Nordjysk mesterskab 15m riffel for ungdom 2017 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
124162 Mikkel Sloth Dahl Vester Hassing Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
124162 Mikkel Sloth Dahl Vester Hassing Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
101919 Lonnie Heby Pedersen Vodskov Skytteforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
101919 Lonnie Heby Pedersen Vodskov Skytteforening J2 198.000 198.000 Mesterskab
111232 Peter Christensen Nguyen Hjørring Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
111232 Peter Christensen Nguyen Hjørring Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
107515 Sune Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
107515 Sune Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
108491 Mille Frederiksen Vilsted Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
108491 Mille Frederiksen Vilsted Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
119692 Morten Bols Pedersen Vester Hassing Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
119692 Morten Bols Pedersen Vester Hassing Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
118344 Emil Hedemann Vester Hassing Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
118344 Emil Hedemann Vester Hassing Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
121465 Camilla L. Ravnsbæk Ulsted Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
121465 Camilla L. Ravnsbæk Ulsted Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
121240 Mira R. Hansen Ulsted Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
121240 Mira R. Hansen Ulsted Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
117917 Jacob Nielsen Løgstør Sportsskytteklub J2 199.000 199.000 Mesterskab
117917 Jacob Nielsen Løgstør Sportsskytteklub J2 200.000 200.000 Hovedskydning
128335 Theis Christiansen Løgstør Sportsskytteklub BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
128335 Theis Christiansen Løgstør Sportsskytteklub BK2 194.000 194.000 Mesterskab
113368 Alex Rahr Maansen Løgstør Sportsskytteklub BK1 197.000 197.000 Mesterskab
113368 Alex Rahr Maansen Løgstør Sportsskytteklub BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
122899 Oscar Alon Hjørring Skytteforening J2 185.000 185.000 Mesterskab
122899 Oscar Alon Hjørring Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
118537 Morten Christian Pedersen Hjørring Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
118537 Morten Christian Pedersen Hjørring Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
127635 Sine Trærup Vilsted Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
127635 Sine Trærup Vilsted Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
115469 Magnus Sørensen Løgstør Sportsskytteklub BK1 199.000 199.000 Mesterskab
115469 Magnus Sørensen Løgstør Sportsskytteklub BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Mesterskab
108405 Asker Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
108405 Asker Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
110732 Emil Grud Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
110732 Emil Grud Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
106441 Thomas Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
123973 Daniel Buchholtz Vilsted Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening J2 193.000 193.000 Mesterskab
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
120231 Mikkel Hald Hobro Egnens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
120231 Mikkel Hald Hobro Egnens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
122863 Oscar Laustsen Løgstør Sportsskytteklub BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
122863 Oscar Laustsen Løgstør Sportsskytteklub BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123059 Esajas Hvorvarp Vilsted Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123059 Esajas Hvorvarp Vilsted Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
113586 Christian Bols Pedersen Vester Hassing Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
113586 Christian Bols Pedersen Vester Hassing Skytteforening J2 199.000 199.000 Mesterskab
98051 Jonas Brix Kristensen Vester Hassing Skytteforening J1 197.000 197.000 Mesterskab
98051 Jonas Brix Kristensen Vester Hassing Skytteforening J1 198.000 198.000 Hovedskydning
122865 Amina Poskovic Løgstør Sportsskytteklub BK2 194.000 194.000 Mesterskab
122865 Amina Poskovic Løgstør Sportsskytteklub BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
124266 Nikolaj Gatten Løgstør Sportsskytteklub BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
106441 Thomas Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
124266 Nikolaj Gatten Løgstør Sportsskytteklub BK1 199.000 199.000 Mesterskab
118657 Søren Cortsen Vilsted Skytteforening J2 169.000 169.000 Mesterskab
118657 Søren Cortsen Vilsted Skytteforening J2 185.000 185.000 Hovedskydning
118658 Liva Møller Vilsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
118658 Liva Møller Vilsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
123014 Lucas Bech Jensen Vilsted Skytteforening BK2 187.000 187.000 Hovedskydning
123014 Lucas Bech Jensen Vilsted Skytteforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
123973 Daniel Buchholtz Vilsted Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
15629 Frederik Kristian Sørensen Ulsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
15629 Frederik Kristian Sørensen Ulsted Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
120622 Emil Rimer Ulsted Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
120622 Emil Rimer Ulsted Skytteforening BK2 190.000 190.000 Hovedskydning
114684 Mads Lynge Vester Hassing Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
114684 Mads Lynge Vester Hassing Skytteforening J2 199.000 199.000 Mesterskab
119628 Daniel Larsen Vester Hassing Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
119628 Daniel Larsen Vester Hassing Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
119630 Kasper Rosenmeier Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
119630 Kasper Rosenmeier Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
124284 Emma Stæhr Madsen Løgstør Sportsskytteklub BK1 196.000 196.000 Mesterskab
124284 Emma Stæhr Madsen Løgstør Sportsskytteklub BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds J2 200.000 200.000 Mesterskab
93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds J2 199.000 199.000 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
106376 Sixten Thomsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
106376 Sixten Thomsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
123013 Julie Haahr Vilsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
123820 Emma Hejlesen Kristensen Vester Hassing Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123820 Emma Hejlesen Kristensen Vester Hassing Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
108407 Lau Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
108407 Lau Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
115937 Anna Nørregaard Ulsted Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
115937 Anna Nørregaard Ulsted Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
123013 Julie Haahr Vilsted Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening J2 195.000 195.000 Mesterskab
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
123034 Kasper Vestergaard Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
123034 Kasper Vestergaard Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK2 200.000 200.000 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds J2 193.000 193.000 Hovedskydning
110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
111532 Magnus Johansen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
111532 Magnus Johansen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
113511 Amanda M. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
113511 Amanda M. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
128334 Marcus Toft Løgstør Sportsskytteklub BK2 196.000 196.000 Mesterskab
128334 Marcus Toft Løgstør Sportsskytteklub BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
113531 Hanne L. Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
113531 Hanne L. Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening J1 197.000 197.000 Mesterskab
108411 Rune Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
108411 Rune Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
93650 Hjalte Morthorst Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
93650 Hjalte Morthorst Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J2 193.000 193.000 Mesterskab
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
122777 Jeppe Madsen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
122777 Jeppe Madsen Boddum-Ydby Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
127400 Lilian Gregersen Vilsted Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
127400 Lilian Gregersen Vilsted Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
123882 Isabella Bonde Vodskov Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
123882 Isabella Bonde Vodskov Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
126773 Simon Wagner Juul Poulsen Vodskov Skytteforening BK3 195.000 195.000 Mesterskab
126773 Simon Wagner Juul Poulsen Vodskov Skytteforening BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
128336 Johanne Rahr Maansen Løgstør Sportsskytteklub BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
128336 Johanne Rahr Maansen Løgstør Sportsskytteklub BK2 196.000 196.000 Mesterskab
120620 Rasmus Mikkelsen Vilsted Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
120620 Rasmus Mikkelsen Vilsted Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
123027 Lærke Ninn Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
123027 Lærke Ninn Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
123028 Camilla Lodahl Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
123028 Camilla Lodahl Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
122614 Jonas W. Pedersen Aalborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
122614 Jonas W. Pedersen Aalborg Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
125828 Mathias Hejlesen Kristensen Vester Hassing Skytteforening BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
93561 Mogens Kappel Boddum-Ydby Skytteforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
93561 Mogens Kappel Boddum-Ydby Skytteforening J1 198.000 198.000 Hovedskydning
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening J2 198.000 198.000 Hovedskydning
106222 Marc Lund Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
106222 Marc Lund Jensen Boddum-Ydby Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
93030 Magnus Bisgaard Larsen Vilsted Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
93030 Magnus Bisgaard Larsen Vilsted Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
118294 Nikolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
118294 Nikolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
103891 Simon Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 196.000 196.000 Mesterskab
112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
103891 Simon Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening J2 199.000 199.000 Mesterskab
103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
122952 Marie Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
122952 Marie Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening BK3 190.000 190.000 Mesterskab
104375 Freja Pedersen Aalborg Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds J1 199.000 199.000 Hovedskydning
83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds J1 199.000 199.000 Mesterskab
104375 Freja Pedersen Aalborg Skyttekreds J1 195.000 195.000 Mesterskab
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab

Til toppen