Nordjysk mesterskab 15m riffel for senior 2017 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening VÅ2 184.0 184.0 Hovedskydning
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening VÅ2 185.0 185.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 196.0 196.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 197.0 197.0 Mesterskab
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS3 172.0 172.0 Mesterskab
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening SE2 188.0 188.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
103892 Kasper Schultz Aalborg Skyttekreds US1 189.0 189.0 Mesterskab
103892 Kasper Schultz Aalborg Skyttekreds US1 188.0 188.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 193.0 193.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 193.0 193.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 199.0 199.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 199.0 199.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds US2 182.0 182.0 Hovedskydning
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds US2 191.0 191.0 Mesterskab
28735 Rikke Sandal Thisted Skyttekreds US2 184.0 184.0 Mesterskab
28735 Rikke Sandal Thisted Skyttekreds US2 181.0 181.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS3 180.0 180.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS3 180.0 180.0 Mesterskab
87084 Torben Hjardemål Vester Han Herred Skytteforening SE1 194.0 194.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 189.0 189.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 180.0 180.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Mesterskab
108408 Lene Borch Hougs Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
119405 Vinni Christensen Sjørring Skytteforening UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
119405 Vinni Christensen Sjørring Skytteforening UÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 196.0 196.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS3 176.0 176.0 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS3 173.0 173.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds US1 195.0 195.0 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
124716 Mads Hvorvarp Vilsted Skytteforening UÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US2 183.0 183.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US2 185.0 185.0 Hovedskydning
124716 Mads Hvorvarp Vilsted Skytteforening UÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ2 175.0 175.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE1 194.0 194.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ2 179.0 179.0 Hovedskydning
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
108408 Lene Borch Hougs Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 187.0 187.0 Hovedskydning
88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Mesterskab
29024 Hans Andersen Thisted Skyttekreds VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
29024 Hans Andersen Thisted Skyttekreds VÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub UÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub UÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
28459 Ole Madsen Sjørring Skytteforening VÅ1 192.0 192.0 Mesterskab
28459 Ole Madsen Sjørring Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Aalborg Skyttekreds VS3 182.0 182.0 Mesterskab
117129 Frederik Lindemann Vodskov Skytteforening UÅ1 194.0 194.0 Hovedskydning
117129 Frederik Lindemann Vodskov Skytteforening UÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
87084 Torben Hjardemål Vester Han Herred Skytteforening SE1 193.0 193.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 194.0 194.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 185.0 185.0 Hovedskydning
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 189.0 189.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 200.0 200.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 195.0 195.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 189.0 189.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds US1 191.0 191.0 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
28244 Louise Hasager Boddum-Ydby Skytteforening UÅ1 193.0 193.0 Hovedskydning
28244 Louise Hasager Boddum-Ydby Skytteforening UÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening VS2 185.0 185.0 Mesterskab
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
26939 Ejvind M. Jensen Bjergby SGI&U VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
26939 Ejvind M. Jensen Bjergby SGI&U VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 179.0 179.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 169.0 169.0 Mesterskab
16875 Tinna Laursen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
16875 Tinna Laursen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 200.0 200.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US2 188.0 188.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US2 187.0 187.0 Hovedskydning
87832 Carl-Jørgen Harlund Frederikshavn Skyttekreds SE2 196.0 196.0 Mesterskab
87832 Carl-Jørgen Harlund Frederikshavn Skyttekreds SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
28466 Nikolaj Madsen Sjørring Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
28466 Nikolaj Madsen Sjørring Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Mesterskab
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 183.0 183.0 Hovedskydning
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 185.0 185.0 Mesterskab

Til toppen