Pistol Terræn Stævne - Dall Nåleskydning 2017 (GrovPistol andre end cal. 32) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds GPA 43.000 41.000 Hovedskydning
43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening GPA 55.000 52.000 Hovedskydning
41920 Kaj Kastrup Vejen/Skibelund Skf. GPA 29.000 27.000 Hovedskydning
18262 Ivan Jensen Djurslands PistolKlub GPA 15.000 14.000 Hovedskydning
86974 Franck Wagnersen Vejle Skytteforening GPA 29.000 27.000 Hovedskydning
24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub GPA 33.000 31.000 Hovedskydning
109981 Klaus Svindborg Vodskov Skytteforening GPA 43.000 41.000 Hovedskydning
17477 Valther Jørgensen Allingåbro Skytteforening GPA 44.000 42.000 Hovedskydning
18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub GPA 31.000 29.000 Hovedskydning
132156 Per Fjord Carlsen Skjern Skytteforening GPA 46.000 43.000 Hovedskydning
14471 Anker Christensen Vodskov Skytteforening GPA 9.000 8.000 Hovedskydning
124178 Palle Holm Christensen Vodskov Skytteforening GPA 9.000 8.000 Hovedskydning
116650 Mikkel Wosylus Nielsen Vadum Skytteforening af 1970 GPA 35.000 33.000 Hovedskydning
107514 Kristian Grøn Pedersen Hjørring Skytteforening GPA 5.000 5.000 Hovedskydning
83743 Casper Juhl Jensen Støvring Skytteforening GPA 22.000 21.000 Hovedskydning
14722 Jørn Jeppesen Vodskov Skytteforening GPA 4.000 4.000 Hovedskydning
14685 Lars Dalsgaard Vodskov Skytteforening GPA 17.000 16.000 Hovedskydning
15532 Sven Dahl Nielsen Vodskov Skytteforening GPA 30.000 28.000 Hovedskydning
105656 Henrik Jensen Ulsted Skytteforening GPA 16.000 15.000 Hovedskydning
117978 Niels Peter Bach Vodskov Skytteforening GPA 6.000 6.000 Hovedskydning
124626 Martin Skyberg-Hansen Vodskov Skytteforening GPA 10.000 9.000 Hovedskydning
11446 Christian Birk Aalborg Skyttekreds GPA 52.000 49.000 Hovedskydning
21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening GPA 26.000 25.000 Hovedskydning
32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling GPA 29.000 27.000 Hovedskydning
23209 Henrik Kjeldsen Rønde Skytteforening GPA 35.000 33.000 Hovedskydning
24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub GPA 46.000 43.000 Hovedskydning
16155 Max Lauesgaard Vodskov Skytteforening GPA 17.000 16.000 Hovedskydning
121446 Johannes Hansen Aalborg Skyttekreds GPA 10.000 9.000 Hovedskydning
124654 Jesper D. Thomsen Aalborg Skyttekreds GPA 40.000 38.000 Hovedskydning
129457 Kim Milling Nielsen Frederikshavn Skyttekreds GPA 8.000 8.000 Hovedskydning
129459 Jørgen Christensen Frederikshavn Skyttekreds GPA 7.000 7.000 Hovedskydning
32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening GPA 58.000 55.000 Hovedskydning
GPA 43.000 41.000 Hovedskydning
85773 Erik Dyhr Østbirk Pistol Skytter GPA 39.000 37.000 Hovedskydning
95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening GPA 5.000 5.000 Hovedskydning
119374 Kurt Bech Vodskov Skytteforening GPA 6.000 6.000 Hovedskydning
15872 Lars Brix Jensen Vodskov Skytteforening GPA 19.000 18.000 Hovedskydning
17570 Frank Kristensen Allingåbro Skytteforening GPA 38.000 36.000 Hovedskydning
32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling GPA 39.000 37.000 Hovedskydning
110818 Peter Wallén Århus Pistolklub GPA 25.000 24.000 Hovedskydning
10735 Jørgen Hagen Jensen Frederikshavn Skyttekreds GPA 18.000 17.000 Hovedskydning
14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970 GPA 20.000 19.000 Hovedskydning
111441 Troels Hansen Vadum Skytteforening af 1970 GPA 33.000 31.000 Hovedskydning
122126 Kasper Sieker Vadum Skytteforening af 1970 GPA 48.000 45.000 Hovedskydning
89287 Martin Sonne Hjørring Skytteforening GPA 22.000 21.000 Hovedskydning
108105 Jesper Eskildsen Hjørring Skytteforening GPA 37.000 35.000 Hovedskydning
16069 Lauge Rolf Mikkelsen Vodskov Skytteforening GPA 27.000 25.000 Hovedskydning
91882 Torben Rasmussen Aalborg Skyttekreds GPA 44.000 42.000 Hovedskydning
31374 Søren Andersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling GPA 46.000 43.000 Hovedskydning
109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter GPA 53.000 50.000 Hovedskydning
97307 Kim S. J. Jensen Østbirk Pistol Skytter GPA 52.000 49.000 Hovedskydning
121445 Niels Linnemann Aalborg Skyttekreds GPA 20.000 19.000 Hovedskydning
118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening GPA 13.000 12.000 Hovedskydning
129068 Christian Koch Jensen Vodskov Skytteforening GPA 21.000 20.000 Hovedskydning
129458 Henrik Amondsen Frederikshavn Skyttekreds GPA 12.000 11.000 Hovedskydning
121745 Karsten Hornshøj Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling GPA 33.000 31.000 Hovedskydning
13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening GPA 52.000 49.000 Hovedskydning
11035 Per Kristensen Hjørring Skytteforening GPA 29.000 27.000 Hovedskydning
13972 Per Damborg Aalborg Skyttekreds GPA 26.000 25.000 Hovedskydning
129490 Mads Frederiksen Grenå Skyttekreds GPA 8.000 8.000 Hovedskydning
121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening GPA 22.000 21.000 Hovedskydning
111858 Mikael Jensen Århus Pistolklub GPA 17.000 16.000 Hovedskydning
78290 David Dam Olsson Skytteklubben DSB/ASF GPA 57.000 54.000 Hovedskydning
18523 Andreas D. Thomsen Aalborg Skyttekreds GPA 46.000 43.000 Hovedskydning
120444 John Hyldgaard Vodskov Skytteforening GPA 12.000 11.000 Hovedskydning
14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening GPA 12.000 11.000 Hovedskydning
13216 Henrik Jensen Støvring Skytteforening GPA 50.000 47.000 Hovedskydning
11178 Daniel Nielsen Hjørring Skytteforening GPA 33.000 31.000 Hovedskydning
115713 Henrik Andersen Djurslands PistolKlub GPA 36.000 34.000 Hovedskydning
114619 Niels Jørgen Andersen Allingåbro Skytteforening GPA 20.000 19.000 Hovedskydning
95234 Mikkel Bertelsen Vodskov Skytteforening GPA 22.000 21.000 Hovedskydning
17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub GPA 41.000 39.000 Hovedskydning
80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening GPA 48.000 45.000 Hovedskydning
127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter GPA 27.000 25.000 Hovedskydning
124269 Klavs Møller Andersen Vodskov Skytteforening GPA 12.000 11.000 Hovedskydning
22786 Michael Strøm Århus Pistolklub GPA 49.000 46.000 Hovedskydning

Til toppen