Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DGI vest hold runde 4 2016-17 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
Alle foreninger
Højmark Skytteforening
Klitten Skytteforening
Lemvig Skytteforening
Lindholm Sports Skytte Klub
Mejrup Skytteforening
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
Skjern Skytteforening
Stadil-Vedersø Skytteforening
Struer Skyttekreds
Trehøje Skytteforening
Ulfborg Bys Skytteforening
Vinderup Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
30043
Peder Bertelsen
Mejrup Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
123833
Emma Baden Lindell
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
121912
Helene Lauridsen
Struer Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
123291
Andreas A. Lundgaard
Skjern Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
123289
Rasmus Petersen
Skjern Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
118945
Cathrine Sørensen
Trehøje Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120848
Peter Møller Kristensen
Skjern Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
123160
Freya Engel Kaspersen
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
105673
Ann-Cathrine J.M Kristensen
Skjern Skytteforening
BK2
180.000
180.000
Hovedskydning
37907
Ingolf Vinther
Skjern Skytteforening
VS3
159.000
159.000
Hovedskydning
88757
Bendt Kjærsig
Skjern Skytteforening
VS3
174.000
174.000
Hovedskydning
36616
Henry Kirkeby
Stadil-Vedersø Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
118944
Emelie Grønborg
Trehøje Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
US1
191.000
191.000
Hovedskydning
16942
Peter Anthonisen
Skjern Skytteforening
VS3
176.000
176.000
Hovedskydning
123271
Minik Villadsen
Struer Skyttekreds
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
30213
Janus Haahr
Trehøje Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
37843
Jørn Jørgensen
Skjern Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
36987
Holger Kold
Højmark Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
37835
Karl Aage Iversen
Skjern Skytteforening
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
38009
Birthe Vinther
Skjern Skytteforening
VÅ3
185.000
185.000
Mesterskab
38009
Birthe Vinther
Skjern Skytteforening
VÅ3
185.000
185.000
Hovedskydning
37846
Jørgen Lauritsen
Skjern Skytteforening
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
128650
Mathilde Juul Hansen
Mejrup Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Hovedskydning
120211
Martin Vandborg Madsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
123165
Rasmus Søgaard Ertmann
Ulfborg Bys Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
123167
Lasse Skovhus
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
126909
Liv Madsbjerg
Mejrup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
108624
Andreas Grosmann
Højmark Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
117775
Rasmus Frederiksen
Skjern Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
123287
Naja Anthonisen
Skjern Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
124366
Pernille Borg Søndergaard
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
124830
Felix Holst Nørmark
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
123288
Jakob Steiner Simonsen
Skjern Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
123162
Arend Johan Nymeier
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
113024
Søren Steiner Simonsen
Skjern Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
104123
Søren Mose Sørensen
Klitten Skytteforening
VÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
104130
Nicklas Møller
Klitten Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
104924
Thomas Hansen
Klitten Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
37808
Kristen Jansen
Skjern Skytteforening
SE3
181.000
181.000
Hovedskydning
37874
Jens Jacob Nedergård
Skjern Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
31467
Karl Henrik Hamann
Trehøje Skytteforening
VS1
193.000
193.000
Hovedskydning
37927
Gitte D. Eskildsen
Skjern Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
114703
Casper Boel
Ørnhøj Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
114703
Casper Boel
Ørnhøj Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
128248
Loke John Barbesgaard
Højmark Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
90091
Svend Bang
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
127241
Rasmus Kjeldal
Trehøje Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
128068
Thor Schmidt
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
128067
Nikolaj Strøm Vestergaard
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
125446
Dennis Nanche
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
127231
Rasmus Michaelsen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
119160
Daniel Pedersen
Vinderup Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
119431
Jesper Møller
Klitten Skytteforening
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
29765
Frits R. Larsen
Trehøje Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
30976
Alexander Helleskov
Trehøje Skytteforening
US1
192.000
192.000
Hovedskydning
108618
Malthe Helleskov
Trehøje Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
118153
Liva Nielsen
Trehøje Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
122968
Valdemar Mohr Vesterblaae
Trehøje Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
37705
Morten Kjærside
Højmark Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
37690
Niels D.R.Nielsen
Skjern Skytteforening
SE3
181.000
181.000
Hovedskydning
104024
Rasmus Hansen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
106579
Bent Kiilerich
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
127753
Gustav Gravgaard
Struer Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
128250
Malthe Vang Christensen
Højmark Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
126542
Oskar Hjort
Trehøje Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Hovedskydning
127236
Kristian A. Larsen
Trehøje Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
127239
Chris Lind
Trehøje Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
127240
Mads Ørskov
Trehøje Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
127242
Rasmus Thusgard
Trehøje Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
127600
Jacob Bendesen
Trehøje Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
127611
Mia Krabbe
Ørnhøj Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
94790
Jan Henriksen
Klitten Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
119154
Claus Klynge
Vinderup Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
104696
Leander Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
124052
Rasmus Bomand Jensen
Ørnhøj Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
124052
Rasmus Bomand Jensen
Ørnhøj Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
127611
Mia Krabbe
Ørnhøj Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
123665
Esben Mortensen
Trehøje Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
123666
Emil Thusgaard
Trehøje Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
128251
Bjarke Frej Agerstrup
Højmark Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
119523
Sarah Holst-Pedersen
Trehøje Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
124129
Line Pejs
Mejrup Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
119436
Gustav Abrahamsen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
127752
Malthe Larsen
Struer Skyttekreds
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
128249
Nanna Lydersen
Højmark Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
VÅ3
190.000
190.000
Hovedskydning
101728
Jan Grünberger
Trehøje Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
128241
Nicklas Kjeldgaard
Højmark Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
126926
Christian Oluf Kaspersen
Stadil-Vedersø Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
127616
Tobias Juelsgaard
Ørnhøj Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
127616
Tobias Juelsgaard
Ørnhøj Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
127754
Clara Brandt Madsen
Struer Skyttekreds
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
98955
Andreas Palnov
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
118943
Magnus Mohr Vesterblaae
Trehøje Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
118943
Magnus Mohr Vesterblaae
Trehøje Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
122966
Casper Sørensen
Trehøje Skytteforening
BK4
165.000
165.000
Hovedskydning
121638
Elias Bloch
Trehøje Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
121787
Esben Hasselstrøm
Trehøje Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
110945
Alexander Pirchert
Klitten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
110945
Alexander Pirchert
Klitten Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
114125
Alberte Thøgersen
Klitten Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
122118
Morten Nielsen
Struer Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
30694
Anders Helleskov
Trehøje Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
31260
Rikke Mæng Ibsen
Trehøje Skytteforening
VS1
198.000
198.000
Hovedskydning
125394
Mads Svennum
Trehøje Skytteforening
BK4
165.000
165.000
Hovedskydning
118836
Simon Hebsgaard
Trehøje Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
110488
Carl Emil Østerby
Mejrup Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
104014
Jette Dahl
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
123292
Jeppe Gammeljord Aarup
Skjern Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
94240
Knud Nohns
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
123285
Lucas Mani Mortensen
Lindholm Sports Skytte Klub
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
36377
Søren Sørensen
Klitten Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
104131
Freja Thøgersen
Klitten Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
119521
Sofie Nielsen
Trehøje Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
38013
Bente Andersen
Skjern Skytteforening
SE3
186.000
186.000
Hovedskydning
38118
Annette Nielsen
Skjern Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
107135
Per Møller Kristensen
Skjern Skytteforening
VS3
176.000
176.000
Hovedskydning
117768
Mikkel Emil Thomsen
Skjern Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
122069
Alberth Ørhede Blæsbjerg
Skjern Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
122070
Magnus Sundberg Lauridsen
Skjern Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
36689
Bianca Helene Nielsen Kirkeby
Stadil-Vedersø Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
122116
Martin Jørgensen
Struer Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
123532
Antoni Fasano
Skjern Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
120996
Oscar Potter
Mejrup Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
37620
Søren Madsen
Skjern Skytteforening
SE3
192.000
192.000
Hovedskydning
37760
Martin Husted
Skjern Skytteforening
SE3
183.000
183.000
Hovedskydning
37778
Mads Kjærsig
Skjern Skytteforening
UÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
37791
Laurids Holk
Skjern Skytteforening
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
37863
Jesper Kjærsig
Skjern Skytteforening
UÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
37929
Georg Lauridsen
Skjern Skytteforening
VÅ3
195.000
195.000
Hovedskydning
119777
Casper Vang Christensen
Højmark Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
123387
Laurids Grosmann
Højmark Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
127243
Mikkel Thusgaard
Trehøje Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
127244
Lærke Lykke Jensen
Trehøje Skytteforening
BK4
164.000
164.000
Hovedskydning
127585
Daniel Nielsen
Trehøje Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
127610
Calle Krabe
Ørnhøj Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
120835
Gregers Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
123534
Mathias Aaes Thomsen
Skjern Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
125055
Magda Joensen
Skjern Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
97390
Karl-Aage Kidmose
Stadil-Vedersø Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
97391
Jonas Kidmose
Stadil-Vedersø Skytteforening
UÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
102137
Louise Kidmose
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
112486
Klaus Kristensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
120283
Thomas Sukkel
Ørnhøj Skytteforening
BK2
181.000
181.000
Hovedskydning
120283
Thomas Sukkel
Ørnhøj Skytteforening
BK2
181.000
181.000
Mesterskab
108877
Kathrine Grosmann
Højmark Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
123170
Jens Pedersen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
128268
Patrick S. . Væggemose
Trehøje Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
128544
Frederic Kåredrejer
Mejrup Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
123520
Magnus Enevoldsen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
127739
Rasmus Kristensen
Trehøje Skytteforening
BK3
166.000
166.000
Hovedskydning
123166
Rune Søgaard Ertmann
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
127617
Jonas Juelsgaard
Ørnhøj Skytteforening
BK4
165.000
165.000
Hovedskydning
127619
Nicklas E. Møkgaard
Ørnhøj Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
127619
Nicklas E. Møkgaard
Ørnhøj Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Mesterskab
128252
Valdemar Holm Jessen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128253
Jannich Hansen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
123542
Natasja Zobbe
Vinderup Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
123545
Lucca Nørregård Boel
Vinderup Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
127229
Gustav Morsing Krogsgaard
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127230
Jeppe Mortensen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
127234
Jeppe Jensen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
172.000
172.000
Hovedskydning
128242
Erik Tang
Højmark Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
36104
Chris Ahlers Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
115338
Noah Toft Vedsted
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
119442
Lea Nielsen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
36478
Martin Jensen
Klitten Skytteforening
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
114128
Christian Simonsen
Klitten Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
124896
Frederik Juul Moustesgaard
Klitten Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
127436
Asger M. Dransfeldt
Højmark Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
127883
Rebekka Najbjerg Kjærgaard
Højmark Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
126898
Caroline Thuensen Steffensen
Klitten Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
103080
Simon Hansen
Mejrup Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
110659
Mikkel Frederiksen
Skjern Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
119365
Irene Hansen
Mejrup Skytteforening
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
120997
Thomas Potter
Mejrup Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
104554
filip Dantoft
Struer Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
128708
Jakob Ganderup
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
98956
Matilde Nivi Andersen
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
99614
Frederik Bager Jahnsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
30274
Erling Jensen
Mejrup Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
27649
Knud Madsen
Mejrup Skytteforening
VÅ3
194.000
194.000
Hovedskydning
127233
Frey Fisker
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127237
Sarah Sørensen
Trehøje Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Hovedskydning
29365
Ib Mathiasen
Lemvig Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
128065
Josefine Fisker
Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt - DFIF
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
Til toppen