Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DGI Åben Stævne 2017 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Greve Skytteforening
Gundsølille Sg&if
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Kirke Hyllinge Idrætsforening
Korsør Skytteforening
Næstved Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Ringsted Skytteforening
Samsø Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
VS1
196.000
196.000
Mesterskab
69524
Sanne Kjær
Gundsølille Sg&if
VÅ2
195.000
195.000
Mesterskab
69524
Sanne Kjær
Gundsølille Sg&if
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
196.000
196.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
198.000
198.000
Mesterskab
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Hovedskydning
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
185.000
185.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
197.000
197.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
194.000
194.000
Mesterskab
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
118762
Tobias Dyrby Nielsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
118762
Tobias Dyrby Nielsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
75149
Maja Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
US2
191.000
191.000
Mesterskab
75149
Maja Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
US2
188.000
188.000
Hovedskydning
69591
Arne Berg Søeballe
Greve Skytteforening
VS3
183.000
183.000
Mesterskab
69591
Arne Berg Søeballe
Greve Skytteforening
VS3
182.000
182.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
US2
181.000
181.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
US2
181.000
181.000
Mesterskab
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
117645
Jacob Bjerre Cordtz
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
117645
Jacob Bjerre Cordtz
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
105095
Frederik Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
107611
Mikkel Schiødt
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
107611
Mikkel Schiødt
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
69344
Signe Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
194.000
194.000
Mesterskab
69344
Signe Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
193.000
193.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
188.000
188.000
Mesterskab
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
111622
Andreas Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
111622
Andreas Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
196.000
196.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Samsø Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
106625
Alexander Petersen
Samsø Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
109735
Rasmus Dalgaard Larsen
Næstved Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
109735
Rasmus Dalgaard Larsen
Næstved Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
121512
Laurits Mandrup
Næstved Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
121512
Laurits Mandrup
Næstved Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
119631
Karl Johan Madsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
174.000
174.000
Mesterskab
119631
Karl Johan Madsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
126196
Frederikke Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
126196
Frederikke Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
61619
Marianne Lamhauge
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
61619
Marianne Lamhauge
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
193.000
193.000
Mesterskab
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
95724
John Helstrup
Svinninge Skytteforening
VÅ1
188.000
188.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Mesterskab
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
UÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
188.000
188.000
Mesterskab
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
192.000
192.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
196.000
196.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
VS1
193.000
193.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
VS1
193.000
193.000
Hovedskydning
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
69328
Søren Smith Rasmussen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
190.000
190.000
Mesterskab
69328
Søren Smith Rasmussen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
182.000
182.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
68823
Lis Jensen
Greve Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
68823
Lis Jensen
Greve Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
117913
Lloyd Nielsen
Næstved Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
117913
Lloyd Nielsen
Næstved Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
196.000
196.000
Mesterskab
105094
Katrine Christensen
Svinninge Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Svinninge Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Mesterskab
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
95591
Johan Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
BK3
159.000
159.000
Hovedskydning
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
69336
Stefan Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
187.000
187.000
Mesterskab
69336
Stefan Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
191.000
191.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
69629
Per Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
69629
Per Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
114905
Frederik Lauenberg
Næstved Skytteforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
114905
Frederik Lauenberg
Næstved Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
121484
Yasmin Nasser
Næstved Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
121484
Yasmin Nasser
Næstved Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
123401
Mikkel Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
123401
Mikkel Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
124567
Morten P. Lindevall
Næstved Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
124567
Morten P. Lindevall
Næstved Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
128031
Tom Schjødt Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127050
Peter Schmidt
Tuse Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
127050
Peter Schmidt
Tuse Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
76102
Kennie Jacobsen
Ringsted Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
76102
Kennie Jacobsen
Ringsted Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
128096
Vanessa Bautista Milling-Hansen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
128096
Vanessa Bautista Milling-Hansen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
69329
Søren Hvidberg Pedersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
122743
Jakob Hvidberg Pedersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
122743
Jakob Hvidberg Pedersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
Til toppen