Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Grænsepokalskydning 15m. 2016 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Gram Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Rødekro Skytteforening
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Tinglev Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ3
183.000
183.000
Hovedskydning
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
126867
Kian de Kievit
Grænseegnens Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
128066
Mikkel K. Alexandersen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
164.000
164.000
Hovedskydning
123418
Johannes Hyldgaard Jakobsen
Gråsten Skytteforening
VÅ3
189.000
189.000
Hovedskydning
127911
Oliver Hvid Rasmussen
Rødekro Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Hovedskydning
127915
Frank Press
Rødekro Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
128216
Vita Bâr
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
185.000
185.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
127880
Camilla Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
107180
Joachim Jørgensen
Vojens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Mesterskab
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
115911
Pia Pedersen
Gram Skytteforening
VÅ3
187.000
187.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
121809
Malou Kragelund
Vojens Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
123157
Hans Nielsen Tychsen
Broagerlands Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
114013
Christoffer Jensen
Sparta Idrætsforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122365
Rasmus Klinge Vandkær Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
43283
Benny Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
122746
Mads Ole Christiansen
Broagerlands Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
194.000
194.000
Hovedskydning
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
104164
Peter Bär
Grænseegnens Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
93550
Per Rosenkilde-Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
95665
Henrik Christensen
Rødekro Skytteforening
VÅ3
179.000
179.000
Hovedskydning
126105
Jacob Toft Nissen
Sønderborg Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
192.000
192.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
191.000
191.000
Hovedskydning
43083
Renate Nielsen
Rødekro Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
124134
Tobias Petersen
Rødekro Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Mesterskab
124131
Bjarne Degn-Philipsen
Rødekro Skytteforening
VS3
165.000
165.000
Hovedskydning
127918
Cristoffer Teute
Rødekro Skytteforening
BK4
174.000
174.000
Hovedskydning
126866
Nicolai N. Jørgensen
Grænseegnens Skytteforening
BK4
197.000
197.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
124130
Jamie Degn-Phillipsen
Rødekro Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
127914
Sanne Lund
Rødekro Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VS3
174.000
174.000
Hovedskydning
88384
Anette Lauritzen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
120555
Mathias B. Kampp
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
121608
Mads Hansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
VS2
183.000
183.000
Hovedskydning
116385
Oliver S. Nielsen
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
VS2
181.000
181.000
Mesterskab
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
123787
Lass L. Rasmusen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
118715
Emilie Tingleff
Rødekro Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
43583
Christa Dahl
Gråsten Skytteforening
SE3
195.000
195.000
Hovedskydning
43533
Mona Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
192.000
192.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
188.000
188.000
Hovedskydning
93997
Jacob Jensen
Tinglev Skyttekreds
UÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
109936
Oskar Gummer Lauritzen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
120162
Rigmor Jacobsen
Gråsten Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
111140
Bettina Christensen
Rødekro Skytteforening
FRI
175.000
175.000
Hovedskydning
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
178.000
178.000
Hovedskydning
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
187.000
187.000
Mesterskab
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
127999
Niklas Dohrmann Termansen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
127318
Margrethe Jakobsen
Gråsten Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
127916
Paula Volintirn
Rødekro Skytteforening
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
127917
Finn Teute
Rødekro Skytteforening
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
110305
Palle Lind
Gram Skytteforening
VÅ3
189.000
189.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
123204
Sebastian Jensen
Vojens Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
189.000
189.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
126246
Jørgen Peter Lyck Lei
Broagerlands Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
118681
Oliver R. Johnsen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
43248
Jørn Grevsen
Tinglev Skyttekreds
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
118948
Magnus Linnet Olesen
Grænseegnens Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
124132
Inge-Lise Degn Phillipsen
Rødekro Skytteforening
FRI
192.000
192.000
Hovedskydning
124766
Tobias Sørensen
Sparta Idrætsforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
Til toppen