Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsturnering 15m cal 22 1.runde 2016-17 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
39655
Connie Schmidt
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
117670
Kasper Jørgensen
Sundeved Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
98154
Sonja Valentin
Sundeved Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ3
197.000
197.000
Hovedskydning
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
123439
Jacob Brink
Nordals Skyttekreds
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
123440
Kristine Brink
Nordals Skyttekreds
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
118681
Oliver R. Johnsen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
127596
Freja Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
43501
Børge Paulsen
Broagerlands Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
42816
Petter Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
126352
Lasse Fritz Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
126106
Lucas Østergaard Bruncke
Sønderborg Skyttekreds
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
127998
William Madsen Stolberg
Sønderborg Skyttekreds
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
127997
Nicolai Polaszk
Sønderborg Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
126107
Pernille Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
126104
Iben Hüttmann Johannsen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
126900
Christian B. Christensen
Nordals Skyttekreds
BK4
198.000
198.000
Hovedskydning
126899
Andreas Good
Nordals Skyttekreds
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
127787
Lars Paulsen
Broagerlands Skytteforening
VÅ3
176.000
176.000
Hovedskydning
121607
Daniel Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
124342
Christoffer Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
121991
Egon M. Hansen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
184.000
184.000
Hovedskydning
121608
Mads Hansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
186.000
186.000
Mesterskab
124660
Ekaterini Kriezi
Sønderborg Skyttekreds
FRI
188.000
188.000
Hovedskydning
83333
Roman Damm
Sundeved Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
43491
Dan Larsen
Broagerlands Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
121608
Mads Hansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
120555
Mathias B. Kampp
Sønderborg Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
42421
Jørgen Lyk
Sønderborg Skyttekreds
SE3
196.000
196.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
42950
Jens K. Jensen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
181.000
181.000
Hovedskydning
110922
Simon Graversen
Sundeved Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
43002
Finn Christensen
Sundeved Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
VS3
181.000
181.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
82344
Jonas E. Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
82344
Jonas E. Sköld Kjemtrup
Sønderborg Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Mesterskab
127627
Petroula Giannoulakou
Sønderborg Skyttekreds
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
107379
Hans-Peder Graversen
Sundeved Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
42425
Jan B. Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
194.000
194.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
93550
Per Rosenkilde-Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
42754
Torben Larsen
Nordals Skyttekreds
VS1
187.000
187.000
Hovedskydning
42754
Torben Larsen
Nordals Skyttekreds
VS1
187.000
187.000
Mesterskab
42901
Lars Rimer
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
183.000
183.000
Hovedskydning
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
42699
Frank Hansen
Nordals Skyttekreds
VS2
191.000
191.000
Mesterskab
42699
Frank Hansen
Nordals Skyttekreds
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
42676
Jan Sørensen
Nordals Skyttekreds
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
42676
Jan Sørensen
Nordals Skyttekreds
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
124338
Hans Christian Krog
Sparta Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
107378
Mads Lunde Graversen
Sundeved Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
114773
Winnie Susan Monberg
Vojens Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
109936
Oskar Gummer Lauritzen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
126408
Søren Pedersen
Vojens Skytteforening
VÅ3
198.000
198.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
126246
Jørgen Peter Lyck Lei
Broagerlands Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
127936
Andreas Schmuck
Broagerlands Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Hovedskydning
126409
Morten Franzen Jepsen
Vojens Skytteforening
VÅ3
194.000
194.000
Hovedskydning
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
42449
Alex Rasmussen
Nordals Skyttekreds
VS3
158.000
158.000
Hovedskydning
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
43011
Erik Thomsen
Sundeved Skytteforening
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
123204
Sebastian Jensen
Vojens Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
111105
Peter Beier
Sparta Idrætsforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
42708
Eric Abrahamsen
Nordals Skyttekreds
VS3
175.000
175.000
Hovedskydning
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
126105
Jacob Toft Nissen
Sønderborg Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
123157
Hans Nielsen Tychsen
Broagerlands Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
42704
Erland Christensen
Nordals Skyttekreds
VS3
166.000
166.000
Hovedskydning
126105
Jacob Toft Nissen
Sønderborg Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Mesterskab
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ2
195.000
195.000
Mesterskab
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
189.000
189.000
Hovedskydning
107376
Jens Alexander Nielsen
Sønderborg Skyttekreds
UÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
112027
Philip Alexander Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
127999
Niklas Dohrmann Termansen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
127937
Casper damgaard Paulsen
Broagerlands Skytteforening
BK4
160.000
160.000
Hovedskydning
127594
Tobias Clausen
Sundeved Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
43471
Jan Poulsen
Broagerlands Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
127597
Loke Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
119618
Emma Lorenzen
Sparta Idrætsforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
127595
Tina Kofoed Aarhus
Sundeved Skytteforening
VÅ3
195.000
195.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
190.000
190.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
122746
Mads Ole Christiansen
Broagerlands Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
124347
Noah Marott Grau
Sundeved Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
42429
Hanne Bergmann Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
101376
John Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
Til toppen