Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Vinterturnering 3 omgang 2016 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Bramming Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
Esbjerg Skyttekreds
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Gårde Idræts- og Skytteforening
Helle Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Ribe Skyttekreds
Sdr. Omme Skytteforening
Varde Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
39754
Peter Christensen
Ribe Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
40015
Steve Lindhardt
Bramming Skytteforening
VS1
190.000
190.000
Hovedskydning
39087
Thomas Søndergaard
Helle Skytteforening
US1
193.000
193.000
Hovedskydning
39346
Jeppe Brydsø Dammark
Helle Skytteforening
US1
198.000
198.000
Hovedskydning
110320
Heidi Henningsen
Alslev Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
112500
Emilia Katrine Lund
Alslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
122150
Tobias Chaiboon Jacobsen
Alslev Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
VS1
192.000
192.000
Hovedskydning
41593
Ejgil Thuesen
Brørup Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
104815
Niels Peder Bech Jensen
Alslev Skytteforening
VÅ2
181.000
181.000
Hovedskydning
104858
Esben Damkjær Sørensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
116959
Bertram Wilhelm Madsen
Ølgod Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
117254
Sofie Rose Svendsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
123138
Perle Mikkelsen
Ølgod Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
122584
Kristian Hansen Brix
Esbjerg Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
111310
Christina Alexandra Johnsen
Ølgod Skytteforening
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
118626
Sascha Kampmann
Ølgod Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
125369
Mikkel Poulsen
Ølgod Skytteforening
BK3
169.000
169.000
Hovedskydning
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
120541
Holger H. Kragh
Alslev Skytteforening
BK3
172.000
172.000
Hovedskydning
122705
Rune Knudsen
Varde Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
125887
Nanna Mathiesen
Helle Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
40125
Lone B. Lund
Bramming Skytteforening
US1
198.000
198.000
Hovedskydning
124767
Isabella Rosa Poulsen
Holsted Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
108637
Oliver Kjeldsen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
127726
Tobias Fredensborg
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
128550
Andrew Kipkoech
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
127792
Christina Christensen
Esbjerg Skyttekreds
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
127793
Christoffer Christensen
Esbjerg Skyttekreds
BK3
153.000
153.000
Hovedskydning
127808
Silas Beck Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
127988
Kasper Linding
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
161.000
161.000
Hovedskydning
41575
Holger Jensen
Brørup Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
116861
Mads Repenning Jensen
Helle Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Helle Skytteforening
VÅ2
200.000
200.000
Hovedskydning
98104
Sofus Løbner
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
114084
Magnus Ølgod
Brørup Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
39057
Werner Kjeldsen
Varde Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
39407
Erik Mathiasen
Varde Skytteforening
SE2
175.000
175.000
Hovedskydning
69466
Helle Kirstine Larsen
Ribe Skyttekreds
VS1
194.000
194.000
Hovedskydning
105152
Hans Chr. Schmidt
Alslev Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
119545
Rasmus Tøtrup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
122105
Tobias Sander Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK3
164.000
164.000
Hovedskydning
122483
Sofia Høhrmann
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
39806
Katrine Lindqvist Bondesen
Ribe Skyttekreds
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Ribe Skyttekreds
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
122775
Christian J. Hellmann
Ribe Skyttekreds
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
128567
Emil Nielsen
Ribe Skyttekreds
BK3
128.000
128.000
Hovedskydning
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
39200
Mogens Callesen
Varde Skytteforening
SE2
178.000
178.000
Hovedskydning
119465
Christian Offersgaard Hansen
Alslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
119466
Line Feldt Wolf
Alslev Skytteforening
BK3
173.000
173.000
Hovedskydning
123470
Alexander Agerbæk
Alslev Skytteforening
BK3
176.000
176.000
Hovedskydning
123507
Katrine Lund Pedersen
Alslev Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
123738
Signe Bruun
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
103427
Louise Hansen
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
US1
194.000
194.000
Hovedskydning
117070
Signe Wobeser Nielsen
Helle Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
111047
Kasper B. Søgaard
Bramming Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
99266
Magnus Christensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
41561
Jesper K. Pedersen
Brørup Skyttekreds
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
119180
Tina Pala Kristensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
126607
Chris Brinch Østergaard
Esbjerg Skyttekreds
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
86480
Susanne Gissel Christensen
Brørup Skyttekreds
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
97253
Jakob Stensgård Jensen
Holsted Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
140585
Kristoffer Kiesbye Gade
Alslev Skytteforening
BK3
149.000
149.000
Hovedskydning
126919
Noah Vennike Egsgaard
Alslev Skytteforening
BK3
172.000
172.000
Hovedskydning
116598
Nicolai Mathiesen
Helle Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
127806
Marikke Anine Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
128332
Mads Baagø Kristensen
Alslev Skytteforening
BK3
173.000
173.000
Hovedskydning
121347
Kristian Schmidt Poulsen
Ribe Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
124953
Mathias Wedtfald Irgens
Alslev Skytteforening
BK3
139.000
139.000
Hovedskydning
119462
Mathilde Nørby Jensen
Alslev Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
122329
Magnus Kristensen
Ølgod Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
98706
Emma Thyssen
Ribe Skyttekreds
US2
183.000
183.000
Hovedskydning
119770
Lisbeth Sjørup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
115163
Anne Munk Hansen
Alslev Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
92672
Lonnie Hirtz Nielsen
Ølgod Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
39769
Morten Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
122162
Maja Møldrup Hansen
Alslev Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
40622
Knud Erik Høgh
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
41526
Mogens Hansen
Brørup Skyttekreds
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
122776
Christoffer A. Hellmann
Ribe Skyttekreds
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
112897
Simon Jæger
Gørding-Vejrup Skyttekreds
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
39413
Ejlif Christensen
Alslev Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
122149
Phillip Linding Hansen
Alslev Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
40499
Svend Åge Sørensen
Varde Skytteforening
SE2
176.000
176.000
Mesterskab
40499
Svend Åge Sørensen
Varde Skytteforening
SE2
179.000
179.000
Hovedskydning
126719
Gaia Kim Brix
Alslev Skytteforening
BK3
171.000
171.000
Hovedskydning
97256
Kasper Stensgård Jensen
Holsted Skyttekreds
UÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
126783
Andrea Drew Sülvestersen Sørensen
Alslev Skytteforening
BK3
160.000
160.000
Hovedskydning
127804
Gustav Vong Vagtborg
Alslev Skytteforening
BK3
176.000
176.000
Hovedskydning
Til toppen