Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
vinter turnering 2016 - 17 . 15 M pistol runde 3 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Brønderslev Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hjallerup Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Karby Skyttekreds
Nykøbing Mors Skyttekreds
Sindal Skyttekreds
Sjørring Skytteforening
Sports skytterne Snedsted
St. Restrup Idrætsforening
Støvring Skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vester Hassing Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Års Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
28267
Knud Iversen
Sports skytterne Snedsted
S2H2
257.000
257.000
Hovedskydning
101367
Flemming Rohr Pedersen
Sports skytterne Snedsted
S2H2
218.000
218.000
Hovedskydning
26832
Poul E. Jacobsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H1
249.000
249.000
Hovedskydning
16943
Peter Bentsen
Aalborg Skyttekreds
V1H1
280.000
280.000
Hovedskydning
11393
Lars Richter
Brønderslev Skytteforening
V1H4
262.000
262.000
Hovedskydning
28541
Jens Knudsen
Sports skytterne Snedsted
S2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
12938
Jess Østergaard
Støvring Skytteforening
V2H1
235.000
235.000
Hovedskydning
128160
Peter Nygaard Nielsen
Sindal Skyttekreds
V1H4
179.000
179.000
Hovedskydning
10649
Bjarne Nielsen
Sindal Skyttekreds
V1H4
244.000
244.000
Hovedskydning
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1H1
281.000
281.000
Hovedskydning
15402
Per Schultz
Vester Hassing Skytteforening
S2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
96449
Niels Knudstrup
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
28712
Steen Kruse Jensen
Sjørring Skytteforening
V2H1
273.000
273.000
Hovedskydning
15517
Richardt Larsen
Hjallerup Skytteforening
V1H4
229.000
229.000
Hovedskydning
15697
Lars Kristensen
Hjallerup Skytteforening
V1H3
221.000
221.000
Hovedskydning
15368
Anna-Maria Thierry Andersen
Vester Hassing Skytteforening
V2H1
261.000
261.000
Hovedskydning
15504
Anton Andersen
Vester Hassing Skytteforening
S2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
15935
Henry Thomsen
Vester Hassing Skytteforening
S2H1
262.000
262.000
Hovedskydning
68505
Carl Otto Højer Sørensen
Karby Skyttekreds
V1H2
249.000
249.000
Hovedskydning
85374
Finn Rottbøl
Sports skytterne Snedsted
V2H2
267.000
267.000
Hovedskydning
88608
Svend Peter Larsen
Frederikshavn Skyttekreds
FRI
285.000
285.000
Hovedskydning
15674
Peer Ovesen
Hjallerup Skytteforening
V1H3
268.000
268.000
Hovedskydning
14453
Birgitte Bæk Larsen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
272.000
272.000
Hovedskydning
87176
Morten Østergård Pedersen
Brønderslev Skytteforening
V2H1
257.000
257.000
Hovedskydning
11309
Per C. Jensen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
11398
Kristian Klemmensen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
268.000
268.000
Hovedskydning
19724
Hans Jørgen Hansen
Brønderslev Skytteforening
V2H1
247.000
247.000
Hovedskydning
117603
Karin Marika Nicholas
Brønderslev Skytteforening
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
94825
Frank Kristensen
Hjallerup Skytteforening
V2H2
223.000
223.000
Hovedskydning
99179
Ib Ejgil Pedersen
Hjallerup Skytteforening
V1H4
243.000
243.000
Hovedskydning
10998
Tom E. Hansen
Hjørring Skytteforening
S2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
11035
Per Kristensen
Hjørring Skytteforening
S2H2
242.000
242.000
Hovedskydning
82887
Leif Larsen
Hjørring Skytteforening
S2H2
172.000
172.000
Hovedskydning
90087
John Henry Just Schreiber
Hjørring Skytteforening
S2H2
225.000
225.000
Hovedskydning
16504
Erik Mark
St. Restrup Idrætsforening
V1H1
272.000
272.000
Hovedskydning
10665
Søren J. Sørensen
Sindal Skyttekreds
V1H3
262.000
262.000
Hovedskydning
105853
Alexandros Gentekos
Sindal Skyttekreds
V1H4
243.000
243.000
Hovedskydning
83743
Casper Juhl Jensen
Støvring Skytteforening
V2H2
219.000
219.000
Hovedskydning
12397
Leif Ellegaard Nielsen
Års Skytteforening
S2H2
262.000
262.000
Hovedskydning
12415
Ernst Klysner Jensen
Års Skytteforening
S2H1
272.000
272.000
Hovedskydning
93569
Hans Mathiasen
Års Skytteforening
S2H1
272.000
272.000
Hovedskydning
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
JUN
255.000
255.000
Hovedskydning
105656
Henrik Jensen
Ulsted Skytteforening
V2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
14770
Jacob Klærke
Aalborg Skyttekreds
V1H3
254.000
254.000
Hovedskydning
16559
Per Henrik Jensen
Aalborg Skyttekreds
V1H4
201.000
201.000
Hovedskydning
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
V1H1
284.000
284.000
Hovedskydning
117271
Signe Vraa Leth
Aalborg Skyttekreds
V2H2
273.000
273.000
Hovedskydning
123365
Christian Holm Jørgensen
Aalborg Skyttekreds
JUN
262.000
262.000
Hovedskydning
10439
Søren Kogsbøll
Frederikshavn Skyttekreds
S2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
10602
Bo Bæk Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1H2
268.000
268.000
Hovedskydning
83691
Mads Foged
Frederikshavn Skyttekreds
U2H
258.000
258.000
Hovedskydning
116957
Vivi Hedegaard
Frederikshavn Skyttekreds
V2H2
152.000
152.000
Hovedskydning
121410
Jesper Stokbæk
Frederikshavn Skyttekreds
U1H
259.000
259.000
Hovedskydning
121580
Ulrich Hedegaard
Frederikshavn Skyttekreds
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
83718
Claus Lau Larsen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
235.000
235.000
Hovedskydning
123142
Jacob Spalding
Sports skytterne Snedsted
V2H2
244.000
244.000
Hovedskydning
26916
Jan H. B. Knudsen
Karby Skyttekreds
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
26945
Carl E. Boll
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H1
274.000
274.000
Hovedskydning
27087
Jan E. Nielsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
244.000
244.000
Hovedskydning
101612
Søren Dam Winther
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
250.000
250.000
Hovedskydning
126136
Martin Christensen
Sjørring Skytteforening
U2H
255.000
255.000
Hovedskydning
127991
Jesper Eybye
Frederikshavn Skyttekreds
V2H2
237.000
237.000
Hovedskydning
15260
Jørgen Tarp
Brønderslev Skytteforening
V1H4
257.000
257.000
Hovedskydning
126903
Brian Bjergbæk
Hjallerup Skytteforening
V1H4
263.000
263.000
Hovedskydning
128453
Alexander Niklas Zederkof
Aalborg Skyttekreds
V2H2
269.000
269.000
Hovedskydning
128923
Sikem Andreas Daehnel
Aalborg Skyttekreds
V2H2
263.000
263.000
Hovedskydning
26814
Søren Kjær Bak
Sports skytterne Snedsted
V2H2
238.000
238.000
Hovedskydning
124654
Jesper D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
124655
Casper Brændskov
Aalborg Skyttekreds
V2H2
263.000
263.000
Hovedskydning
29008
Henrik Lawaetz
Sjørring Skytteforening
V2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
105854
Gitte Vium
Sindal Skyttekreds
V1H3
227.000
227.000
Hovedskydning
96482
Jens Meldgaard
Sjørring Skytteforening
S2H2
249.000
249.000
Hovedskydning
82446
Aksel Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1H2
264.000
264.000
Hovedskydning
31855
Thomas Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
V1H1
280.000
280.000
Hovedskydning
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
V1H2
269.000
269.000
Hovedskydning
15548
Mads Jensen
Ulsted Skytteforening
V1H1
272.000
272.000
Hovedskydning
27060
Knud Kjeldgaard Jensen
Karby Skyttekreds
V1H3
266.000
266.000
Hovedskydning
12731
Torben B. Schmidt
St. Restrup Idrætsforening
V1H2
265.000
265.000
Hovedskydning
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
V1H3
267.000
267.000
Hovedskydning
72958
René Foged
Frederikshavn Skyttekreds
V2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
97331
Thomas Michael Jensen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
S2H1
261.000
261.000
Hovedskydning
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
263.000
263.000
Hovedskydning
15751
Allan Christensen
Hjallerup Skytteforening
V1H2
258.000
258.000
Hovedskydning
15984
Carsten Thimm
Vester Hassing Skytteforening
V2H1
258.000
258.000
Hovedskydning
17109
Joakim Hjort
Aalborg Skyttekreds
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
27018
Morten Hundborg
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
281.000
281.000
Hovedskydning
27071
Jørn Nordgaard Kristensen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
27136
Bent Mortensen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
284.000
284.000
Hovedskydning
28200
Peter Iversen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
228.000
228.000
Hovedskydning
28779
Niels Klingenberg Vistisen
Sjørring Skytteforening
V1H1
279.000
279.000
Hovedskydning
68465
Kirsten Sanders
Karby Skyttekreds
S2H1
258.000
258.000
Hovedskydning
93355
Simon Kaagaard
Sports skytterne Snedsted
V2H2
217.000
217.000
Hovedskydning
94451
Roland Bernhard Cornely
Sports skytterne Snedsted
V2H2
233.000
233.000
Hovedskydning
101368
Søren Bach Andersen
Sports skytterne Snedsted
JUN
256.000
256.000
Hovedskydning
102023
Frank Christiansen
Frederikshavn Skyttekreds
V2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
112494
Frank Skaarup
Sjørring Skytteforening
S2H1
257.000
257.000
Hovedskydning
115115
Emil Kruse Jensen
Sjørring Skytteforening
U2H
249.000
249.000
Hovedskydning
11409
Jørn Ellesgård
Brønderslev Skytteforening
S2H2
262.000
262.000
Hovedskydning
15650
Troels Nielsen
Hjallerup Skytteforening
V1H4
184.000
184.000
Hovedskydning
14780
Holger W. Sørensen
Aalborg Skyttekreds
V1H1
278.000
278.000
Hovedskydning
14306
Lars Dyrskjøt
Aalborg Skyttekreds
V1H1
276.000
276.000
Hovedskydning
10600
Bo Tolstrup Sørensen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
273.000
273.000
Hovedskydning
11426
Henrik Kramer
Brønderslev Skytteforening
V1H2
260.000
260.000
Hovedskydning
15633
Eyvind Kristensen
Hjallerup Skytteforening
V1H2
279.000
279.000
Hovedskydning
111448
Peter Lange Nielsen
Brønderslev Skytteforening
V1H3
264.000
264.000
Hovedskydning
15522
Henri Thimm
Hjallerup Skytteforening
V1H2
274.000
274.000
Hovedskydning
10910
Henning Nielsen
Hjørring Skytteforening
S2H2
192.000
192.000
Hovedskydning
115641
Poul Larsen
Hjørring Skytteforening
S2H2
175.000
175.000
Hovedskydning
105238
Mikkel Ranneberg
Års Skytteforening
V1H1
284.000
284.000
Hovedskydning
15458
Jesper Christiansen
Ulsted Skytteforening
V2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
105806
Svendåge Zaar Lassen
Ulsted Skytteforening
V1H4
245.000
245.000
Hovedskydning
15796
Peter Simonsen
Vester Hassing Skytteforening
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
16206
Claus Rittig
Aalborg Skyttekreds
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
16581
Mads Peter Bach
Aalborg Skyttekreds
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
16666
Leif Jakobsen
Aalborg Skyttekreds
S2H1
265.000
265.000
Hovedskydning
16783
Kim Lammert
Aalborg Skyttekreds
V1H2
263.000
263.000
Hovedskydning
17262
Annette Hyldgaard
Aalborg Skyttekreds
V2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
96278
Morten thomsen
Aalborg Skyttekreds
V1H4
232.000
232.000
Hovedskydning
123367
Nana Louw
Aalborg Skyttekreds
V2H2
235.000
235.000
Hovedskydning
123416
Thomas Juul Jørgensen
Aalborg Skyttekreds
V2H2
234.000
234.000
Hovedskydning
85581
Nina Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
JUN
198.000
198.000
Hovedskydning
111595
Jeanne Isaksen
Frederikshavn Skyttekreds
V2H2
249.000
249.000
Hovedskydning
28279
Jonas P. Jensen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
260.000
260.000
Hovedskydning
84771
Erik Andersen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
265.000
265.000
Hovedskydning
105267
Jacob Andersen
Sports skytterne Snedsted
BK
220.000
220.000
Hovedskydning
27073
Jørgen Landbo
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H1
255.000
255.000
Hovedskydning
27137
Asbjørn Elazar
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
113085
Lars Larsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
113086
Begitte O. B. Løwgreen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
232.000
232.000
Hovedskydning
127992
Kurt Simonsen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
212.000
212.000
Hovedskydning
126507
Dea Tindbæk Lolle
Støvring Skytteforening
V2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
126508
Mike Jensen
Støvring Skytteforening
V2H2
233.000
233.000
Hovedskydning
125529
Poul Clemmensen
Vester Hassing Skytteforening
V2H2
267.000
267.000
Hovedskydning
127025
Jakob Boel Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
V2H2
276.000
276.000
Hovedskydning
125296
Helene Klingelberg Vistisen
Sjørring Skytteforening
V2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
124653
Henrik D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V2H1
279.000
279.000
Hovedskydning
Til toppen