| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/00 200/00 400/00

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 111047 Kasper B. Søgaard Bramming Skytteforening 193/00 199/00 392/00

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/00
2 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 199/00
2 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 199/00
2 112897 Simon Jæger Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/00

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130047 Christoffer Hvenegaard Esbjerg Skyttekreds 200/00
2 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 199/00
2 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 199/00
4 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 198/00
4 115395 Rasmus Evan Hansen Skytteforeningen Vest 198/00
6 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 197/00
7 112255 Peernille S. Thomasen Jespersen Alslev Skytteforening 196/00
8 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 195/00
8 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 195/00
8 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 195/00
8 113269 Jakob S. Jensen Skytteforeningen Vest 195/00
8 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 195/00
8 128126 Mette Andersen Rødding Skytteforening 195/00
14 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 194/00
15 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 192/00
15 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 192/00
17 127411 Lau Jensen Brørup Skyttekreds 190/00
18 117414 Lucas K. Lolk Gørding-Vejrup Skyttekreds 188/00

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 127119 Valdemar Ahler Skytteforeningen Vest 197/00
2 130929 Caroline Maj Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening 196/00
3 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 193/00
3 128125 Signe Andersen Rødding Skytteforening 193/00
5 125035 Selina B. Jensen Outrup Skytteforening 192/00
5 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 192/00
7 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 191/00
7 127433 Heidi Van Vliet Outrup Skytteforening 191/00
7 108637 Oliver Kjeldsen Sdr. Omme Skytteforening 191/00
7 121501 Valdermar Schou Petersen Brørup Skyttekreds 191/00
11 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 190/00
12 126614 Cecilie Linnet Skads Skytteforening 188/00
12 120860 Signe Vestergaard Aagaard Jacobsen Alslev Skytteforening 188/00
12 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 188/00
15 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 187/00
16 130796 Isabella Samsing Ribe Skyttekreds 186/00
16 122774 Thais Fog Svendsen Ribe Skyttekreds 186/00
18 127121 Jacob Pedersen Helle Skytteforening 185/00
19 130795 Melanie Samsing Ribe Skyttekreds 183/00
20 118178 Frederik B. Jensen Outrup Skytteforening 182/00
20 126717 Frederik Hjorth Brørup Skyttekreds 182/00
22 126847 Marcus Jørgensen Brørup Skyttekreds 181/00

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 130743 Sofie Schütt Esbjerg Skyttekreds 199/00
2 131693 Regina Fog Thomsen Esbjerg Skyttekreds 196/00
3 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 193/00
3 122652 Anders Høegh Jensen Bramming Skytteforening 193/00
5 127432 Tina Van Vliet Outrup Skytteforening 192/00
5 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 192/00
7 131112 Mikkel Dransfeldt Bramming Skytteforening 191/00
7 130598 Mads Juel Hansen Alslev Skytteforening 191/00
9 131560 Laura Skov Frost Rødding Skytteforening 190/00
10 130800 Emil Imhoff Ribe Skyttekreds 189/00
11 131088 Thea Imhoff Ribe Skyttekreds 188/00
12 130599 Christian Hansen Alslev Skytteforening 187/00
12 131078 Magnus Mathiesen Brørup Skyttekreds 187/00
14 131080 Frederik L. Evald Ribe Skyttekreds 186/00
14 131679 Max Beller Outrup Skytteforening 186/00
16 127428 Kristian Obbekjer Outrup Skytteforening 184/00
17 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 183/00
17 131087 Emma Imhoff Ribe Skyttekreds 183/00
19 130674 Jonas Ebeling Skytteforeningen Vest 182/00
19 130675 Simon Nygaard Skytteforeningen Vest 182/00
19 129497 Hjalte Ditlevsen Bramming Skytteforening 182/00
22 130798 Caroline Johansen Ribe Skyttekreds 181/00
22 131071 Victor Agaard Nielsen Varde Skytteforening 181/00
22 131075 Johannes Damgaard Sørensen Varde Skytteforening 181/00
25 131706 Andreas Beier Ribe Skyttekreds 178/00
25 130797 Christian Mærsk Ribe Skyttekreds 178/00
27 131065 Thorbjørn Haugli Laulund Outrup Skytteforening 177/00
28 131132 Jais Rue Bramming Skytteforening 175/00
28 131073 Oliver Mark Petersen Varde Skytteforening 175/00
28 131082 Andreas Ager Øllgard Ribe Skyttekreds 175/00
31 131708 Jonas Laursen Ribe Skyttekreds 174/00
32 130719 Peter Sørensen Rødding Skytteforening 173/00
33 130988 Søren Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 171/00
34 131072 Jeppe Ersgaard Jellinge Varde Skytteforening 169/00
35 127430 Oskar B. Madsen Outrup Skytteforening 168/00
36 130799 Julie Imhoff Ribe Skyttekreds 167/00
37 127803 Julie Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 166/00
38 130554 Andreas Sparre Sdr. Omme Skytteforening 155/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 200/00
1 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 200/00

Riffel, 15m - Klasse J2

1 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 200/00
2 116196 Frederik M.M. Christensen Ribe Skyttekreds 197/00
2 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 197/00
4 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 196/00
4 109979 Silas Grønnebæk Holsted Skyttekreds 196/00
6 104858 Esben Damkjær Sørensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/00
6 114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds 194/00
6 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 194/00
9 130220 Jamie Owen Sebastian Walther Esbjerg Skyttekreds 193/00
9 111047 Kasper B. Søgaard Bramming Skytteforening 193/00
9 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 193/00
12 119142 Alexander Jensen Rødding Skytteforening 191/00
12 108690 Hanna Juhl Ribe Skyttekreds 191/00
14 127184 Kasper Jensen Alslev Skytteforening 188/00
15 113053 Marcus Hartvigsen Bramming Skytteforening 187/00
16 131635 Mark Stig Ebbesen Bramming Skytteforening 184/00

Riffel, 15m - Klasse US1

1 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 197/00
1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 197/00
3 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 195/00
4 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 191/00

Riffel, 15m - Klasse US2

1 102807 Tina Andersen Debel Ribe Skyttekreds 190/00
2 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 187/00
2 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 187/00
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 185/00

Riffel, 15m - Klasse UÅ1

1 94500 Maja Bjerregaard Helle Skytteforening 200/00
1 39806 Katrine Q Bondesen Bramming Skytteforening 200/00
3 41547 Kristian B. Mikkelsen Brørup Skyttekreds 199/00
3 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 199/00
3 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 199/00
6 34006 Nanna Ebbesen Billund-Vorbasse Skytteforening 194/00

Riffel, 15m - Klasse UÅ2

1 102494 John Lützen Skytteforeningen Vest 199/00
2 129882 Mette Clemmensen Esbjerg Skyttekreds 197/00
3 79555 Anders R. Nielsen Ribe Skyttekreds 193/00
4 122022 Frederik Larsen Brørup Skyttekreds 191/00
4 126411 Tobias Einar Svop Ahlquist Ribe Skyttekreds 191/00

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 198/00
2 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 197/00
2 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 197/00
4 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 195/00
5 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 193/00
6 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 190/00
7 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 187/00

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 188/00

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 40889 Lasse Blicher Esbjerg Skyttekreds 187/00
2 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 184/00
3 39864 Brian Mikkelsen Ribe Skyttekreds 183/00
3 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening 183/00
5 126607 Chris Brinch Østergaard Esbjerg Skyttekreds 180/00
6 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 179/00
6 118278 Jens Peter Jensen Varde Skytteforening 179/00
8 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 175/00
9 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 169/00
10 39146 Preben Nielsen Varde Skytteforening 166/00
11 122627 Kim Egelund Brørup Skyttekreds 164/00
12 121502 Rasmus schou Petersen Brørup Skyttekreds 144/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 82437 Daniel F. Pedersen Esbjerg Skyttekreds 200/00
1 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/00
3 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 199/00
3 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/00
3 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 199/00
3 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 199/00
3 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 199/00
3 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/00
3 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 199/00
10 39706 Lars Nielsen Ribe Skyttekreds 198/00
10 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 198/00
10 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 198/00
10 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 198/00
14 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/00
15 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 196/00
16 91970 Thomas Schack Ribe Skyttekreds 194/00
17 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 192/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 101777 Ole S. Jensen Skytteforeningen Vest 199/00
1 128643 Jørgen Kristensen Helle Skytteforening 199/00
3 109668 Lena Thyssen Vestermark Esbjerg Skyttekreds 197/00
3 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 197/00
5 120504 Ulla Baun Bramming Skytteforening 194/00
6 128563 Claus Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 193/00
6 115445 Bjarne Larsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 193/00
8 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 192/00
9 107727 Allan Toft Gørding-Vejrup Skyttekreds 191/00
9 41038 Allan Therkildsen Skads Skytteforening 191/00
9 128724 Laila Skånvad Skytteforeningen Vest 191/00
12 113410 Kaja Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 188/00
13 39152 Peter Gade Outrup Skytteforening 181/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 196/00
1 130380 Kenneth Moesgaard Skytteforeningen Vest 196/00
1 122651 Nina Høegh Jensen Bramming Skytteforening 196/00
4 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 194/00
5 131085 Mogens Johansen Ribe Skyttekreds 192/00
6 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 191/00
6 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 191/00
6 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 191/00
6 97250 Hanni Skjøth Holsted Skyttekreds 191/00
10 127434 Martin B. Jensen Outrup Skytteforening 190/00
10 112919 Kasper Boel Lauridsen Skads Skytteforening 190/00
10 131064 Jakob Laulund Outrup Skytteforening 190/00
13 127429 Allan Madsen Outrup Skytteforening 189/00
14 125160 Kim Wolf Alslev Skytteforening 188/00
14 107465 Kjeld Andersen Alslev Skytteforening 188/00
16 130610 Martin Jensen Gårde Idræts- og Skytteforening 187/00
16 112918 Kenneth Røn Skads Skytteforening 187/00
18 122466 Mette Clausen Gørding-Vejrup Skyttekreds 186/00
18 130487 David jensen Brørup Skyttekreds 186/00
18 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 186/00
21 112268 Svend Erik Nielsen Tistrup Skytteforening 184/00
22 41159 Lars Linnet Skads Skytteforening 183/00
23 131086 Joachim Imhoff Ribe Skyttekreds 182/00
24 131066 Sjouke Segers Outrup Skytteforening 176/00
25 127431 Lennard Van Vliet Outrup Skytteforening 173/00
26 112438 Tommy Gudsø Alslev Skytteforening 164/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 200/00
2 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Marineforenings Skyttelav 199/00
3 114271 Poul Erik Hansen Skytteforeningen Vest 197/00
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 196/00
5 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 194/00
6 40927 John Skovgaard Esbjerg Skyttekreds 193/00
6 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 193/00
8 39466 Bjarne Kristensen Alslev Skytteforening 190/00

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 196/00
1 38767 Kurt Nielsen Skytteforeningen Vest 196/00
3 40500 Svend erik Frederiksen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 195/00
4 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 194/00
4 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 194/00
4 40220 Hans Clausen Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/00
7 132457 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 193/00
8 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 192/00
8 107762 Hans Novrup Esbjerg Marineforenings Skyttelav 192/00
10 38561 Ole Halgård Jensen Outrup Skytteforening 191/00
10 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 191/00
10 107761 Poul Erik Mortensen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 191/00
13 104778 Harley Paulsen Skytteforeningen Vest 190/00
13 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening 190/00
13 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 190/00
13 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 190/00
13 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 190/00
18 39825 Jens Laursen Ribe Skyttekreds 189/00
18 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening 189/00
18 39477 Bent Lauridsen Tistrup Skytteforening 189/00
18 40739 Bent Holst Hansen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 189/00
22 40776 Erik Clemmensen Skads Skytteforening 188/00

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 127854 Svend Aage Lønborg Esbjerg Marineforenings Skyttelav 196/00
2 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 195/00
2 130383 Per Baggesgaard Skytteforeningen Vest 195/00
4 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 194/00
5 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 192/00
5 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 192/00
5 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 192/00
5 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 192/00
9 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 191/00
9 103484 Søren Lange Varde Skytteforening 191/00
9 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 191/00
9 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening 191/00
13 40643 Jørgen Tang Varde Skytteforening 190/00
13 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 190/00
13 98379 Johan Stæhr Esbjerg Marineforenings Skyttelav 190/00
16 40499 Svend Åge Sørensen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 189/00
16 97969 Jens Kristian Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 189/00
16 121542 Ivar Viftrup Højgaard Tistrup Skytteforening 189/00
19 41351 Martin Ravn Rødding Skytteforening 188/00
19 104075 Vagn Wolf Varde Skytteforening 188/00
19 109757 Arne Frederiksen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 188/00
19 117253 Kristian Jepsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 188/00
19 115658 Preben Johnny Madsen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 188/00
19 118229 Poul Helt Esbjerg Marineforenings Skyttelav 188/00
19 123325 Henning Jensen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 188/00
26 107664 Karlo Jensen Sdr. Omme Skytteforening 187/00
26 122460 Leo Sørensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 187/00
26 40976 Erik Therkildsen Skads Skytteforening 187/00
29 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 186/00
29 34101 Kurt Lorentsen Helle Skytteforening 186/00
29 39934 Ingrid Hauge Mortensen Helle Skytteforening 186/00
32 127185 Ivan Helth Hansen Alslev Skytteforening 185/00
32 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 185/00
32 38491 Ester Tøstesen Tistrup Skytteforening 185/00
35 111546 Per Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening 184/00
35 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening 184/00
35 107759 Søren Høj Esbjerg Marineforenings Skyttelav 184/00
35 130620 Poul Erik Andersen Alslev Skytteforening 184/00
35 38403 Tove Sørensen Tistrup Skytteforening 184/00
35 98240 Jens Peter Andersen Alslev Skytteforening 184/00
35 40649 Jonna Larsen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 184/00
42 41182 Kaj Brogaard Esbjerg Marineforenings Skyttelav 182/00
42 40224 Frode Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 182/00
42 113411 Bent Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 182/00
45 127799 Erik Hansen Sdr. Omme Skytteforening 181/00
46 39485 Annelise Lauridsen Tistrup Skytteforening 180/00
46 111545 Grethe Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening 180/00
48 39313 Jørn Lund Varde Skytteforening 179/00
48 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 179/00
48 89250 Per Ørum Esbjerg Marineforenings Skyttelav 179/00
51 40963 Gunnar Sørensen Skads Skytteforening 178/00
51 97910 Henning Tækker Gørding-Vejrup Skyttekreds 178/00
53 97912 Poul K. Poulsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 176/00
54 97908 Jan Jessen Gørding-Vejrup Skyttekreds 172/00
55 131690 Lars Raunsbæk Esbjerg Marineforenings Skyttelav 169/00
56 118180 Niels Jørgen Pedersen Outrup Skytteforening 163/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 40725 Carl Graff Alslev Skytteforening 199/00
2 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 196/00
3 40670 Jan Søbygård Varde Skytteforening 194/00
4 81633 Ove Skelskov Alslev Skytteforening 190/00
5 39432 Dan Nielsen Alslev Skytteforening 179/00
5 81605 H.C. Boysen Alslev Skytteforening 179/00

Til toppen