Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Skf. Kimbrernes Vinterstævne 2017 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Østjylland
Alle foreninger
Frederikshavn Skyttekreds
Hobro Egnens Skytteforening
Karby Skyttekreds
Løgstør Sportsskytteklub
Midtdjurs skytteforening
Randers Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Skytteforening Kimbrerne
Sæby og omegns skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vester Han Herred Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
VÅ3
194.000
194.000
Hovedskydning
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
VÅ3
196.000
196.000
Mesterskab
103695
Bent Andersen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
103695
Bent Andersen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
116012
Kaj Haulrich
Vodskov Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
116012
Kaj Haulrich
Vodskov Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
124284
Emma Stæhr Madsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
124284
Emma Stæhr Madsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
98454
Rasmus Greth Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
J2
192.000
192.000
Mesterskab
98454
Rasmus Greth Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
UÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
UÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
14840
Dan Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
UÅ2
185.000
185.000
Mesterskab
14840
Dan Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
UÅ2
172.000
172.000
Hovedskydning
87084
Torben Hjardemål
Vester Han Herred Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
87084
Torben Hjardemål
Vester Han Herred Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
120229
Gitte Hansen
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
120229
Gitte Hansen
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
120230
Johnni Hald
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
120230
Johnni Hald
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
13168
Birgith Andersen
Skytteforening Kimbrerne
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
15956
Egon Larsen
Skytteforening Kimbrerne
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
15956
Egon Larsen
Skytteforening Kimbrerne
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
83267
Louise Fredsgaard Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
US2
183.000
183.000
Mesterskab
83267
Louise Fredsgaard Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
113368
Alex Rahr Maansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
113368
Alex Rahr Maansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
83441
Michael Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ3
185.000
185.000
Hovedskydning
83441
Michael Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ3
186.000
186.000
Mesterskab
96845
Frederik H. Andersen
Skytteforening Kimbrerne
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
96845
Frederik H. Andersen
Skytteforening Kimbrerne
J2
199.000
199.000
Mesterskab
115328
Christian Hvidbak Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
J2
196.000
196.000
Mesterskab
115328
Christian Hvidbak Sørensen
Skytteforening Kimbrerne
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
102409
Magnus Larsen
Vodskov Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
102409
Magnus Larsen
Vodskov Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
121676
Axel Aaes Christensen
Vodskov Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
121676
Axel Aaes Christensen
Vodskov Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
122037
Sebastian Engesgaard
Vodskov Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
122037
Sebastian Engesgaard
Vodskov Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
120785
John Bo Lyng
Randers Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
120785
John Bo Lyng
Randers Skyttekreds
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
114483
Thomas Marding Thorsen-Poulsen
Midtdjurs skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
114483
Thomas Marding Thorsen-Poulsen
Midtdjurs skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
112683
Jesper Østergaard
Karby Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
112683
Jesper Østergaard
Karby Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
125508
Lars Walther Christensen
Vodskov Skytteforening
SE3
197.000
197.000
Mesterskab
125508
Lars Walther Christensen
Vodskov Skytteforening
SE3
196.000
196.000
Hovedskydning
128582
Lars Bødker Marqart
Løgstør Sportsskytteklub
VÅ3
188.000
188.000
Hovedskydning
128582
Lars Bødker Marqart
Løgstør Sportsskytteklub
VÅ3
192.000
192.000
Mesterskab
126807
Emma Bai Hansen
Skytteforening Kimbrerne
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
126807
Emma Bai Hansen
Skytteforening Kimbrerne
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
127021
Ananya Nielsen
Skytteforening Kimbrerne
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
127021
Ananya Nielsen
Skytteforening Kimbrerne
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
128155
Lasse Weinreich
Skytteforening Kimbrerne
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
128155
Lasse Weinreich
Skytteforening Kimbrerne
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
128383
Stefan Kristensen
Skytteforening Kimbrerne
FRI
187.000
187.000
Hovedskydning
126772
Frederik Ozol
Vodskov Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
126772
Frederik Ozol
Vodskov Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
127001
Matthias Rechendorff
Vodskov Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
127001
Matthias Rechendorff
Vodskov Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
127968
Mikkel Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
127968
Mikkel Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
115469
Magnus Sørensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
115469
Magnus Sørensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128335
Theis Christiansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
128335
Theis Christiansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
13106
Morten Andersen
Skytteforening Kimbrerne
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
13106
Morten Andersen
Skytteforening Kimbrerne
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
112246
Anne Lise Herskind
Vodskov Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
112246
Anne Lise Herskind
Vodskov Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
98709
Pernille Holst Andersen
Skytteforening Kimbrerne
US2
183.000
183.000
Mesterskab
98709
Pernille Holst Andersen
Skytteforening Kimbrerne
US2
188.000
188.000
Hovedskydning
98921
Brian Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
98921
Brian Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
101584
Leif Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ2
192.000
192.000
Mesterskab
101584
Leif Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
101636
Anton Christensen
Frederikshavn Skyttekreds
US2
190.000
190.000
Hovedskydning
101636
Anton Christensen
Frederikshavn Skyttekreds
US2
195.000
195.000
Mesterskab
120948
Gunnar Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
120948
Gunnar Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
14525
Svend Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
SE3
183.000
183.000
Hovedskydning
14525
Svend Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
SE3
182.000
182.000
Mesterskab
115864
Christian Kjeld
Sæby og omegns skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
115864
Christian Kjeld
Sæby og omegns skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120231
Mikkel Hald
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
120231
Mikkel Hald
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
85492
Martin Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
UÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
85492
Martin Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
117916
Morten Nielsen
Løgstør Sportsskytteklub
J2
197.000
197.000
Mesterskab
117916
Morten Nielsen
Løgstør Sportsskytteklub
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
122863
Oscar Laustsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
122863
Oscar Laustsen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
124266
Nikolaj Gatten
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
124266
Nikolaj Gatten
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
16622
Bente W. Kjelgaard
Skytteforening Kimbrerne
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
16622
Bente W. Kjelgaard
Skytteforening Kimbrerne
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
16875
Tinna Laursen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
16875
Tinna Laursen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
99365
Elly Madsen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
99365
Elly Madsen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
121794
Cecilie L. Olesen
Skytteforening Kimbrerne
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
121794
Cecilie L. Olesen
Skytteforening Kimbrerne
J2
196.000
196.000
Mesterskab
125983
Helle Andersen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ3
191.000
191.000
Mesterskab
125983
Helle Andersen
Skytteforening Kimbrerne
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
103697
Jens Ingerslev Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
103697
Jens Ingerslev Larsen
Vodskov Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
117040
Sebastian C. Bonde
Vodskov Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
117040
Sebastian C. Bonde
Vodskov Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
123883
Birgitte Bonde
Vodskov Skytteforening
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
123883
Birgitte Bonde
Vodskov Skytteforening
VÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
117765
Peter A. Sørensen
Aalborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
117765
Peter A. Sørensen
Aalborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
122618
Lærke Iversen
Frederikshavn Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
122618
Lærke Iversen
Frederikshavn Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Mesterskab
113843
Nina Guldbæk Larsen
Vodskov Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
113843
Nina Guldbæk Larsen
Vodskov Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
103696
Louise Karstoft
Vodskov Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
103696
Louise Karstoft
Vodskov Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
103315
Magnus Kristensen
Vodskov Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
103315
Magnus Kristensen
Vodskov Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
128688
Jeppe Okholm
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
128688
Jeppe Okholm
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
128580
Jette Bratholt Petersen
Løgstør Sportsskytteklub
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
128580
Jette Bratholt Petersen
Løgstør Sportsskytteklub
VÅ3
189.000
189.000
Mesterskab
128581
Patrick Bratholt Petersen
Løgstør Sportsskytteklub
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
128581
Patrick Bratholt Petersen
Løgstør Sportsskytteklub
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
128583
Nicklas Sund Marqart
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128583
Nicklas Sund Marqart
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
126806
Gustav Lund
Skytteforening Kimbrerne
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
127020
Latda Nielsen
Skytteforening Kimbrerne
FRI
190.000
190.000
Hovedskydning
127020
Latda Nielsen
Skytteforening Kimbrerne
FRI
195.000
195.000
Mesterskab
127973
Mikkel G. Christensen
Skytteforening Kimbrerne
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
127973
Mikkel G. Christensen
Skytteforening Kimbrerne
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
127974
Lasse Vestergaard
Skytteforening Kimbrerne
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
127974
Lasse Vestergaard
Skytteforening Kimbrerne
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
128382
Emilie Junker
Skytteforening Kimbrerne
FRI
186.000
186.000
Hovedskydning
123882
Isabella Bonde
Vodskov Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
123882
Isabella Bonde
Vodskov Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
126773
Simon Wagner Juul Poulsen
Vodskov Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
126773
Simon Wagner Juul Poulsen
Vodskov Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
128334
Marcus Toft
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
128336
Johanne Rahr Maansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
128336
Johanne Rahr Maansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
128338
Rene Lind
Løgstør Sportsskytteklub
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
128338
Rene Lind
Løgstør Sportsskytteklub
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
Til toppen