Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Kamille Cup NFS Luftstævne (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Damsholte Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Maribo Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Vestfalster Skytteforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
126708
Kim Nielsen
Damsholte Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
126708
Kim Nielsen
Damsholte Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Mesterskab
55698
Karsten Larsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
161.000
161.000
Hovedskydning
55698
Karsten Larsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
164.000
164.000
Mesterskab
54509
Knud Holse
Vestfalster Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
54509
Knud Holse
Vestfalster Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VS2
178.000
178.000
Mesterskab
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
US1
197.000
197.000
Mesterskab
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
US1
196.000
196.000
Hovedskydning
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
SE2
179.000
179.000
Mesterskab
55770
Tove Sønderstgård
Næstved Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
185.000
185.000
Hovedskydning
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
187.000
187.000
Mesterskab
106369
Emma Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
106369
Emma Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
188.000
188.000
Mesterskab
107315
Denni Duranovic
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
107315
Denni Duranovic
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
111437
Noah Jørgensen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111437
Noah Jørgensen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
VS3
168.000
168.000
Mesterskab
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
VS3
177.000
177.000
Hovedskydning
119510
Martin Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
119510
Martin Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
120321
Mathias Hedengran
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
120321
Mathias Hedengran
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
93321
Mikkel Bülow
Nykøbing F. Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
93321
Mikkel Bülow
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
180.000
180.000
Hovedskydning
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
178.000
178.000
Mesterskab
119233
René Bülow
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
119233
René Bülow
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
107194
Leif Jepson
Væggerløse Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
107194
Leif Jepson
Væggerløse Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
110239
Xenia M. K. Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
110239
Xenia M. K. Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
111037
Palina Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
111037
Palina Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
124027
Mads Hertz Larsen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
124027
Mads Hertz Larsen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
92288
Anders Danielsen
Stege Ndr. Skytteforening
UÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
92288
Anders Danielsen
Stege Ndr. Skytteforening
UÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
55366
Svend Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
55366
Svend Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
111107
Kaj Levi Hansen
Ornebjerg Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
111107
Kaj Levi Hansen
Ornebjerg Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
99427
Bent Christensen
Kongsted Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
99427
Bent Christensen
Kongsted Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
119740
Cindy Dahl
Kongsted Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
119740
Cindy Dahl
Kongsted Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
124333
Clara Dahl
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
124333
Clara Dahl
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
127729
Bjarke Balcer
Ornebjerg Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
127729
Bjarke Balcer
Ornebjerg Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
128562
Mikkel Johansen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
128562
Mikkel Johansen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
54180
Finn Munksbo
Væggerløse Skytteforening
SE2
180.000
180.000
Hovedskydning
54180
Finn Munksbo
Væggerløse Skytteforening
SE2
185.000
185.000
Mesterskab
53229
Kaj Pedersen
Maribo Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Maribo Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
54928
Erik Andrè
Væggerløse Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Mesterskab
54928
Erik Andrè
Væggerløse Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
US1
185.000
185.000
Hovedskydning
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
US1
188.000
188.000
Mesterskab
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
54168
Allan Bruun
Væggerløse Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
54168
Allan Bruun
Væggerløse Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
54172
Preben Grubbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
54172
Preben Grubbe
Væggerløse Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
126226
Jes Ottosen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
126226
Jes Ottosen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
VS3
178.000
178.000
Hovedskydning
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
VS3
175.000
175.000
Mesterskab
111482
Jakob Pryds Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
111482
Jakob Pryds Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
112758
Rudy T. Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
112758
Rudy T. Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
J1
197.000
197.000
Mesterskab
115406
Mads Pehrson
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
115406
Mads Pehrson
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
119511
Simon Sivebæk
Nykøbing F. Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
119511
Simon Sivebæk
Nykøbing F. Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
121871
Chris Klein
Stege Ndr. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
121871
Chris Klein
Stege Ndr. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
53042
Simone Hansen
Nykøbing F. Skytteforening
US2
168.000
168.000
Mesterskab
53042
Simone Hansen
Nykøbing F. Skytteforening
US2
183.000
183.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
53119
Jens Peter Hansen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
53119
Jens Peter Hansen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
54883
Jane Pedersen
Nykøbing F. Skytteforening
VS3
192.000
192.000
Mesterskab
54883
Jane Pedersen
Nykøbing F. Skytteforening
VS3
178.000
178.000
Hovedskydning
54958
Carsten Klich
Maribo Skytteforening
VS1
190.000
190.000
Mesterskab
54958
Carsten Klich
Maribo Skytteforening
VS1
193.000
193.000
Hovedskydning
86057
Emil E. Foged
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
86057
Emil E. Foged
Nykøbing F. Skytteforening
UÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
99433
Alexander Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
156.000
156.000
Hovedskydning
99433
Alexander Nørholm Koch
Nykøbing F. Skytteforening
US2
154.000
154.000
Mesterskab
114020
Mette Ottosen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
114020
Mette Ottosen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
109972
Kjeld Jensen
Vestfalster Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
109972
Kjeld Jensen
Vestfalster Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
US2
187.000
187.000
Mesterskab
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US2
181.000
181.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US2
181.000
181.000
Mesterskab
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
126576
Rasmus Gottfredsen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Mesterskab
126576
Rasmus Gottfredsen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
128737
Christoffer Raahauge
Ornebjerg Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Mesterskab
128737
Christoffer Raahauge
Ornebjerg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
128484
Lukas Ingvorsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
128484
Lukas Ingvorsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
104589
Cecilie Leach
Vestfalster Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Mesterskab
104589
Cecilie Leach
Vestfalster Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
128447
Frederik Emil H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128447
Frederik Emil H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
Til toppen