Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DGI-byen åbent 15m. 2016 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storkøbenhavn
Alle foreninger
Hellerup Skyde Selskab
Hvidovre Skyttekreds
Idrætsforeningen Telefonen
Karlslunde Skytteforening
KIFs Skyttelaug
Kjøbenhavns Skytteforening
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
Kreds Vest - Vesterbro Skf.
Københavns Amts Skyttelaug
RI 98 Skytteforening
Skytteforeningen Af 1949
Skytteforeningen Krudttønden
Skytteforeningen Pilen af 1927
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
126525
Søren Iversen
Kjøbenhavns Skytteforening
V2H2
207.000
207.000
Hovedskydning
126525
Søren Iversen
Kjøbenhavns Skytteforening
V2H2
170.000
170.000
Mesterskab
122578
Bjarne W. A. Obel
RI 98 Skytteforening
V2H2
213.000
213.000
Mesterskab
122578
Bjarne W. A. Obel
RI 98 Skytteforening
V2H2
220.000
220.000
Hovedskydning
68421
Sven Aage Schlosrich
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
198.000
198.000
Hovedskydning
68568
Leif B. Rasmussen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H2
252.000
252.000
Mesterskab
68568
Leif B. Rasmussen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H2
247.000
247.000
Hovedskydning
125573
Bent Henry Poulsen
Skytteforeningen Af 1949
V2H2
202.000
202.000
Mesterskab
125573
Bent Henry Poulsen
Skytteforeningen Af 1949
V2H2
204.000
204.000
Hovedskydning
90604
Christian Skov Landgreen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
170.000
170.000
Hovedskydning
122254
Michael Bak
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
210.000
210.000
Hovedskydning
122254
Michael Bak
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
242.000
242.000
Mesterskab
122272
Jakob Hartmund Rolandsen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
238.000
238.000
Mesterskab
122272
Jakob Hartmund Rolandsen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
229.000
229.000
Hovedskydning
123898
Finn Bloch
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
223.000
223.000
Hovedskydning
104907
Martin Rygaard Lassen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
249.000
249.000
Hovedskydning
68657
Niels Dalhoff Andersen
Karlslunde Skytteforening
V1H1
273.000
273.000
Hovedskydning
68657
Niels Dalhoff Andersen
Karlslunde Skytteforening
V1H1
283.000
283.000
Mesterskab
71293
Michael Simonsen
KIFs Skyttelaug
V2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
112386
Hernando Cardona
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
186.000
186.000
Hovedskydning
70312
René R. Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H3
273.000
273.000
Hovedskydning
111972
Ole Breum
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
111972
Ole Breum
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H2
221.000
221.000
Mesterskab
82346
Claus Vadum
Hvidovre Skyttekreds
S2H2
183.000
183.000
Hovedskydning
82346
Claus Vadum
Hvidovre Skyttekreds
S2H2
174.000
174.000
Mesterskab
56004
Jakob Armand Skytte
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
190.000
190.000
Hovedskydning
V2H1
245.000
245.000
Mesterskab
V2H1
262.000
262.000
Hovedskydning
125113
Frantz Andersen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
246.000
246.000
Hovedskydning
125113
Frantz Andersen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
240.000
240.000
Mesterskab
120683
Tobias Hasselby
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
204.000
204.000
Hovedskydning
120683
Tobias Hasselby
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
242.000
242.000
Mesterskab
121146
Danny Laybourn
Hvidovre Skyttekreds
V2H1
264.000
264.000
Hovedskydning
121146
Danny Laybourn
Hvidovre Skyttekreds
V2H1
265.000
265.000
Mesterskab
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
272.000
272.000
Hovedskydning
68515
Arne Hjelmslund Johansen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
S2H2
244.000
244.000
Hovedskydning
68515
Arne Hjelmslund Johansen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
S2H2
251.000
251.000
Mesterskab
120301
Justin Vinther Breum
RI 98 Skytteforening
V2H2
242.000
242.000
Mesterskab
111973
Søren Møller Toldal
RI 98 Skytteforening
V1H4
238.000
238.000
Mesterskab
111973
Søren Møller Toldal
RI 98 Skytteforening
V1H4
205.000
205.000
Hovedskydning
108785
Kristine Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
242.000
242.000
Hovedskydning
120301
Justin Vinther Breum
RI 98 Skytteforening
V2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
124644
Brian Larsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H2
270.000
270.000
Hovedskydning
124644
Brian Larsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H2
260.000
260.000
Mesterskab
120486
Selina Runge Erichsen
Skytteforeningen Krudttønden
U2H
262.000
262.000
Mesterskab
122289
Lasse Rise
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H3
250.000
250.000
Hovedskydning
122289
Lasse Rise
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H3
254.000
254.000
Mesterskab
122288
Michael Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H3
231.000
231.000
Hovedskydning
122288
Michael Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H3
236.000
236.000
Mesterskab
120486
Selina Runge Erichsen
Skytteforeningen Krudttønden
U2H
257.000
257.000
Hovedskydning
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
258.000
258.000
Mesterskab
125381
Henrik Lorentzen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V2H2
228.000
228.000
Mesterskab
125381
Henrik Lorentzen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V2H2
206.000
206.000
Hovedskydning
112365
John Nørholm
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
195.000
195.000
Mesterskab
117163
Torben Vijitpanya
RI 98 Skytteforening
V2H2
170.000
170.000
Mesterskab
117163
Torben Vijitpanya
RI 98 Skytteforening
V2H2
158.000
158.000
Hovedskydning
66403
Einar Jart
Hellerup Skyde Selskab
V1H1
275.000
275.000
Hovedskydning
66403
Einar Jart
Hellerup Skyde Selskab
V1H1
272.000
272.000
Mesterskab
122287
Carsten Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H4
228.000
228.000
Mesterskab
122287
Carsten Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V1H4
221.000
221.000
Hovedskydning
106910
Thomas Lindhardt Pedersen
Idrætsforeningen Telefonen
V2H2
202.000
202.000
Mesterskab
106910
Thomas Lindhardt Pedersen
Idrætsforeningen Telefonen
V2H2
207.000
207.000
Hovedskydning
82972
Carsten Tang-Petersen
Skytteforeningen Krudttønden
S2H1
237.000
237.000
Mesterskab
82972
Carsten Tang-Petersen
Skytteforeningen Krudttønden
S2H1
263.000
263.000
Hovedskydning
94024
Finn Dauer Rasmussen
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
199.000
199.000
Mesterskab
94024
Finn Dauer Rasmussen
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
242.000
242.000
Hovedskydning
71496
Rasmus Helbo
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
286.000
286.000
Hovedskydning
71123
Leif Waaben
KIFs Skyttelaug
V1H4
233.000
233.000
Hovedskydning
112365
John Nørholm
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
165.000
165.000
Hovedskydning
68370
Finn Pedersen
Kreds Vest - Vesterbro Skf.
V2H1
256.000
256.000
Mesterskab
68370
Finn Pedersen
Kreds Vest - Vesterbro Skf.
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
122255
Morten Bakkedal
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
228.000
228.000
Hovedskydning
122255
Morten Bakkedal
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
223.000
223.000
Mesterskab
Til toppen