis Sten Bagge
Hillerød Skytteforening
V2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
62420
Carsten Bech-Jensen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
V1H2
270.000
270.000
Hovedskydning
117925
Kim Stæhr
Hillerød Skytteforening
V2H1
254.000
254.000
Hovedskydning
64570
Toke Kjeldsen
Søborg SG&I
V1H4
245.000
245.000
Hovedskydning
62487
Rasmus Jørgensen
Hillerød Skytteforening
V2H2
259.000
259.000
Hovedskydning
129926
Maiken Heje Nielsen
Hillerød Skytteforening
V2H1
233.000
233.000
Hovedskydning
129078
Jens Breinholdt Rasmussen
Ølstykke Skytteforening
V2H2
236.000
236.000
Hovedskydning
129003
Martin Westh Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2H2
268.000
268.000
Hovedskydning
129559
Thomas Bro Falkenberg
Skyttelauget Kgs. Lyngby
JUN
256.000
256.000
Hovedskydning
116074
Erik Thørup
Hørsholm Pistolforening
V2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
111223
Michael Bodenhoff
Hillerød Skytteforening
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
110298
Lars Bilø
Hillerød Skytteforening
V2H1
272.000
272.000
Hovedskydning
62731
Peter Larsen
Værløse Skytteforening
S2H1
230.000
230.000
Hovedskydning
64496
Hans-Henrik Ellekær
Søborg SG&I
V1H2
255.000
255.000
Hovedskydning
61720
Jens Hartwig
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H1
282.000
282.000
Hovedskydning
114010
Torben Espø
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V1H3
242.000
242.000
Hovedskydning
63419
Steen Pico Nielsen
Hillerød Skytteforening
S2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
129570
Claus Vesterskov Lyng
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V2H2
184.000
184.000
Hovedskydning
71270
Thomas Hintz
Blovstrød Pistolskytteforening
V2H2
232.000
232.000
Hovedskydning
118551
Torben Busgaard
Ølstykke Skytteforening
V2H2
235.000
235.000
Hovedskydning
62763
Jens Christiansen
Farum Skytteforening
V2H1
259.000
259.000
Hovedskydning
62739
Michael Mosbæk Witte
Farum Skytteforening
V2H2
257.000
257.000
Hovedskydning
126182
Anders Nichum
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
V1H4
232.000
232.000
Hovedskydning
81166
Henning Kamp
Farum Skytteforening
S2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
62729
Peter Holde Hansen
Farum Skytteforening
V2H1
238.000
238.000
Hovedskydning
71207
Erkki Søndergaard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
97037
Poul Christiansen
Hillerød Skytteforening
V2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
62242
Magnus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
S2H1
262.000
262.000
Hovedskydning
61921
Bo Jacobsen
Stenløse Skytteforening
V1H3
259.000
259.000
Hovedskydning
102336
Jakob Vels
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2H2
238.000
238.000
Hovedskydning
128164
Morten Lensvold
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
V2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
127147
Casper Sommer
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H4
256.000
256.000
Hovedskydning
64306
Henrik Gahrn
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V2H2
270.000
270.000
Hovedskydning
68254
Henrik Furdal
Stenløse Skytteforening
V1H4
248.000
248.000
Hovedskydning
117309
Mikkel Holmgren
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H4
173.000
173.000
Hovedskydning
68117
John Ottosen
Blovstrød Pistolskytteforening
S2H2
227.000
227.000
Hovedskydning
129836
Henrik Frank Laursen
Værløse Skytteforening
V2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
90024
Renè Krog
Farum Skytteforening
V2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
113799
Henrik Bremerskov Jensen
Espergærde Skytteforening
V1H3
249.000
249.000
Hovedskydning
121994
Claus Hagen Nielsen
Værløse Skytteforening
V1H3
258.000
258.000
Hovedskydning
87042
Johnny Lundstrøm
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H3
243.000
243.000
Hovedskydning
63326
Jørgen Rav
Hørsholm Pistolforening
S2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
65060
Per C. Madsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
V1H2
260.000
260.000
Hovedskydning
63546
Kaare O. Nielsen
Hillerød Skytteforening
V2H1
268.000
268.000
Hovedskydning
122823
Signe Glejborg Nielsen
Hillerød Skytteforening
U2H
262.000
262.000
Hovedskydning
117311
Povl Martens
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2H2
230.000
230.000
Hovedskydning
87732
Thomas Dyregaard
Hillerød Skytteforening
V1H1
268.000
268.000
Hovedskydning
129026
Steen Winkler-Christensen
Hillerød Skytteforening
S2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
129781
Anders Dalsgaard Andersen
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
V2H2
239.000
239.000
Hovedskydning
62156
Svend Christensen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
S2H2
209.000
209.000
Hovedskydning
126839
Lars Bay
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H3
238.000
238.000
Hovedskydning
128011
Chris Jørgensen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2H2
271.000
271.000
Hovedskydning
129007
Sara Marthedal Jørgensen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
U2H
201.000
201.000
Hovedskydning
129558
Katrine Bjørnelund
Skyttelauget Kgs. Lyngby
JUN
197.000
197.000
Hovedskydning
129560
Claus Bjørnelund
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1H4
235.000
235.000
Hovedskydning
130903
Michael Rune Dannemann
Espergærde Skytteforening
V1H4
222.000
222.000
Hovedskydning
130961
Søren Ellegård Skovbakke
Søborg SG&I
U1H
218.000
218.000
Hovedskydning
83700
Jeorgos Trihaas
Hillerød Skytteforening
V2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
106759
Tommas Armand Berg
Espergærde Skytteforening
V1H4
253.000
253.000
Hovedskydning
129925
Christina Lund
Hillerød Skytteforening
V2H1
248.000
248.000
Hovedskydning
128518
Leif Rene Gandløse
Ølstykke Skytteforening
V2H2
209.000
209.000
Hovedskydning
62815
Aleksander Olinger
Farum Skytteforening
S2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
118546
Josva Søjbjerg
Ølstykke Skytteforening
V2H2
256.000
256.000
Hovedskydning
125490
Kim Wiencken
Hørsholm Pistolforening
V2H1
247.000
247.000
Hovedskydning
Til toppen